Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? Mafia Definitive Edition poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Mafia Definitive Edition zawiera wszystkie najważniejsze informacje o konfrontacjach z policją i o unikaniu złapania przez stróżów prawa. Dowiesz się m.in. jak można zwrócić na siebie uwagę policjantów, jak reagować na komunikaty o zatrzymanie się, a także jak skutecznie zgubić policyjny pościg.

Jak unikać problemów z prawem?

W grze Mafia Definitive Edition policja jest w stanie reagować zarówno na poważne przestępstwa, jak również na drobne przewinienia związane z łamaniem obowiązujących w Lost Heaven przepisów ruchu drogowego - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W grze Mafia Definitive Edition policja jest w stanie reagować zarówno na poważne przestępstwa, jak również na drobne przewinienia związane z łamaniem obowiązujących w Lost Heaven przepisów ruchu drogowego. Poniżej znajdziesz zestawienie najważniejszych czynności wiążących się z możliwością reakcji ze strony policji:

  1. Ostrzelanie i/lub zamordowanie innej osoby - Jest to z oczywistych względów jedno z najcięższych przewinień. Do reakcji ze strony policji może też dojść jeśli strzały oddane zostały na ślepo, tzn. jeśli nikt nie konkretny nie został trafiony.
  2. Eksploracja świata gry z wyciągniętą bronią - Otrzymasz początkowo kilka ostrzeżeń o tym żeby schować broń. Generalnie zawsze staraj się podróżować ze schowaną bronią jeśli nie jest ci ona aktualnie potrzebna.
  3. Potrącenie kogoś samochodem - Szczególnie pilnuj się podczas ścinania zakrętów oraz w tych lokacjach, w których podróżuje się wąskimi uliczkami. Trasa przejazdu może być wtedy wykorzystywana również przez pieszych.
  4. Zderzenie się z innym samochodem lub elementem otoczenia - Generalnie przez cały czas staraj się stawiać na bezbłędną jazdę. Pilnuj się w szczególności na skrzyżowaniach, bo można wtedy łatwo uderzyć w auto wyjeżdzające z bocznej ulicy.
  5. Kradzież poruszającego się pojazdu - Chodzi tu o wyrzucenie kierowcy z kabiny samochodu lub zrzucenie motocyklisty z maszyny. W obu przypadkach jest to możliwe po wcześniejszym zatarasowaniu drogi.
  6. Kradzież zaparkowanego pojazdu - W tym przypadku szansa odnotowania przestępstwa jest bardzo niewielka, ale mimo wszystko musisz liczyć się z takim ryzykiem. Staraj się kraść kabriolety i motocykle, bo Tommy nie musi wtedy używać wytrycha.
  7. Przekroczenie dozwolonej prędkości - Dotyczy to wyłącznie grania z ustawionymi realistycznymi reakcjami policji. Jeśli nie chcesz ryzykować wszczęcia pościgu, to regularnie korzystaj z opcji załączania ogranicznika prędkości.
  8. Przejechanie przez skrzyżowanie na czerwonym świetle - Ponownie dotyczy to tylko grania w trybie realistycznym. Zatrzymuj się wtedy na skrzyżowaniach jeśli zauważysz na mini-mapie ikonę radiowozu lub pojedynczego policjanta.

Realistyczne i ograniczone reakcje policji

Mafia Definitive Edition pozwala zmieniać w opcjach czułość reakcji ze strony policji na przewinienia głównego bohatera - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Mafia Definitive Edition pozwala zmieniać w opcjach "czułość" reakcji ze strony policji na przewinienia głównego bohatera. Na zwykłych ustawieniach (Regular) stróże prawa ograniczają się w głównej mierze do reagowania na strzelaniny, kradzieże i potrącenia przechodniów.

Na ustawieniach realistycznych / symulacyjnych (Simulation) musisz dodatkowo spodziewać się reakcji stróżów prawa na różnego rodzaju kolizje, na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz na przejeżdżanie skrzyżowań na czerwonym świetle.

Opisywane ustawienie możesz zmienić w dowolnym momencie rozgrywki z zakładki Gra (Game) i jest ono całkowicie niezależne od wybranego poziomu trudności.

Rozpoczęcie pościgu i system gwiazdek

Do rozpoczęcia policyjnego pościgu może dojść na dwa zasadnicze sposoby - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Do rozpoczęcia policyjnego pościgu może dojść na dwa zasadnicze sposoby:

  1. Automatycznie jeśli popełniłeś przestępstwo na oczach policjantów.
  2. Po wezwaniu policji przez świadków zdarzenia. Na mapie pojawia się ikona oka - to miejsce, do którego zmierzają okoliczne radiowozy. Warto spróbować oddalić się jak najszybciej od tego miejsca, przy czym spotkanie po drodze stróżów prawa również jest w stanie zainicjować pościg. Sprawdzaj więc wskazania mapy żeby na nich nie wpaść.
W Mafii 1 Remake obowiązuje podobny np - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W Mafii 1 Remake obowiązuje podobny np. do serii GTA system gwiazdek symbolizujących poziom pościgu i "zainteresowania" stróżów prawa pojmaniem Tommy'ego. Gwiazdki pojawiają się nad mini-mapą wraz z ikoną informującą o planowanej reakcji policji.

