Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mafia Definitive Edition: Lista trofeów Mafia Definitive Edition poradnik, solucja

Na tej stronie znajdziesz poradnik trofeowy do gry Mafia Definitive Edition. Dowiesz się jak odblokować wszystkie trofea w Mafia 1 Remake, jakie wymagania mają poszczególne osiągnięcia, oraz jak najłatwiej zdobyć platynowe trofeum w Mafia Definitive Edition.

Niektóre bardziej skomplikowane osiągnięcia dokładniej opisaliśmy na osobnych stronach naszego poradnika trofeowego.

Najważniejsze informacje o trofeach Mafia Definitive Edition

 1. W grze Mafia Definitive Edition do zdobycia są łącznie 44 trofea - 1 platynowe trofeum (dostępne tylko w wersji na PS4), 3 złote trofea, 7 srebrnych trofeów oraz 33 brązowe trofea.
 2. Wszystkie trofea zdobywa się w trybie dla pojedynczego gracza. Mafia Definitive Edition nie posiada żadnego trybu multiplayer.
 3. Na potrzeby zdobycia platyny w Mafia 1 Remake musisz przede wszystkim ukończyć grę dwa razy - na jednym z trzech domyślnych poziomów trudności oraz oddzielnie na najwyższym klasycznym poziomie trudności. Pewnym pocieszeniem jest to, że w obu przypadkach możesz skupić się tylko na misjach głównej fabuły i na potrzeby ukończenia gry nie jest wymagane podejmowanie się żadnych opcjonalnych aktywności.
 4. Platynowe trofeum wymusza też odnalezienie 100% znajdziek, do których zaliczają się między innymi różnorakie magazyny, komiksy, karty kolekcjonerskie, czy wypchane lisy. Niektóre sekrety odnajduje się w głównych misjach, a za innymi możesz rozejrzeć się podczas swobodnej eksploracji mapy świata.
 5. Innym większym dodatkowym zajęciem powiązanym z platyną jest kolekcjonowanie aut. Musisz odnaleźć wszystkich 5 ukrytych pojazdów oraz dodać do garażu Tommy'ego co najmniej 30 różnych maszyn. Pojazdów w grze jest na szczęście więcej niż 30, tak więc w konkretnym przypadku nie ma wymogu odnalezienia 100% dostępnych środków transportu.
 6. Duża część trofeów dotyczy zaliczania misji głównej fabuły - każde zadanie ma swoje osobne osiągnięcie. To najprostsza część zdobywania trofeów, gdyż każdą misję gry Mafia 1 Remake możesz zaliczyć na dowolnym poziomie trudności i wybierając dowolne zakończenia (jeśli dana misja pozwala zachować się na kilka różnych sposobów).
 7. Zestaw trofeów uzupełniają osiągnięcia dotyczące między innymi zgubienia 5-gwiazdkowego policyjnego pościgu, rozpędzenia się jednym z wolniejszych aut w grze, czy jazdy na jednym kole na motocyklu. Nie są one trudne ani czasochłonne.
 8. Żadnego trofeum nie możesz przegapić. Gra pozwala na powtarzania ukończonych głównych misji. Możesz ponadto swobodnie podróżować po mieście w trybie Free Ride, choć nie pozwala on na badanie niektórych unikalnych lokacji powiązanych z misjami (np. lotniska czy toru wyścigowego).

Król gangsterów - The Original Gangster

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Zdobyto wszystkie trofea w grze Mafia: Edycja Ostateczna.

Komentarz: Trofeum to możesz odblokować tylko jeśli grasz na konsoli PlayStation.

Nocny pościg - A Chase Through The Night

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Propozycja nie do odrzucenia.

Komentarz: Propozycja nie do odrzucenia (An Offer You Can't Refuse) to tytuł głównej misji 1. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Zaułki Little Italy - The Back Streets Of Little Italy

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Uciekinier.

Komentarz: Uciekinier (Running Man) to tytuł głównej misji 2. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Tak to działa w tym mieście - The Way This City Works

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Imprezka u Mołotowa.

