Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Baza wypadowa - jak zbudować? Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do Valheim dowiesz się jak zbudować swoją bazę wypadową poza wyspą macierzystą.

W początkowej fazie rozgrywki będziesz głównie operować na wyspie startowej. W zależności od wylosowanego seeda, będzie się ona różnić pod względem wielkości i biomów na niej występujących. Masz jednak pewność, że znajdziesz tam Łąki, czyli najbezpieczniejsza strefa ze wszystkich. Z racji czasu, jaki spędzisz w tej lokacji, mimowolnie stanie się ona Twoim centrum operacyjnym i najprawdopodobniej główną bazą.

Z czasem jednak będziesz musiał opuścić pierwszą wyspę i udać się w podróż do innych lokacji. Wyprawy te są ryzykowne - jeśli natrafisz na węża morskiego (Serpent) to podróż na tratwie i bez łuku może skończyć się tragicznie. Dodatkowo, jeśli przybijesz do brzegu i tam zginiesz to nadal odrodzisz się w punkcie respawnu. Dlatego też warto jest zaraz po zejściu na ląd zbudować niewielką bazę wypadową. Każda taka prowizoryczna osada powinna posiadać zadaszony dom, w którym znajdzie się ognisko, łóżko, stół warsztatowy i przynajmniej jedna skrzynia.

Stopień zaawansowania takiej siedziby zależy w dużym stopniu od biomu. Jeśli zdecydujesz się ponownie wybrać łąki, to starczy Ci najzwyklejszy budynek, bez ogrodzenia. Dla pewności możesz jednak otoczyć go także palisadą.

W momencie, gdy osiedlasz się na bardziej niebezpiecznych biomach, jak np - Valheim: Baza wypadowa - jak zbudować? - Valheim - poradnik do gry

W momencie, gdy osiedlasz się na bardziej niebezpiecznych biomach, jak np. Góry to musisz zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Przede wszystkim musisz ogrodzić się palisadą, która odetnie wnętrze bazy od świata zewnętrznego. Oczywiście taka barykada nie daje 100% bezpieczeństwa, ponieważ może zostać zniszczona. W celu jej obrony można dostawić przylegającą do nich podłogę, która będzie pełnić funkcję stanowiska strzeleckiego.

Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo można także postawić zasieki. Te naostrzone pale, będą zadawać obrażenia każdemu, kto na nie wpadnie (również Tobie). Musisz jednak pamiętać, że one także ulegają uszkodzeniu i je również należy naprawiać.

1 - Valheim: Baza wypadowa - jak zbudować? - Valheim - poradnik do gry