Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Ryby - jak łowić? Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do Valheim dowiesz się, jak łowić ryby i na jakie rodzaje ryb występują w grze. Zdobycie ryb w Valheim nie jest jednak oczywiste. Czasami (zwłaszcza podczas sztormów) istnieje szansa, że wzburzone morze wyrzuci na brzeg parę ryb, które będzie można po prostu podnieść. Domyślnym sposobem pozyskiwania ryb jest jednak połów.

Aby łowić ryby niezbędna nam będzie wędka oraz przynęta - Valheim: Ryby - jak łowić? - Valheim - poradnik do gry

Jak łowić ryby wędką?

Aby łowić ryby niezbędna nam będzie wędka oraz przynęta. Obie te rzeczy zdobędziemy u sklepikarza.

Będąc wyposażonym w wędkę oraz przynęty, należy przytrzymać LPM, wycelować i puścić. Im dłużej przytrzymamy przycisk, tym dalej poleci spławik.

Następnie należy poczekać aż ryba "chwyci". Sygnalizowane jest to charakterystycznym dźwiękiem, ruchem spławika oraz niebieską "falą uderzeniową" wokół spławika. Należy wtedy nacisnąć i przytrzymać PPM tak długo, aż postać wyciągnie rybę na brzeg.

Uwaga: wraz z upływem czasu podczas wyciągania ryby zużywana jest kondycja. Jeżeli nie uda nam się wyciągnąć ryby, zanim pasek kondycji się opróżni, ta nam ucieknie. Dlatego nie będąc najedzonym warto unikać zarzucania wędki na duże odległości.

Co można złowić?

Na obecną chwilę w Valheim istnieją tylko 3 rodzaje ryb, które różnią się między sobą jedynie ilością kawałków ryby, jakie dają po ich podniesieniu.

Najmniejsze ryby dają nam 1 kawałek ryby, średniej wielkości - 2, a największe - 4.