Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Śmierć - jak odzyskać przedmioty? Valheim poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do Valheim dowiesz się jak odzyskać przedmioty, które utraciłeś po swojej śmierci.

Śmierć jest nieodzownym elementem rozgrywki. W czasie swojej przygody możesz zginąć na wiele sposobów - od zaczadzenia, przez utonięcie, po przygniecenie przez spadającą kłodę. W momencie, gdy umrzesz, odrodzisz się w punkcie respawnu (przypisane do Ciebie łóżko lub krąg, przy którym zaczynałeś grę).

Odzyskiwanie ekwipunku

Niestety po śmierci, budzisz się kompletnie pozbawiony ekwipunku. Aby go odzyskać musisz udać się w miejsce Twojego zgonu (czaszka na mapie) i zlokalizować nagrobek. Tam znajduje się całe Twoje wyposażenie. Tyczy się to również oceanu. W takim wypadku grób będzie po prostu unosił się na wodzie.

UWAGA, BUG: Może się zdarzyć, że po Twojej śmierci wystąpi bug powodujący, że nagrobek się nie pojawi - Valheim: Śmierć - jak odzyskać przedmioty? - Valheim - poradnik do gry

UWAGA, BUG: Może się zdarzyć, że po Twojej śmierci wystąpi bug powodujący, że nagrobek się nie pojawi. W takim przypadku nie uda Ci się odzyskać ekwipunku. Dlatego też lepiej nie nosić przy sobie wszystkich narzędzi na raz.

Musisz mieć także na uwadze, że jeśli zginąłeś w wyniku walki z przeciwnikami, to odzyskanie ekwipunku może być problematyczne. W takim wypadku najlepiej jest podkraść się jak najbliżej do nagrobka, szybko zabrać rzeczy i uciec. Dopiero gdy oddalisz się na bezpieczną odległość, ubierz odzyskane ubranie.