Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Zakopany skarb/Buried Treasure - jak znaleźć? Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do gry Valheim dowiesz się, jak zlokalizować miejsce zakopania skarbu (Buried Treasure), a także jak go wydobyć.

Na obszarze rozległej mapy Valheim zakopano co najmniej kilka skrzyń ze skarbami, a w każdej z nich mogą kryć się wartościowe przedmioty i surowce: srebrne naszyjniki (wartość około 30 monet), monety (Coins), ogniste strzały (Fire Arrows), kości, rubiny (Ruby), bursztyny (Amber), perły (Amber Pearl). Należy tutaj zaznaczyć fakt, że do wykopania skarbu będziesz potrzebować odpowiedniego narzędzia - kilofa Antler Pickaxe.

Informacje na temat tego, jak odblokować i stworzyć kilof Antler Pickaxe znajdziesz na osobnej stronie FAQ niniejszego poradnika.

Jak szukać skarbów?

Niektóre skarby w świecie gry Valhem zakopane są w bardzo charakterystycznych miejscach oznaczonych kamieniami, które zostały ustawione w taki sposób, by stworzyć kształt statku - Valheim: Zakopany skarb/Buried Treasure - jak znaleźć? - Valheim - poradnik do gry

Niektóre skarby w świecie gry Valhem zakopane są w bardzo charakterystycznych miejscach oznaczonych kamieniami, które zostały ustawione w taki sposób, by stworzyć kształt statku. Na powyższym obrazku można zauważyć jedno z takich miejsc.

Innym sposobem na odnalezienie zakopanych skarbów jest skorzystanie z pomocy Kości pomyślności (Wishbone) - Valheim: Zakopany skarb/Buried Treasure - jak znaleźć? - Valheim - poradnik do gry

Innym sposobem na odnalezienie zakopanych skarbów jest skorzystanie z pomocy Kości pomyślności (Wishbone). Przedmiot ten, gdy jest na wyposażeniu postaci, zaczyna wydawać charakterystyczny dźwięk i emitować zielone światło, gdy znajdziesz się w pobliżu zakopanych skrzyń lub złóż metalu. Sygnał dźwiękowy i efekty świetlne nasilają się, gdy zbliżasz się do odpowiedniego miejsca - zacznij kopać w takim miejscu, a na pewno znajdziesz coś wartościowego.

Jak odkopać skarb?

W przypadku skarbów zakopanych na wcześniej wspomnianym obszarze otoczonym kamieniami wyposaż swoją postać w kilof (Antler Pickaxe lub inny przedmiot tego typu) i zacznij kopać - najlepiej zacząć w jednym końcu i sukcesywnie przesuwać się do przodu, aż w końcu natrafisz na skrzynię ze skarbem - Valheim: Zakopany skarb/Buried Treasure - jak znaleźć? - Valheim - poradnik do gry

W przypadku skarbów zakopanych na wcześniej wspomnianym obszarze otoczonym kamieniami wyposaż swoją postać w kilof (Antler Pickaxe lub inny przedmiot tego typu) i zacznij kopać - najlepiej zacząć w jednym końcu i sukcesywnie przesuwać się do przodu, aż w końcu natrafisz na skrzynię ze skarbem. Skrzyni ze skarbem nie da się uszkodzić, więc możesz kopać bez żadnych obaw.

Po odnalezieniu skarbu możesz pokusić się o przekopanie całego obszaru oznaczonego kamieniami - Valheim: Zakopany skarb/Buried Treasure - jak znaleźć? - Valheim - poradnik do gry

Po odnalezieniu skarbu możesz pokusić się o przekopanie całego obszaru oznaczonego kamieniami. Wymaga to nieco zachodu i zużyje sporą część wytrzymałości kilofa, ale w ziemi możesz znaleźć dodatkowe materiały: kamienie, kości.