Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Drewno rdzeniowe - skąd wziąć? Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do Valheim dowiesz się skąd wziąć drewno rdzeniowe (Core Wood).

W grze występują łącznie 3 różne typy drewna. Każde z nich pozyskiwane jest z innego gatunku drzewa. Oczywiście najłatwiej jest zdobyć te podstawowego rodzaju, ponieważ wypada ono z każdej kłody. Pozostałe rodzaje trzeba już pozyskać z konkretnej rośliny.

Drewno korowe pozyskasz ścinając sosny (pine). Są to wysokie, iglaste drzewa, które możesz znaleźć w Czarnym Lesie. Biom ten pojawia się często i zawsze jest on już na mapie startowej, więc nie będziesz miał problemów z dotarciem do niego. Samo zagęszczenie i częstotliwość występowania tego gatunku na terenie tego biomu jest losowe - w niektórych miejscach występuje on pojedynczo, by w innej okolicy stanowić zdecydowaną większość lasu.

Gęsty las sosnowy. - Valheim: Drewno rdzeniowe - skąd wziąć? - Valheim - poradnik do gry
Gęsty las sosnowy.

Do ścięcia sosny nie potrzebujesz bardziej zaawansowanych narzędzi - podstawowy kamienny topór (stone axe) poradzi sobie z tym typem drewna. Możesz więc bez przeszkód wydobywać je od samego początku rozgrywki. Pamiętaj jednak, że tego typu drzewa nie możesz stawiać w stosy. Oznacza to, że do gromadzenia większych zapasów tego surowca potrzebujesz skrzyni.