Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Na tej stronie znajdziesz poradnik trofeowy do gry Farming Simulator 19, który bardzo dokładnie opisuje wszystkie dostępne trofea i osiągnięcia. W omówieniu każdego achievementu uwzględniliśmy wymagania do zdobycia go oraz szczegółowy opis jak tego dokonać. Skorzystanie z tych informacji pozwoli ci zdobyć 100% trofeów i odblokować platynowe trofeum na PS4.

Ważne informacje o trofeach gry Farming Simulator 19

  1. Do odblokowania są 23 osiągnięcia lub 24 trofea - ich liczba minimalnie różni się w zależności od platformy sprzętowej. Do zdobycia są konkretnie 1 platynowe trofeum (tylko na PS4), 6 złotych trofeów, 11 srebrnych trofeów oraz 6 brązowych trofeów. Odpowiedniki złotych, brązowych i srebrnych trofeów są dostępne do zdobycia w wersjach na PC i XONE.
  2. Farming Simulator 19 nie posiada żadnych bardzo wymagających trofeów. Możesz ponadto prowadzić rozgrywkę na dowolnym poziomie trudności i wybranie jednej z prostszych farm może ci ułatwić wypełnienie założeń większości trofeów.
  3. Zdobycie platynowego trofeum w FS19 może być dość czasochłonne. W grze znajduje się kilka osiągnięć, które wymuszają swego rodzaju grind. Najbardziej czasochłonne są naszym zdaniem trofea wymagające kultywowania, obsiania, nawiezienia i zebrania plonów na łącznej powierzchni 100 hektarów. Dużo czasu może ci też zająć osiągnięcie dotyczące zaliczenia stu misji.

Perfekcjonista - Completionist

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Zebrano wszystkie trofea.

Komentarz: Trofeum to możesz odblokować tylko na PlayStation 4. Nie jest ono dostępne w wersjach na PC i XONE.

Wytrawny gracz - Longplay

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Graj przez 10 godzin na jednym zapisie gry.

Komentarz: Nie musisz oczywiście spędzić z grą 10 godzin w ramach pojedynczej sesji, gdyż sumowane są wszystkie jej uruchomienia.

Jako że odblokowanie platynowego trofeum na pewno zajmie ci więcej niż 10 godzin nie musisz jakoś szczególnie śledzić swoich postępów, choć aktualny czas gry jest dostępny w oknie statystyk. Jeśli grasz na PC w wersję Steam, to całkowity czas gry jest również wyświetlany po wybraniu karty gry w twojej bibliotece.

Lukratywny interes - Lucrative Labor

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zgromadź 10 milionów na swoim koncie bankowym w grze.

Komentarz: Podstawowym utrudnieniem tego trofeum jest to, że musisz posiadać 10 milionów w danym momencie na swoim koncie. Nie jest to wartość sumowana na przestrzeni wszystkich rozgrywek na różnych farmach.

  1. W rozdziale Opłacalność upraw w naszym poradniku przygotowaliśmy zestawienie, które może ci pomóc w ustaleniu jakimi uprawami warto w pierwszej kolejności się zainteresować. Masz oczywiście pełną dowolność w temacie wyboru metody uczynienia twojej farmy dobrze prosperującym biznesem.
  2. Warto grać na najniższym poziomie trudności, na którym oprócz łatwiejszego pozostawania "na plusie" już na starcie otrzymuje się sporo przydatnego sprzętu.
  3. Możesz zaciągnąć kredyt w banku, przy czym na taki krok najlepiej zdecydować się dopiero po tym jak pozostanie ci niewiele do osiągnięcia pułapu 10 milionów. W przeciwnym razie konieczność spłacania kredytu może pogorszyć twoją sytuację finansową.

Dobry uczynek - A Good Deed

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj 1 misję.

Komentarz: Misji możesz podejmować się z poziomu menu pauzy. Gra pozwala zaliczać je z wykorzystaniem pożyczonego sprzętu, jeśli nie posiadasz własnego do wykonania założeń danego zlecenia. Na potrzeby zdobycia tego prostego trofeum możesz wybrać 1 dowolną misję.

Pomocnik - Helping Out

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Wykonaj 50 misji.

Komentarz: To o wiele bardziej czasochłonna wersja opisanego powyżej trofeum Dobry uczynek. Zaliczenie 50 misji zajmie ci oczywiście znacznie więcej czasu.

Legendarna pomoc - Legendary Aide

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Wykonaj 100 misji.

Komentarz: To o wiele bardziej czasochłonna wersja opisanego powyżej trofeum Dobry uczynek. Zaliczenie 100 misji zajmie ci oczywiście znacznie więcej czasu.

Podwórkowy ogrodnik - Backyard Gardener

Rodzaj trofeum: brązowe - Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Kultywuj 1 hektar.