Komentarz: Imprezka u Mołotowa (Molotov Party) to tytuł głównej misji 3. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Gangi Lost Heaven - Gangs Of Lost Heaven

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Dzień jak co dzień.

Komentarz: Dzień jak co dzień (Ordinary Routine) to tytuł głównej misji 4. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Bohater z sąsiedztwa -Neighborhood Hero

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Fair play.

Komentarz: Fair play to tytuł głównej misji 5. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Dobry wieczór na spacer - Good Night For A Walk Anyways

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Sarah.

Komentarz: Sarah to tytuł głównej misji 6. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Burza nad Chinatown - Storm Cloud Over Chinatown

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Lepiej się przyzwyczajaj.

Komentarz: Lepiej się przyzwyczajaj (Better Get Used to It) to tytuł głównej misji 7. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Morderstwo w domu bożym -Murder In The House Of God

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Święty i grzesznica.

Komentarz: Święty i grzesznica (The Saint and the Sinner) to tytuł głównej misji 8. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Kanadyjscy kuzynkowie - Your Canuck Cousins

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Przejażdżka za miasto.

Komentarz: Przejażdżka za miasto (A Trip to the Country) to tytuł głównej misji 9. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Szpicel w rodzinie - Rat In The House

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Omerta.

Komentarz: Omerta to tytuł głównej misji 10. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Krew na Beech Hill - Blood On Beech Hill

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Odwiedziny u bogaczy.

Komentarz: Odwiedziny u bogaczy (Visiting Rich People) to tytuł głównej misji 11. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Najdoskonalsze z planów - Best Laid Plans

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Ważna sprawa.

Komentarz: Ważna sprawa (Great Deal) to tytuł głównej misji 12. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Dzień, w którym zaczęła się wojna - The Day The War Began

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Bon apetit.

Komentarz: Bon apetit (Bon Appetit) to tytuł głównej misji 13. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Śmierć na wodzie - Death On The Water

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Wszystkiego najlepszego.

Komentarz: Wszystkiego najlepszego (Happy Birthday) to tytuł głównej misji 14. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Gdy Bóg przestaje się uśmiechać - When God Stops Smiling

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Ty szczęściarzu.

Komentarz: Ty szczęściarzu (You Lucky Bastard) to tytuł głównej misji 15. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Dzień, w którym skończyła się wojna - The Day The War Ended

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Creme de la Creme.

Komentarz: Creme de la Creme to tytuł głównej misji 16. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Widok z góry - A View From The Top

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Kampania wyborcza.

Komentarz: Kampania wyborcza (Election Campaign) to tytuł głównej misji 17. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

W paszczę lwa - Into The Lion's Den

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Czysty relaks.

Komentarz: Czysty relaks (Just for Relaxation) to tytuł głównej misji 18. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Ten ostatni duży skok - That Last Big Score

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Praca po godzinach.

Komentarz: Robota na boku (Moonlighting) to tytuł głównej misji 19. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Przyjaciele i rodzina - Friends And Family

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończono misję Śmierć sztuki.

Komentarz: Śmierć sztuki (The Death of Art) to tytuł finałowej głównej misji 20. Jej opis przejścia znajdziesz w naszej solucji i możesz ją ukończyć na dowolnym poziomie trudności.

Przestępcze życie - A Life Of Crime

Rodzaj trofeum: złote - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Ukończono grę na poziomie łatwym, średnim lub trudnym.

Komentarz: Łatwy (Easy), średni (Medium) lub trudny (Hard) poziom trudności najlepiej jest wybrać na potrzeby ukończenia gry po raz pierwszy. Istotną informacją jest to, że wybrany na początku gry poziom trudności możesz bezproblemowo zmieniać w trakcie przechodzenia gry. Możesz sobie w ten sposób pomagać jeśli masz np. kłopoty z jakąś bitwą czy misją na czas. Możesz przejść do menu pauzy lub menu opcji, wybrać zakładkę Gra (Game) i pierwszą pozycję z listy.

Dodatkowa uwaga - Jeśli nie chcesz sobie komplikować niepotrzebnie gry, to pozostań przy standardowych reakcjach policji (Police Response - Regular), przy standardowym modelu jazdy (Driving Mode - Regular) oraz przy automatycznej skrzyni biegów (Transmission - Automatic). Te dodatkowe ustawienia poziomu trudności w żaden sposób nie wpływają na szanse odblokowania opisywanego trofeum.

