Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Wonders Planetfall - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Age of Wonders Planetfall - poradnik do gry

Age of Wonders Planetfall - poradnik do gry

Age of Wonders w kosmosie Poradnik do Age of Wonders Planetfall to rozbudowany przewodnik po mechanizmach rozgrywki (surowce, dyplomacja, handel), frakcjach dostępnych w grze czy po sposobach rozbudowy swojej kolonii. Znajdziesz tutaj także odpowiedzi na najpopularniejsze pytania.

Poradnik do gry Age of Wonders: Planetfall to rozbudowane i kompletne kompendium wiedzy, zawierające opis i wyjaśnienie wszystkich mechanizmów i składowych rządzących rozgrywką. Poradnik otwierają porady na start i opis podstawowych mechanizmów rozgrywki, gdzie znajdziesz najważniejsze informacje przydatne podczas pierwszych godzin obcowania z produkcją. Znajdziesz tutaj, między innymi, informacje dotyczące pozyskiwania i zarządzania surowcami, rozdział opisujący prowadzenie badań technologicznych, działanie dyplomacji i handlu czy najważniejsze informacje dotyczące sprawnego rozwoju i utrzymywania kolonii. W poradniku zawarto także opis wszystkich dostępnych w grze frakcji, wraz z cechami wyróżniającymi ich na tle konkurencji, a także ogólnymi poradami dotyczącymi sposobu rozgrywki przy ich pomocy. W tekście nie zabrakło także rozdziałów dotyczących sprawnego poruszania się po mapie, rozbudowy kolonii, rekrutacji i ulepszania armii, a także prowadzenia bitew na mapach taktycznych.

W poradniku do gry Age of Wonders: Planetfall znalazł się także rozbudowany dział FAQ, zawierający odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, które pojawić mogą się podczas obcowania z tą wymagającą produkcją - informacje dotyczące sposobów na regenerację punktów zdrowia jednostek, metody radzenia sobie z konkretnymi wrogami, sposoby odblokowywania nowych budowli, jednostek i operacji czy opracowywania i wykorzystywania operacji tak na mapie świata, jak i podczas walk. Nie zabrakło tutaj także porad dotyczących samej rozgrywki - sposobów na szybkie pozyskiwanie punktów doświadczenia przez jednostki, sprawny rozwój tworzonych kolonii czy zaleceń dotyczących rekrutacji jednostek czy walk z konkretnymi frakcjami i ich oddziałami. Poradnik zamyka sekcja Aneks, w której znalazły się rozdziały opisujące wymagania sprzętowe, sterowanie i osiągnięcia, wraz ze sposobem na ich odblokowanie.

Age of Wonders: Planetfall to spin-off cyklu popularnych strategii turowych z serii Age of Wonders, który tym razem zabiera graczy do uniwersun science fiction. W trakcie zabawy gracze większość czasu spędzą na mapie świata, rozbudowując początkowe tereny, tworząc nowe kolonie, rekrutując jednostki i wdając się w różnorakie interakcje dyplomatyczne z innymi frakcjami. Walki z kolei toczone są na mapach taktycznych, w trybie turowym, przypominającym ten z serii XCOM. Dzięki zniszczalnemu środowisku i rozbudowanym możliwościom modyfikacji arsenału tak zwykłych żołnierzy, jak i bohaterów i dowódców, gra oddaje do dyspozycji graczy bogate możliwości taktyczne. Samo zwycięstwo osiągnąć tu można na drodze podboju, niszcząc wszystkich swoich wrogów, bądź przy wykorzystaniu dyplomacji. Dzięki zastosowanemu silnikowi gra prezentuje się naprawę ładnie, a gracze mogą brać udział w rozbudowanej kampanii dla pojedynczego gracza, potyczkach na losowych mapach, jak i w trybie wieloosobowym.

Age of Wonders Planetfall - wymagania minimalne

By cieszyć się komfortową rozgrywką (około 30 klatek na sekundę) w rozdzielczości 720p i szczegółowością grafiki ustawioną na "Średnie", konieczny będzie przynajmniej następujący sprzęt:

  1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (64bit)
  2. Procesor: Intel Core i5 (3 generacji) / AMD FX (lub porównywalny)
  3. Pamięć RAM: 6 GB
  4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce 650 Ti / AMD Radeon HD 7770 (1GB)
  5. Dysk twardy: 20 GB wolnej przestrzeni

Age of Wonders Planetfall - osiągnięcia

W grze Age of Wonders Planetfall znajduje się łącznie 50 osiągnięć. Ich listę wraz ze szczegółowym opisem ich zdobycia znajdziesz w naszym poradniku trofeowym.

Informacje o Age of Wonders Planetfall - poradnik do gry

Autor : Jakub Bugielski

Ostatnia aktualizacja : 5 sierpnia 2019

Poradnik zawiera : strony: 35, ilustracje: 93 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Age of Wonders Planetfall - poradnik do gry