Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Modera - boss, jak pokonać? Valheim poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do Valheim znajdziesz porady związane z walką z Moderą. Dowiesz się z niej jak pokonać tego bossa.

Modera to ogromny smok, który żyje w Górach. Jest on w stanie latać i atakować lodowymi pociskami. Jednocześnie jest najbardziej podatny na błędy boss, jaki występuje w grze.

Przywołanie

Eksplorując tereny Gór możesz znaleźć kamień runiczny, który wskazuje lokalizację bossa. Obiekty te możesz znaleźć eksplorując ruiny budynków znajdujących się na terenie tego biomu. Gdy wejdziesz z nim w interakcję to na mapie podświetli się znacznik, pokazujący najbliższy ołtarz przywoływania.

Gdy dotrzesz na miejsce, pozostanie Ci złożyć ofiarę. W tym przypadku są to trzy smocze jaja (Dragon Egg). Obiekt ten jest niezwykle ciężki i nie można go teleportować. W związku z tym najlepiej jest szukać ich w okolicy ołtarza z bossem.

Przystępując do Walki z Modera musisz mieć na wyposażeniu srebrną zbroję oraz pelerynę z wilka - Valheim: Modera - boss, jak pokonać? - Valheim - poradnik do gry

Walka

Przystępując do Walki z Modera musisz mieć na wyposażeniu srebrną zbroję oraz pelerynę z wilka. Nie zapomnij także by przed rozpoczęciem walki wypocząć oraz zjeść, by zgromadzić jak najwięcej punktów zdrowia.

Modera posada dwa modele walki, które się wzajemnie przeplatają - Valheim: Modera - boss, jak pokonać? - Valheim - poradnik do gry

Modera posada dwa modele walki, które się wzajemnie przeplatają. W pierwszym lata nad polem walki. W tym momencie przywołuje on lodowe słupy, które po pewnym czasie eksplodują. Jeśli znajdziesz się w zasięgu wybuchu to nie tylko otrzymasz obrażenia, ale także Twoje ruchy zostaną spowolnione. Najbardziej optymalną strategią w tym momencie jest trzymanie się na dystans i strzelanie do niego z łuku. Modera jest wrażliwa na obrażenia od trucizny, dlatego też najlepiej wyposażyć się w odpowiedni typ strzał.

W drugiej Modera walczy z ziemi - Valheim: Modera - boss, jak pokonać? - Valheim - poradnik do gry

W drugiej Modera walczy z ziemi. W tym momencie będzie ona gryźć i zionąć lodem. W tej fazie możesz zastosować dwie taktyki - kontynuować ostrzał z łuku lub rozpocząć atak z użyciem broni obuchowej.

Modera jest przeciwnikiem podatnym na błędy. Jeśli ołtarz bossa znajduje się na zbyt górzystym terenie, to Twój przeciwnik może się zablokować i zatrzymać się w jednym miejscu.

Nagrody

Za pokonanie bossa otrzymasz trofeum, które możesz ofiarować w kręgu mocy. W zamian dostaniesz moc, która podczas żeglugi pozwala Ci zawsze płynąć z wiatrem. Dodatkowo otrzymasz także łzy, które odblokowują konstrukcje potrzebne do przetopienia czarnego metalu.