Komentarz: Dysponujesz oczywiście pełną swobodą co chcesz uprawiać, przy czym jeśli szukasz jakichś podpowiedzi i sugestii, to polecamy zajrzeć na stronę Co uprawiać na początku? oraz do rozdziału Uprawy.

Ważną informacją jest to, że kultywowanie możesz zlecić swojemu pracownikowi i nie musisz osobiście się tym zajmować. Gra uwzględnia jednak wyłącznie prace prowadzone na twojej farmie. Prace, które wykonuje się na innych farmach, nie są podliczane.

Od zera do... - Starting Small

Rodzaj trofeum: brązowe - Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Obsiej 1 hektar.

Komentarz: Zainteresuj się siewnikami, które wraz z innymi dostępnymi maszynami opisaliśmy na stronie Maszyny do obróbki pola.

Ważną informacją jest to, że obsiewanie możesz zlecić swojemu pracownikowi i nie musisz osobiście się tym zajmować. Gra uwzględnia jednak wyłącznie prace prowadzone na twojej farmie. Prace, które wykonuje się na innych farmach, nie są podliczane.

Zielona pożywka - Happy Plants

Rodzaj trofeum: brązowe - Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Nawieź 1 hektar.

Komentarz: Możesz polegać na różnych metodach i maszynach do nawożenia i informacje na temat ich dostępności znajdziesz w osobnym rozdziale Maszyny do obróbki pola.

Ważną informacją jest to, że nawożenie możesz zlecić swojemu pracownikowi i nie musisz osobiście się tym zajmować. Gra uwzględnia jednak wyłącznie prace prowadzone na twojej farmie. Prace, które wykonuje się na innych farmach, nie są podliczane.

Zażynki - Reap What You Sow

Rodzaj trofeum: brązowe - Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zbierz plony z 1 hektara.

Komentarz: Do zbierania plonów używa się kombajnów i dodatkowo maszyna musi być wyposażona w odpowiedni heder - zestawienie kombajnów wraz z informacjami na ich temat znajdziesz w rozdziale Kombajny i hedery.

Ważną informacją jest to, że zbieranie plonów możesz zlecić swojemu pracownikowi i nie musisz osobiście się tym zajmować. Gra uwzględnia jednak wyłącznie prace prowadzone na twojej farmie. Prace, które wykonuje się na innych farmach, nie są podliczane.

Zapalony rolnik - Fervent Farmer

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Kultywuj 10 hektarów.

Komentarz: To trudniejsza wersja opisanego wcześniej trofeum Podwórkowy ogrodnik. Zwiększają się wymagania co do wielkości obszaru do kultywowania. Licz się z tym, że wypełnienie założeń osiągnięcia zajmie ci więcej czasu, przy czym nadal możesz korzystać z usług pracowników i unikać osobistego wykonywania wszystkich prac na polu.

Siewca - Plant Prosperity

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Obsiej 10 hektarów.

Komentarz: To trudniejsza wersja opisanego wcześniej trofeum Od zera do.... Zwiększają się wymagania co do wielkości obszaru do obsiania. Licz się z tym, że wypełnienie założeń osiągnięcia zajmie ci więcej czasu, przy czym nadal możesz korzystać z usług pracowników i unikać osobistego wykonywania wszystkich prac na polu.

Szczęśliwe roślinki - Delighted Plants

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Nawieź 10 hektarów.

Komentarz: To trudniejsza wersja opisanego wcześniej trofeum Zielona pożywka. Zwiększyły się wymagania co do wielkości obszaru do nawiezienia. Licz się z tym, że wypełnienie założeń osiągnięcia zajmie ci więcej czasu, przy czym nadal możesz korzystać z usług pracowników i unikać osobistego wykonywania czynności na polu.

Obfite plony - Ample Yield

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zbierz plony z 10 hektarów.

Komentarz: To trudniejsza wersja opisanego wcześniej trofeum Zażynki. Zwiększyły się wymagania co do wielkości obszaru do zebrania plonów. Licz się z tym, że wypełnienie założeń osiągnięcia zajmie ci więcej czasu, przy czym nadal możesz korzystać z usług pracowników i unikać osobistego wykonywania czynności na polu.

Kierownik upraw - Chief of Cultivation

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Kultywuj 100 hektarów.

Komentarz: To znacznie bardziej czasochłonna wersja opisanego wcześniej trofeum Podwórkowy ogrodnik. Zwiększają się wyraźnie wymagania co do wielkości obszaru do kultywowania. Licz się z tym, że wypełnienie założeń osiągnięcia zajmie ci o wiele więcej czasu, przy czym nadal możesz korzystać z usług pracowników i unikać osobistego wykonywania wszystkich prac na polu.

