Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Seasons 19 - Trawa, siano, kiszonka, słoma Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Trawa schnie i zamienia się w siano, które jest pożądane przez zwierzęta i umożliwia jej magazynowanie na trudny czas zimowy. W Seasons 19 nie będzie jednak już tak łatwo: trawa suszy się etapowo, przy czym na tempo i "jakość" ma wpływ głównie pogoda. Jeśli nie uda ci się wysuszyć trawy, może ona zgnić. Podobnie jak to miało miejsce w bazowej wersji Farming Simulator 19, trawę możesz: wysuszyć na siano, przerobić na kiszonkę w pryzmach bądź po belowaniu i foliowaniu lub sprzedać, jednak tylko w formie kiszonki.

Od teraz czas potrzebny na zamianę trawy w kiszonkę - owiniętą bądź w pryzmach - wynosi jeden etap pory roku (każda pora roku dzieli się na 3 etapy - przejście z jednego do drugiego to czas potrzebny na transformację: im dłuższe są pory roku (w dniach, zależnie od twoich ustawień), tyle czasu potrzebujesz.

Zależnie od tego, jaka pogoda cię czeka, możesz mieć ułatwioną lub utrudnioną pracę. Jeśli zetniesz suchą trawę (o niskiej wilgotności), nie musisz jej rozrzucać - wystarczy zostawić ją na słońcu świeżo ściętą, by zaczęła schnąć do postaci siana. Jeśli jednak była mokra, musisz ją rozrzucić. Jeśli na ściętą, suchą trawę zacznie padać deszcz, także będzie wymagać rozrzucenia. Jeśli przez długi czas nie będzie sucho, trawa zgnije.

  1. Na tempo schnięcia trawy poza słońcem i temperaturą ma wpływ również wiatr.
  2. Świeżo ścięta morka trawa nie zacznie gnić aż do drugiej nocy po ścięciu.
  3. Jeśli siano zostanie zmoczone, również musi schnąć, inaczej zgnije.
  4. Także słoma poddana działaniu wody może zgnić.
  5. Trawa uznawana jest za "wilgotną", czyli taką, której nie musisz przerzucać tylko możesz pozostawić do wyschnięcia, gdy jej wilgotność jest niższa niż 20%.
Optymalna wilgotność trawy wynosząca 9% (czyli <20%) w tym przypadku; pomiar urządzeniem MT9 ze sklepu - Farming Simulator 19: Seasons 19 - Trawa, siano, kiszonka, słoma - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Optymalna wilgotność trawy wynosząca 9% (czyli <20%) w tym przypadku; pomiar urządzeniem MT9 ze sklepu

Słomę i siano możesz trzymać w zadaszeniu, by chronić je przed deszczem i nie pozwolić im zgnić, o ile są one suche, Wilgotne surowce zrzucone na kopę będą gnić. Trawa zawsze będzie gnić - nawet jeśli usypaną suchą kopę schowasz pod dachem.

Ważna uwaga! Od teraz nie możesz sprzedać trawy (w ogóle); zaś siana ani słomy w formie "sypkiej" bez wykonania z nich bali.

Uważaj z belowaniem trawy. Jest to całkowicie zbędny zabieg, o ile nie zamierzasz jej owinąć folią, by utworzyć kiszonkę. Trawa po belowaniu nie wyschnie do formy siana, ani nie może być sprzedana.