Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Minecraft Earth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Minecraft Earth - poradnik do gry

Minecraft Earth - poradnik do gry

Tyle pikseli w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze! Poradnik do Minecraft Earth stanowi kompendium wiedzy na temat tej wyjątkowej gry z uniwersum Minecrafta. Z naszej publikacji dowiesz się, jak grać, budować i wytwarzać nowe przedmioty, na jakich telefonach można uruchomić grę i jak grać bezpiecznie.

Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia 2019

Minecraft Earth to najnowsza produkcja studia Mojang, sygnowana jedną z najbardziej rozpoznawalnych growych marek na świecie. Wykorzystuje ona rozwiązania znane z podstawowej wersji, jednakże za sprawą telefonu przenosi je do rzeczywistości rozszerzonej. Poniższy poradnik stanowi kompendium wiedzy związanej z powyższym tytułem.

Podstawę poradnika stanowi dział FAQ, w którym znajdują się odpowiedzi na pytania mogące pojawić się w czasie przygody. Dowiesz się stąd między innymi jak działa system craftingu oraz jak zdobyć wirtualną walutę gry - Rubies. Znalazły się tutaj także strony dla początkujących omawiające interfejs gry oraz zawierające porady na start.

Drugą część poradnika zawiera omówienie dostępnych trybów rozgrywki. Dowiesz się z niego jak wygląda zabawa w trybach mapy i budowania oraz jak wyglądają przygody.

Kiedy gra będzie dostępna?

Na ten moment data premiery pełnej wersji produktu w Polsce jest nieznana. Zamiast tego każdy ma dostęp do wersji we wczesnym dostępie - wystarczy poprać ją za pośrednictwem Google Play lub App Store.

Jak działa Minecraft Earth?

Minecraft Earth działa w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości. Oznacza to, że świat realny przeplata się tutaj z fikcyjnym. Opracowany przez Microsoft system obliczeniowy - Azure - pobiera dane z Open Street Maps, przetwarza i nadkłada na nie elementy znane z klasycznego Minecrafta.

Zadbano także, by wyświetlane obiekty były "kompatybilne" z rzeczywistym światem. Oznacza to, że jeśli będziesz przebywać np. w parku to Minecraft Earth zacznie pokazywać zbliżone tematycznie obiekty jak np. drzewa.

Na czym mogę zagrać w Minecraft Earth?

Minecraft Earth jest tytułem przeznaczonym na urządzenia mobilne. Do uruchomienia tytułu wymagane jest posiadanie przynajmniej Androida 7.0 lub iOS 10.

Czy Minecraft Earth jest po polsku?

Tak, tytuł posiada polską lokalizację.

Czy w Minecraft Earth są mikrotransakcje?

Minecraft Earth jest grą mobilną, która oferowana będzie w modelu free-to-play. Rozgrywką można się więc cieszyć bez żadnych dodatkowych inwestycji. W produkcji nie obędzie się jednak bez mikrotransakcji.

Opcjonalne płatności wewnątrz gry oparte są o nową walutę - rubiny - którą można zdobyć wykonując zadania lub zakupić za realne pieniądze. Będą one działać niezależnie od Minecoins, służącej do płatności w podstawowej wersji Minecrafta. Tytuł nie będzie także oferował lootboxów.

W jakiej skali toczy się rozgrywka?

Domyślnie gra toczy się w pomniejszonej skali, co umożliwia swobodną budowę. W tytule zaimplementowano jednak możliwość zmiany rozmiaru stworzonych konstrukcji. Dzięki temu można zamienić otaczającą rzeczywistość w świat Minecrafta. Każda z tych wersji jest całkowicie interaktywna.

W Minecraft Earth został zaimplementowany podobny interfejs, jak w podstawowej wersji hitu od Mojang - Minecraft Earth - poradnik do gry

Jak wygląda interfejs?

W Minecraft Earth został zaimplementowany podobny interfejs, jak w podstawowej wersji hitu od Mojang. Dodane do niego zostały elementy, które ułatwiają zabawę na ekranie smartfonów, jak chociażby przyciski do przełączania się między trybem interaktywnym, a trybem rozbiórki obiektów.

Dodatkowo w Minecraft Earth pojawiła się także mapa okolicy, w której się znajdujesz, utrzymana w charakterystycznej dla marki stylistyce. Służy ona do zbierania surowców niezbędnych do budowania.

Autor Poradnika

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z GOL-em związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej


Informacje o Minecraft Earth - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 10 czerwca 2019

Poradnik zawiera : strony: 18, ilustracje: 23 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Minecraft Earth - poradnik do gry