Seryjny siewca - Serial Sower

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Obsiej 100 hektarów.

Komentarz: To znacznie bardziej czasochłonna wersja opisanego wcześniej trofeum Od zera do.... Zwiększają się wyraźnie wymagania co do wielkości obszaru do obsiania. Licz się z tym, że wypełnienie założeń osiągnięcia zajmie ci o wiele więcej czasu, przy czym nadal możesz korzystać z usług pracowników i unikać osobistego wykonywania wszystkich prac na polu.

Zachwycone roślinki - Delighted Plants

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Nawieź 100 hektarów.

Komentarz: To znacznie bardziej czasochłonna wersja opisanego wcześniej trofeum Zielona pożywka. Zwiększają się wyraźnie wymagania co do wielkości obszaru do nawiezienia. Licz się z tym, że wypełnienie założeń osiągnięcia zajmie ci o wiele więcej czasu, przy czym nadal możesz korzystać z usług pracowników i unikać osobistego wykonywania wszystkich prac na polu.

Czas żniw - Humongous Harvest

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Zbierz plony ze 100 hektarów.

Komentarz: To znacznie bardziej czasochłonna wersja opisanego wcześniej trofeum Zażynki. Zwiększają się wyraźnie wymagania co do wielkości obszaru do zebrania plonów. Licz się z tym, że wypełnienie założeń osiągnięcia zajmie ci o wiele więcej czasu, przy czym nadal możesz korzystać z usług pracowników i unikać osobistego wykonywania wszystkich prac na polu.

Można się było tego spodziewać! - I Saw That Coming!

Rodzaj trofeum: brązowe - Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zetnij drzewo.

Komentarz: Na potrzeby zdobycia trofeum możesz wytypować dowolne drzewo do ścięcia spośród tych znajdujących się na twojej farmie. Jeżeli nie ma żadnych drzew, to możesz oczywiście jakieś posadzić i zaczekać aż urośnie. Do ścięcia drzewa najlepiej jest użyć zakupionej w sklepie piły motorowej za 1000€.

Temat ścinania drzew dokładniej opisaliśmy m.in. na stronach Pnie, krzewy - jak usuwać? oraz Obróbka drzew.

Więcej drewna! - More Wood!

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zetnij 25 drzew.

Komentarz: To bardziej czasochłonna wersja opisanego powyżej osiągnięcia Można się było tego spodziewać!. Musisz ściąć 25 dowolnie wybranych drzew z twojej farmy. Zadbaj o wcześniejsze ich posadzenie, jeśli nie możesz znaleźć wymaganej liczby drzew.

Mleczny magnat - Milk Magnate

Rodzaj trofeum: srebrne - Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Rozmnóż 20 krów.

Komentarz: Hodowla krów to jedna z opcji rozwijania prowadzonej przez siebie farmy. Temat ten kompleksowo opisaliśmy na stronie Krowy - hodowla w rozdziale Hodowle.

Na potrzeby rozmnażania krów musisz przede wszystkim wybudować zagrodę. Dodatkowo musisz dostarczać zwierzętom trawę, siano i wodę. Opcjonalnie możesz też wyprodukować specjalną paszę.

Władca wełny - Wool Commander

Rodzaj trofeum: srebrne - Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Rozmnóż 30 owiec.

Komentarz: Hodowla owiec to jedna z opcji rozwijania prowadzonej przez siebie farmy. Temat ten kompleksowo opisaliśmy na stronie Owce - hodowla w rozdziale Hodowle.

Na potrzeby rozmnażania owiec musisz przede wszystkim zakupić pastwisko. Dodatkowo musisz dostarczać zwierzętom trawę, siano i wodę.

Hodowca trzody - Pink Progress

Rodzaj trofeum: srebrne - Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Rozmnóż 50 świń.

Komentarz: Hodowla świń to jedna z opcji rozwijania prowadzonej przez siebie farmy. Temat ten kompleksowo opisaliśmy na stronie Świnie - hodowla w rozdziale Hodowle.

Na potrzeby rozmnażania świń musisz przede wszystkim zakupić chlew. Zwierzętom musisz dostarczać wyprodukowaną przez siebie karmę lub możesz kupować gotową paszę.

Pan jaj - Egg Lord

Rodzaj trofeum: srebrne - Farming Simulator 19: Osiągnięcia, trofea - lista, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Rozmnóż 100 kurczaków.

Komentarz: Hodowla kurczaków to jedna z opcji rozwijania prowadzonej przez siebie farmy. Temat ten kompleksowo opisaliśmy na stronie Kury - hodowla w rozdziale Hodowle.

Na potrzeby rozmnażania kur musisz przede wszystkim zbudować kurnik. Dodatkowo musisz dostarczać kurom pokarm - pszenicę.