Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja Mafia Definitive Edition poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Mafia Definitive Edition znajdziesz opis przejścia głównej misji 10 - Omerta. Nasza solucja opisuje m.in. gdzie znaleźć kryjówkę Franka, jak poprawnie śledzić pojazd FBI pozostając niezauważonym, oraz jak dopaść Franka po dotarciu na teren lotniska Lost Heaven Airport.

Pogadaj z Vincenzo i dotrzyj do pasera

Vincenzo stoi niedaleko miejsca, w którym Tommy na samym początku misji odbył rozmowę z Salierim - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Vincenzo stoi niedaleko miejsca, w którym Tommy na samym początku misji odbył rozmowę z Salierim. Przekaże on głównemu bohaterowi obrzyna. Po rozmowie wsiądź do podstawionego samochodu.

Wyrusz w stronę odwiedzanej już wcześniej siedziby pasera w Chinatown - Biff's Pawn Shop. Wejdź do budynku i pogadaj z Biffem.

Znajdź Małego Tony'ego

Mały Tony (Little Tony) przebywa w dzielnicy Central Island - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Mały Tony (Little Tony) przebywa w dzielnicy Central Island. Wejdź do oznaczonego przez grę lokalu. Mały Tony będzie stał przy stole bilardowym i pozyskasz od niego informacje na temat prawdopodobnego miejsca ukrywania Franka przez FBI.

Dotrzyj do kryjówki

Musisz zaliczyć przejazd do dzielnicy Oakwood - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Musisz zaliczyć przejazd do dzielnicy Oakwood. Przy okazji zadbaj o to żeby nie używać pojazdu o bardzo słabych osiągach, bo utrudniłoby ci to kolejną część misji. Zaparkuj w oznaczonym miejscu w pobliżu kryjówki żeby załączyła się nowa scenka przerywnikowa.

Śledź Franka i jego eskortę

Wyrusz za limuzyną, którą przewożony jest Frank - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Wyrusz za limuzyną, którą przewożony jest Frank. Oto kilka ważnych informacji na temat poprawnego zaliczenia tej części misji:

  1. U góry ekranu widoczny jest pasek podejrzliwości agentów FBI i musisz starać się unikać stopniowego jego zapełniania. Na szczęście nawet jeśli część paska zapełni się na czerwono, to po pewnym czasie zacznie się on z powrotem opróżniać. Warunkiem jest oczywiście to żeby unikać dalszego zwracania na siebie uwagi.
  2. Nie jedź zbyt blisko za śledzoną limuzyną. Możesz sobie pozwoli na większe odstępy - generalnie dbaj jedynie o to żeby jej ikona nie zniknęła z twojej mini-mapy. Jeśli pojazd FBI zatrzyma się na światłach, to również zatrzymuj się lub mocno zwalniaj.
  3. Unikaj reakcji ze strony mijanych innych kierowców. Pasek podejrzliwości może się zapełniać za każdym razem gdy ktoś użyje klaksonu. Nie zajeżdżaj drogi innym pojazdom - jest to szczególnie istotne na skrzyżowaniach.
  4. Unikaj wypadków. Nie zderzaj się z innymi samochodami, ani z przechodniami czy elementami otoczenia. Na szczęście przez większość czasu limuzyna FBI nie jedzie zbyt szybko i wszystkie potencjalnie niebezpieczne sytuacje można zauważać z wyprzedzeniem.
Śledzony pojazd wyraźnie przyśpieszy po tym jak wyjedziecie poza miasto - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Śledzony pojazd wyraźnie przyśpieszy po tym jak wyjedziecie poza miasto. Nie będzie to problemem o ile zgodnie z wcześniejszym ostrzeżeniem nie wybrałeś bardzo wolnego pojazdu do tej misji.

Auto FBI dotrze na lotnisko Lost Heaven Airport. Po otrzymaniu nowego celu misji schowaj auto w krzakach po lewej stronie głównej drogi prowadzącej na teren lotniska.

Dowiedz się, gdzie Frank jest zabierany

Począwszy od tego miejsca możesz skradać się - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Począwszy od tego miejsca możesz skradać się. Jest to rekomendowany sposób działania, choć przystąpienie do walk na lotnisku również jest możliwe i nie doprowadzi do zawalenia misji. Wybranie "ofensywnego" wariantu zmusi cię po prostu do pozbycia się dodatkowych wrogów pilnujących lotniska.

Jeśli planujesz skradać się, to przejdź przez krzaki żeby zakraść się na teren lotniska. Kieruj się w stronę głównego budynku lotniska, który na mapie oznaczony jest żółtym okręgiem. Zignoruj pilnowane główne wejście i skieruj się w lewo w stronę bocznego wejścia do budynku.

Po znalezieniu się w pomieszczeniu restauracyjnym podejdź do lady i zbadaj pokazaną na obrazku notatkę - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Po znalezieniu się w pomieszczeniu restauracyjnym podejdź do lady i zbadaj pokazaną na obrazku notatkę. Dowiesz się, że Frank ma dotrzeć do hangaru numer 5.

