Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Eksploracja - wyspy, biomy Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do Valheim dowiesz się jak wygląda eksploracja w grze. Znajdziesz tutaj informacje na temat podziału świata na wyspy i biomy.

W Valheim trafisz do rozległego świata podzielonego na wyspy. Każda z nich posiada swój unikalny wygląd i klimat. Twoja przygoda rozpocznie się na wyspie mniej więcej w centrum całej mapy. Musisz mieć na uwadze, że świat jest generowany na podstawie tzw. seeda, dlatego też lokacje startowe mogą wyglądać w różny sposób.

Początki i pierwsza wyspa

W pierwszej kolejności musisz zapoznać się z wyspą, na której rozpocząłeś swoją przygodę. Obejdź ją starannie, zapoznaj się z jej układem i rozłożeniem biomów. Z racji losowości świata, powinieneś zakładać, że możesz natrafić na praktycznie wszystko. Musisz także mierzyć siły na zamiary.

Jeśli na etapie pierwszej eksploracji trafisz na bagna, stepy lub góry to jedyną słuszną decyzją jest wycofanie się. Na tych obszarach bowiem bez odpowiedniego wyposażenia, można zginąć od jednego ciosu oponentów lub temperatury. Do miejsc tych wróć, gdy będziesz posiadać bardziej zaawansowany sprzęt, jak np. zbroja ze skóry trolla i brązowy topór. Każdy z biomów jest odpowiednio zaznaczony na mapie świata, więc nie będziesz miał problemów z ponownym trafieniem do nich.

Eksplorując świat odkrywasz także mapę - Valheim: Eksploracja - wyspy, biomy - Valheim - poradnik do gry

Eksplorując świat odkrywasz także mapę. Bardzo ważnym jej elementem jest możliwość nanoszenia na nią oznaczeń i ich podpisywania. Wykorzystuj to zaznaczania ważniejszych miejsc, takich jak złoża metali, czy punkty spawnu trolli. W ten sposób łatwo będziesz w stanie ponownie wrócić do danego miejsca.

Z biegiem czasu odkryjesz technologię budowania łodzi - Valheim: Eksploracja - wyspy, biomy - Valheim - poradnik do gry

Ekspansja na inne wyspy

Z biegiem czasu odkryjesz technologię budowania łodzi. Wtedy będziesz mógł opuścić pierwotną wyspę i udać się do innych lokacji. Pływając po ocenie musisz uważać na Serpenty, które pojawiają się okazjonalnie i atakują Twoją łódź. Aby je zlikwidować musisz strzelać z łuku.

Gdy dotrzesz na nową wyspę, to w pierwszej kolejności musisz zbudować dom z łóżkiem, które posłuży Ci za punkt respawnu. Dzięki temu w razie śmierci na nowym terenie nie wrócisz do punktu wyjścia i łatwiej odzyskasz przedmioty. Następnie postępuj podobnie jak na pierwotnej wyspie - obejdź ją i nanieś najważniejsze punkty na mapę.

Niewielka osada stanowiąca bazę wypadową na nowoodkrytej wyspie. - Valheim: Eksploracja - wyspy, biomy - Valheim - poradnik do gry
Niewielka osada stanowiąca bazę wypadową na nowoodkrytej wyspie.

Nie zapomnij także, że masz możliwość budowania portali. Dzięki nim możesz połączyć dwa odkryte już obszary i podróżować między nimi bez używania łodzi. Aby zadziałały i się połączyły muszą mieć wpisaną tą samą nazwę. Oczywiście technologia ta ma swoje ograniczenia i nie pozwala ona transportować rud metali.