Pełnoprawny mafiozo - Made Man

Rodzaj trofeum: złote - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Ukończono grę na poziomie klasycznym.

Komentarz: Klasyczny poziom trudności (Classic) najlepiej jest wybrać dopiero podczas przechodzenia gry po raz drugi. Przechodząc kampanię po raz pierwszy na jednym z niższych poziomów trudności będziesz mógł zapoznać się m.in. z założeniami poszczególnych misji czy mechaniką staczania walk. Pamiętaj o tym żeby w żadnym momencie gry nie zmieniać poziomu trudności, bo stracisz szanse na zdobycie trofeum.

Poziom Classic dokładniej opisaliśmy na stronie Poziomy trudności w naszym przewodniku po grze. Jego najbardziej wymagającą częścią jest wyścig samochodowy z misji Czysta gra, który jest co najmniej tak samo trudny, jak w grze Mafia The City of Lost Heaven. Oprócz tego na klasycznym poziomie trudności trudności musisz liczyć się m.in. z takimi utrudnieniami jak zadawanie większych obrażeń przez przeciwników, zwiększenie skuteczności działań policji czy zmniejszenie wytrzymałości pojazdów i skuteczności apteczek.

Superdoładowanie -Supercharged

Rodzaj trofeum: srebrne - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Wygrano wyścig.

Komentarz: Wygranie wyścigu samochodowego to główna część piątej misji fabularnej - Czysta gra. Sam wyścig dokładniej opisaliśmy też na osobnej stronie Wyścig - jak wygrać? w rozdziale FAQ naszego poradnika.

W razie problemów z wyścigiem zmień poziom trudności gry na najniższy. Sprawi to, że auta konkurentów będą znacznie wolniej jechały. Ułatwi ci to wyprzedzanie ich oraz utrzymanie prowadzenia nawet w sytuacji popełnienia jakiegoś większego błędu i stracenia cennego czasu.

Wypchane kieszenie - Lined Pockets

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zapłacono mandat nałożony przez policję Lost Heaven.

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika trofeowego.

Odmawiam aresztu - Not Taken In

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Stawiaj opór przed aresztowaniem przez policję Lost Heaven.

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika trofeowego.

Zainteresowanie policji - Heat From The Cops

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zgubiono policję podczas pościgu na poziomie pięciu gwiazdek

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika trofeowego.

Fan motoryzacji - Car Enthusiast

Rodzaj trofeum: brązowe - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Włamano się do 5 samochodów na ulicach Lost Heaven i okolic.

Komentarz: To proste trofeum, którego odblokowanie nie zajmie ci dużo czasu. Najwcześniej możesz zainteresować się nim podczas rozgrywania misji fabularnej 4 - Dzień jak co dzień. Na początku tej misji Tommy otrzyma od Ralphiego wytrych, który może być używany do włamywania się do zaparkowanych aut. Używaj na bieżąco wytrycha w kolejnych misjach oraz w trybie Free Ride, przy czym warto zaznaczyć, że jest on niepotrzebny do dokonania kradzieży kabrioletu oraz motocykla. Musi to być jakiś pojazd z dachem.

Ma zryw ta fura - That Motor Can Move

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Osiągnięto prędkość 50 mil na godzinę pojazdem Bolt Ace.

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika trofeowego.

Kierowca kaskader - Stunt Rider

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Przez 3 sekundy jechano na tylnym kole.

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika trofeowego.

Nie byle zbiorek - Quite the Collection

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zgromadzono 15 pojazdów w garażu.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Muzeum motoryzacji.

Muzeum motoryzacji - Motor Museum

Rodzaj trofeum: srebrne - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zgromadzono 30 pojazdów w garażu.

Komentarz: Garaż Tommy'ego po raz pierwszy odblokujesz na początku głównej misji Fair play. Możesz później korzystać z niego w wybranych misjach fabularnych oraz w trybie swobodnej gry. Dodatkowo w trybie Free Ride na mapie świata można odnajdywać inne garaże, która mają identyczne zastosowanie.