Doścignij Franka w hangarze 5

Zakradnij się od tyłu do przeciwnika pilnującego wejścia do restauracji - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Zakradnij się od tyłu do przeciwnika pilnującego wejścia do restauracji. Skieruj się następnie do tylnego wyjścia z budynku. Możesz tu podsłuchać rozmowy, a także w okolicy znajdziesz skrzynkę z amunicją.

Do hangaru 5 możesz dotrzeć na dwa główne sposoby - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Do hangaru 5 możesz dotrzeć na dwa główne sposoby. Pierwszy wariant to rozwiązanie siłowe. Możesz od razu zacząć atakować osoby przebywające na terenie lotniska. Pamiętaj w tym przypadku o korzystaniu z zasłon oraz celowaniu w czerwone beczki. Nie zapomnij też o mijanych wcześniej 2 przeciwnikach pilnujących wejścia do pierwszego budynku lotniska. Nie pozwól im zaatakować Tommy'ego od tyłu - możesz zaatakować ich jako pierwszych lub wycofać się do pomieszczenia restauracji i zaczekać aż sami się zbliżą.

Innym dobrym pomysłem na zaliczenie wariantu siłowego jest dotarcie na piętro budynku, w którym znalazłeś notatkę z informacją o miejscu pobytu Franka - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Innym dobrym pomysłem na zaliczenie wariantu siłowego jest dotarcie na piętro budynku, w którym znalazłeś notatkę z informacją o miejscu pobytu Franka. Na piętrze możesz odnaleźć pokazany na obrazku duży balkon, z którego widać płytę lotniska. Możesz w łatwy sposób ostrzeliwać z tego miejsca przeciwników. Skorzystaj też z okazji do zniszczenia beczek po tym jak podjadą pojazdy z nowymi gansterami.

Licz się z tym, że niektórzy z wrogów mogą podjąć próbę dotarcia na piętro. Nie daj się im zaskoczyć i obserwuj wskazania mini-mapy.

W dalszej fazie bitwy najlepiej jest przejść przez lewy budynek, przed którym znajdziesz granaty i amunicję - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W dalszej fazie bitwy najlepiej jest przejść przez lewy budynek, przed którym znajdziesz granaty i amunicję. Problematyczne może być pozbycie się zaznaczonego na obrazku przeciwnika z karabinem. Jeśli sam zdobyłeś karabin, to oddaj strzał w jego stronę z większej odległości. W przeciwnym razie zbliż się do niego polegając po drodze na chowaniu się za ścianami budynków i innymi dużymi zasłonami. Ostatnich wrogów możesz obrzucić granatami lub koktajlami Mołotowa.

Drugi wariant to przekradnięcie się do hangaru 5 i jest on w naszej ocenie lepszym pomysłem - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Drugi wariant to przekradnięcie się do hangaru 5 i jest on w naszej ocenie lepszym pomysłem. Franka możesz w ten sposób dopaść bez brania udziału w otwartych konfrontacjach. W tym przypadku rozpocznij od przekradnięcia się do pokazanego na obrazku lewego budynku na terenie lotniska.

Przy wejściu do tego budynku są granaty i amunicja - mogą ci się one przydać jeśli zawalisz jakiś fragment misji i zostaniesz zauważony.

Po wejściu do budynku zaczekaj aż przeciwnicy zakończą rozmowę i zaskocz od tyłu pojedynczego przeciwnika, który odejdzie od reszty - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Po wejściu do budynku zaczekaj aż przeciwnicy zakończą rozmowę i zaskocz od tyłu pojedynczego przeciwnika, który odejdzie od reszty.

W identyczny sposób możesz pozbyć się 2 przeciwników stojących pomiędzy małymi budynkami - zachodź ich od tyłu i po cichu eliminuj w walce wręcz - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W identyczny sposób możesz pozbyć się 2 przeciwników stojących pomiędzy małymi budynkami - zachodź ich od tyłu i po cichu eliminuj w walce wręcz.

Niezależnie od wybranego wariantu zachowania musisz dotrzeć do pokazanego na obrazku wejścia do hangaru 5, które rozpoznasz po zaparkowanym obok niego pojeździe Franka - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Niezależnie od wybranego wariantu zachowania musisz dotrzeć do pokazanego na obrazku wejścia do hangaru 5, które rozpoznasz po zaparkowanym obok niego pojeździe Franka. Po wejściu do hangaru załączy się scenka przerywnikowa.

Zabierz księgi rachunkowe z banku

Po odzyskaniu kontroli nad Tommym znajdziesz się przed wejściem do banku Grand Imperial Bank - Mafia Definitive Edition: Omerta - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Po odzyskaniu kontroli nad Tommym znajdziesz się przed wejściem do banku Grand Imperial Bank. Wejdź do środka i porozmawiaj z kobietą, która skieruje cię na niższe piętro.

Zejdź po schodach na dół i porozmawiaj z kolejnym pracownikiem banku. Doprowadzi on Tommy'ego do skrytek bankowych. Do obejrzenia pozostało ci już tylko kilka cut-scenek kończących tę misję.