1 gwiazdka nie oznacza jeszcze poważnych problemów, gdyż policjanci będą chcieli po zatrzymaniu Tommy'ego wystawić mu mandat. O ile nie śpieszysz się z zaliczeniem aktualnego celu misji, warto zatrzymać się, wysiąść z auta i odebrać mandat. Nie wiąże się to z żadnymi innymi negatywnymi konsekwencjami, a pozwoli ci uniknąć większego pościgu. Warto zaznaczyć, że w grze nie ma żadnego wskaźnika informującego o ilości gotówki, którą ma przy sobie Tommy. Zawsze będzie w stanie "opłacić" mandat.

2-5 gwiazdek to już konkretne problemy, gdyż stróże prawa będą dążyli do aresztowania lub zastrzelenia Tommyego - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

2-5 gwiazdek to już konkretne problemy, gdyż stróże prawa będą dążyli do aresztowania lub zastrzelenia Tommy'ego. Niezależnie od wyświetlanej ikonki nie zatrzymuj się na polecenie policjantów, tylko dąż do zgubienia policyjnego pościgu. Po tym jak uda ci się uciec stróżom prawa gwiazdki zostaną zresetowane.

Warto naturalnie zaznaczyć, że im więcej gwiazdek, tym skuteczniej policjanci będą próbowali dopaść Tommy'ego. Na wyższych poziomach pościgu spodziewaj się tego, że będą korzystali z lepszych pojazdów, częściej pojawiali się na mapie oraz rozstawiali blokady na drodze.

Jak zgubić policyjny pościg?

Uniwersalna porada do szybszego zgubienia pościgu to szybka i bezkolizyjna jazda - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Uniwersalna porada do szybszego zgubienia pościgu to szybka i bezkolizyjna jazda. Jeśli gra nie wymusza użycia wolnego pojazdu do danej misji, to staraj się zawsze wybierać szybsze maszyny z garażu Tommy'ego. Ułatwi ci to zgubienie stróżów prawa na wypadek zainicjowania pościgu. Niezbyt dobrym pomysłem jest też jazda na motocyklu. Jest on szybki, ale każda kolizja to ryzyko spadnięcia z motocykla, który w najgorszym przypadku może zakończyć się śmiercią.

Podczas ucieczki staraj się wybierać długie, szerokie odcinki dróg. Pozwoli ci to rozwijać większe prędkości i z większą łatwością lawirować pomiędzy tramwajami i autami cywilnymi.

Ważną informacją jest to, że nigdy nie powinieneś decydować się na piesze ucieczki - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Ważną informacją jest to, że nigdy nie powinieneś decydować się na piesze ucieczki. Jeśli nie kierujesz autem w momencie rozpoczęcia pościgu, to postaraj się szybko zdobyć jeden z przejeżdżających pojazdów i wyrzucić kierowcę z kabiny. Jeżeli zabiłeś policjantów z patrolu, to możesz od razu ukraść ich radiowóz, który jest wytrzymały i dość szybki.

W zgubieniu pościgu mogą ci pomagać miejsca oznaczone na mapie strzałkami - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W zgubieniu pościgu mogą ci pomagać miejsca oznaczone na mapie strzałkami. Są to m.in. miejsca wykonywania robót drogowych i mechanikę tę mogłeś "przetestować" już w pierwszej głównej misji kiedy to bohaterowie uciekali taksówką przed wrogimi gangsterami. Bardzo podobnie wygląda to w przypadku policyjnych pościgów. Bezbłędne przejechanie przez takie miejsce powinno doprowadzić do zatrzymania co najmniej jednego radiowozu uczestniczącego w pościgu.

W trakcie uciekania stróżom prawa może oczywiście dojść do bardziej bezpośrednich konfrontacji z nimi - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W trakcie uciekania stróżom prawa może oczywiście dojść do bardziej bezpośrednich konfrontacji z nimi. Polegaj wtedy na:

1) Opcji strzelania w trakcie jazdy - Jest to możliwe tylko dla broni podręcznej, ale mimo wszystko jest to bardzo pomocna funkcja. Po kilku udanych trafieniach w jadący obok radiowóz może on ulec całkowitemu zniszczeniu i "odpaść" z pościgu.

2) Opcji taranowania innych pojazdów - Jest to najbardziej przydatne w przypadku policyjnych blokad, które pojawiają się na wyższych poziomach pościgu - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

2) Opcji taranowania innych pojazdów - Jest to najbardziej przydatne w przypadku policyjnych blokad, które pojawiają się na wyższych poziomach pościgu. Pamiętaj jednak o tym, że w celu staranowania radiowozu musisz wcisnąć odpowiedni klawisz. Nie odbywa się to w sposób automatyczny.

Zniknięcie ścigającym Tommyego policjantom z pola widzenia nie kończy od razu pościgu - Mafia Definitive Edition: Policja - jak unikać? - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Zniknięcie ścigającym Tommy'ego policjantom z pola widzenia nie kończy od razu pościgu. Główny bohater nadal będzie poszukiwany w tej części miasta, w której ostatnio był widziany. W opisywanej ostatniej fazie pościgu skup się na obserwowaniu wskazań mini-mapy po to żeby omijać radiowozy oraz pojedynczych policjantów patrolujących okolicę pieszo. Jeśli zauważysz ikonę radiowozu lub policjanta, to szybko skręć w inną ulicę lub nawet zawróć. Uchroni cię to przed wznowieniem pościgu.

Musisz unikać ukrycia tak długo jak gwiazdki policyjnego pościgu przestaną migać i znikną. Pozwoli ci to na dobre uciec siłom policji. Nawet jeśli później ponownie popełnisz jakieś przestępstwa, to kolejny pościg nie rozpocznie się automatycznie od tego samego poziomu, na którym poprzedni się zakończył. Będzie on traktowany jako zupełnie nowy pościg.