Do garażu trafiają wszystkie pojazdy, które ukradłeś lub w jakiś sposób zdobyłeś. Nie musisz osobiście dostarczać nowych aut do garażu, bo są one przenoszone automatycznie. Każdy nowo dodany pojazd zostaje w garażu na stałe, tzn. możesz zabierać go na misje lub przejażdżki dowolną ilość razy i już go nie utracisz.

W garażu Tommy'ego docelowo może znaleźć się 36 różnych pojazdów i oznacza to, że opisywane trofeum nie wymaga odnalezienia 100% z nich.

Oto kilka informacji i porad odnośnie dodawania pojazdów do garażu - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Oto kilka informacji i porad odnośnie dodawania pojazdów do garażu:

 1. Staraj się kraść wszystkie nowo odnajdywane w świecie gry pojazdy. Wystarczy, że wsiądziesz do ukradzionego pojazdu, a zostanie on permanentnie oznaczony jako odblokowany.
 2. Nie musisz kraść ciężarówek ani autobusów. Wehikuły te z racji na swoje duże rozmiary nie są brane pod uwagę przy kolekcjonowaniu pojazdów, bo po prostu nie zmieściłyby się w garażu. Mniejsze furgonetki, ambulanse czy pick-upy możesz natomiast kraść, bo one się zmieszczą.
 3. Niektóre pojazdy odblokowuje się w ramach zaliczania głównych misji. Możesz np. otrzymać nowy pojazd na samym początku misji lub przejąć nad nim kontrolę w trakcie jej zaliczania.
 4. Możesz zdobywać bonusowe pojazdy w trybie Free Ride. Zajrzyj w tym celu na stronę Lista ukrytych pojazdów w rozdziale Ukryte samochody naszego poradnika. Bonusowe maszyny dzielą się na dwie główne grupy. Pierwsza grupa to ukryte samochody, które odnajduje się w garażach pokazanych na widokówkach.
 5. Druga grupa bonusowych maszyn to pojazdy otrzymywane dzięki zaliczaniu pobocznych misji / wyzwań w trybie Free Ride. Opisaliśmy je w rozdziale Misje trybu Free Ride.

Pulp Fiction

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Znaleziono magazyn pulpowy.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Biblioteka.

Biblioteka - Lending Library

Rodzaj trofeum: srebrne - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Znaleziono wszystkie magazyny pulpowe.

Komentarz: Magazyny pulpowe Pulp Magazines to jedna z kategorii sekretów gry Mafia Definitive Edition i miejsca ich odnajdywania przedstawiliśmy w rozdziale Sekrety i znajdźki.

Magazyny dzielą się na 4 główne kategorie:

 1. Dime Detective - do odnalezienia jest 20 wydań
 2. Black Mask - do odnalezienia jest 20 wydań
 3. Super Science Stories - do odnalezienia jest 20 wydań
 4. Terror Tales - do odnalezienia jest 20 wydań

Komiksowa przemoc - Comic Violence

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Znaleziono egzemplarz Gangsters Monthly.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Koneser komiksów.

Koneser komiksów - Picture Book Connoisseur

Rodzaj trofeum: srebrne - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Znaleziono wszystkie egzemplarze Gangsters Monthly.

Komentarz: Komiksy Gangsters Monthly to jedna z kategorii sekretów gry Mafia Definitive Edition i miejsca ich odnajdywania przedstawiliśmy w rozdziale Sekrety i znajdźki. Do zebrania jest w sumie 10 różnych komiksów.

Historia rodzinna - Family History

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Znaleziono kartę papierosową Gangsterzy Stanów Zjednoczonych.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Pełen zestaw.

Pełen zestaw - Full Set

Rodzaj trofeum: srebrne - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Znaleziono wszystkie karty papierosowe Gangsterzy Stanów Zjednoczonych.

Komentarz: Karty papierosowe / karty kolekcjonerskie to jedna z kategorii sekretów gry Mafia Definitive Edition i miejsca ich odnajdywania przedstawiliśmy w rozdziale Sekrety i znajdźki. Do zebrania są w sumie 22 znajdźki tego typu.

