Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Miód/Honey - jak produkować? Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do gry Valheim dowiesz się, jak zdobyć królową pszczół (Queen bee), jak wybudować ul (Beehive) i w jaki sposób produkować miód (Honey), który stanowi bardzo wartościowe pożywienie.

Jak zbudować ul?

Do wybudowania ula w grze Valheim nie wystarczy tylko młotek i trochę drewna - najważniejsza jest królowa pszczół (Queen bee) - Valheim: Miód/Honey - jak produkować? - Valheim - poradnik do gry

Do wybudowania ula w grze Valheim nie wystarczy tylko młotek i trochę drewna - najważniejsza jest królowa pszczół (Queen bee). Królową pszczół znajdziesz w dzikich ulach, które zazwyczaj można spotkać w porzuconych zabudowaniach.

Dziki ul należy zniszczyć, a najlepiej zrobić to przy pomocy łuku lub włóczni (można nią rzucić wciskając ŚPM), ponieważ stojąc blisko ula, rozwścieczysz pszczoły, które zaczną atakować Twoją postać - Valheim: Miód/Honey - jak produkować? - Valheim - poradnik do gry

Dziki ul należy zniszczyć, a najlepiej zrobić to przy pomocy łuku lub włóczni (można nią rzucić wciskając ŚPM), ponieważ stojąc blisko ula, rozwścieczysz pszczoły, które zaczną atakować Twoją postać. Po rozbiciu ula zbierz z ziemi przedmioty - wśród nich możesz znaleźć królową pszczół (Queen bee), jednak nie ma na to 100% szansy.

Jeśli znajdziesz dziki ul w drewnianym zabudowaniu, możesz wybudować pod dachem stół warsztatowy (Workbench) i zniszczyć ściany konstrukcji przy użyciu młotka (klikając na poszczególne elementy ŚPM) - ul spadnie i ulegnie natychmiastowemu zniszczeniu, a do tego możesz uzyskać nieco dodatkowego drewna.

Po znalezieniu królowej pszczół wyposaż swoją postać w młotek, a następnie przejdź do zakładki Crafting - znajdziesz tam nowy budynek, ul (Beehive), który możesz postawić w pobliżu stołu warsztatowego (Workbench) - Valheim: Miód/Honey - jak produkować? - Valheim - poradnik do gry

Po znalezieniu królowej pszczół wyposaż swoją postać w młotek, a następnie przejdź do zakładki Crafting - znajdziesz tam nowy budynek, ul (Beehive), który możesz postawić w pobliżu stołu warsztatowego (Workbench).

Uwaga! Ule, podobnie jak stoły warsztatowe (Workbench) mogą przyciągać agresywne stwory z okolicy. Jeśli jesteś bezustannie nękany atakami, rozważ obudowanie ula ochronnymi ścianami.

Jak produkować miód?

Produkcja miodu w grze Valheim jest automatyczna - wystarczy postawić ul, a następnie zaglądać do niego co jakiś czas - Valheim: Miód/Honey - jak produkować? - Valheim - poradnik do gry

Produkcja miodu w grze Valheim jest automatyczna - wystarczy postawić ul, a następnie zaglądać do niego co jakiś czas. Gdy pszczoły wyprodukują miód, na ekranie pojawi się odpowiednia informacja. Każdy ul może być zapełniony maksymalnie 4 plastrami miodu, które trzeba zebrać, by pszczoły mogły zacząć produkcję kolejnych.