Na tropie - On the Tail

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Znaleziono ukryty samochód.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Złodziej aut numer jeden.

Złodziej aut numer jeden - Car Thief Number One

Rodzaj trofeum: srebrne - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Znaleziono wszystkie ukryte samochody.

Komentarz: Ukryte pojazdy (Hidden Cars) to jedna z kategorii sekretów gry Mafia Definitive Edition. Miejsca ich odnajdywania przedstawiliśmy w rozdziale Ukryte samochody naszego poradnika. Do odblokowania jest 5 ukrytych samochodów:

 1. Disorder
 2. Flame Spear
 3. Manta Prototype
 4. Trautenberg Sport
 5. Lassiter V16 Appolyon

Dla przypomnienia, odnajdywaniem sekretnych aut najlepiej zajmować się w trybie Free Ride. W warsztacie Lucasa Bertone możesz znaleźć widokówki z podpowiedziami odnośnie miejsca ukrycia samochodów. Za każdym razem musisz odnaleźć garaż, w którym składowany jest bonusowy samochód. Dotarcie do garażu automatycznie odblokuje ten samochód i doda go na stałe do garażu Tommy'ego.

Odkryto tajemniczego lisa - Mystery Fox Discovered

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Znaleziono tajemniczego lisa.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Dominacja nad tajemniczymi lisami.

Dominacja nad tajemniczymi lisami - Mystery Fox Domination

Rodzaj trofeum: srebrne - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Znaleziono wszystkie tajemnicze lisy.

Komentarz: Tajemnicze lisy (Mystery Foxes) to jedna z kategorii sekretów gry Mafia Definitive Edition i miejsca ich odnajdywania przedstawiliśmy w rozdziale Sekrety i znajdźki.

Do odnalezienia jest aż 50 lisów. O tym, że znajdujesz się w pobliżu lisa, może poinformować cię specyficzne graffiti. Po odnalezieniu wypchanego lisa musisz wejść w interakcję z nim żeby dołączyć go do swojej kolekcji.

Cała opowieść - The Whole Story

Rodzaj trofeum: złote - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Kolekcja została ukończona.

Komentarz: Trofeum to wymusza odnalezienie wszystkich sekretów / znajdziek z okna Collection menu pauzy. Musisz po prostu zająć się opisanymi wcześniej trofeami powiązanymi z konkretnymi rodzajami sekretów.

W skład kolekcji wchodzą:

 1. Magazyny Pulps - Musisz odnaleźć 20 magazynów Dime Detective, 20 Black Mask, 20 Super Science Stories i 20 Terror Tales.
 2. Komiksy Comics - Musisz odnaleźć 10 komiksów Gangsters Monthly.
 3. Karty kolekcjonerskie Cigarette Cards - Musisz odnaleźć 22 unikalne karty.
 4. Widokówki Post Cards - Do zebrania jest 5 widokówek i wszystkie znajdują się w warsztacie Lucasa Bertone.
 5. Tajemnicze lisy Mystery Foxes - Do odnalezienia jest w sumie 50 lisów.

Na potrzeby zdobycia tego osiągnięcia nie musisz natomiast odnajdywać wszystkich 50 tajemniczych lisów. Są one powiązane z osobnymi trofeami Odkryto tajemniczego lisa i Dominacja nad tajemniczymi lisami.

Brak klasy - Not Classy

1 - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja
Rodzaj trofeum: brązowe - Mafia Definitive Edition: Lista trofeów - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabrano Pauliego w cieszące się złą reputacją miejsce.

Komentarz: Trofeum to wymusza odblokowanie ukrytego zakończenia głównej misji 5 - Fair play. Opis alternatywnego zakończenia tego zadania znajdziesz w naszej solucji.

Dla przypomnienia musisz awansować do końcowej części misji 5, w której Tommy otrzymuje zadanie odwiezienia pijanego Pauliego. Zamiast zawiezienia Pauliego do jego domu musisz dotrzeć z nim do klubu Blue Tropics z dzielnicy Central Island. Miejsce odnalezienia klubu pokazują powyższe obrazki.