Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Porady na start Farming Simulator 19 porady, wskazówki

W tym rozdziale prezentujemy najważniejsze porady ogólne i ciekawostki z gry Farming Simulator 19. Wiele z nich związana jest ze zmianami wprowadzonym w tej części gry w stosunku do poprzednich części, a wiele innych pomoże graczom, którzy nie mieli do tej pory dużej styczności z serią.

Wypożyczanie - leasing maszyn

Przemyśl opcje leasingu pojazdów - z reguły ciągniki nie są dobrą opcją - Farming Simulator 19: Porady na start - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Przemyśl opcje leasingu pojazdów - z reguły ciągniki nie są dobrą opcją
 1. W początkowych fazach gry, warto wykorzystać leasing maszyn. Pamiętaj jednak, że wypożyczonych maszyn nie możesz ulepszać / modyfikować w dalszych etapach gry - dopiero po ich ponownym wynajęciu.

Jak nie niszczyć pól?

Warto zaopatrzyć jeden ciągnik w wąskie koła, by uniknąć niszczenia roślinek podczas odchwaszczania ich i nawożenia w późniejszych fazach rozrostu - Farming Simulator 19: Porady na start - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Warto zaopatrzyć jeden ciągnik w wąskie koła, by uniknąć niszczenia roślinek podczas odchwaszczania ich i nawożenia w późniejszych fazach rozrostu
 1. Domyślnie, niszczysz roślinki, gdy po nich jeździsz (opcje tą można wyłączyć w ustawieniach gry). Rośliny nie niszczą się, tylko w pierwszej fazie wzrostu. Jeśli więc masz włączoną opcję niszczenia roślin, nawoź pole przed sadzeniem, oraz w pierwszej fazie wzrostu. Podobnie tylko wtedy staraj się je odchwaszczać - inaczej będziesz tracił część zbiorów.

Chwasty i zapobieganie

 1. Odchwaszczanie możesz wykonać jedynie w pierwszej bądź drugiej fazie wzrostu. Jeśli o tym zapomnisz, twój plon będzie obniżony o 20% z powodu chwastów. Jeśli chwasty pojawiły się na jeszcze niekultywowanym polu, proces ten także je zniszczy.
 2. Stosowanie na chwasty oprysków chwastobójczych zamiast chwastowników nie zabezpieczy cię przed możliwością wyrośnięcia chwastów w późniejszym czasie.

Zakup pól od innych "graczy"

 1. Pola, które można kupić na bieżąco są "uprawiane" przez AI. Wstrzymaj się z zakupem nowej działki do czasu, aż będą na niej plony do zebrania - będziesz mógł od razu je zebrać dla siebie.

Jak tempomat wpływa na pracę pomocników?

 1. Jeśli używasz tempomatu miej baczenie: gdy przekażesz robotę do wykonania pracownikowi, będzie poruszał się on z maksymalnie taką prędkością, na jaką pozwala ustawienie tempomatu np. jeśli ustawiłeś tempomat na 20km/h, a maszyna może poruszać się z prędkością 25km/h, pracownik nie wykorzysta pełnych możliwości i będzie poruszał się 20km/h. Czasem możesz wykorzystać to na swoją korzyść: np. gdy na polu poruszają się jednocześnie dwie maszyny o różnej szybkości pracy.
 2. Jadąc z włączonym tempomatem możesz również korzystać z menu: pojazd nadal będzie pracował.

Słoma - ignorowany dodatek do wypłaty

Nie warto marnować słomy - uważaj jednak, bo powstaje jej bardzo dużo - Farming Simulator 19: Porady na start - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Nie warto marnować słomy - uważaj jednak, bo powstaje jej bardzo dużo
 1. Zbierając zboże - pszenice, żyto, jęczmień lub owies - kombajn pozostawia za sobą słomę. Możesz ja zebrać przyczepą samozbierającą lub zrobić z niej bele (słomę sprzedasz lub użyjesz przy hodowli zwierząt). Jeśli nie zamierzasz jej zbierać, koniecznie wyłącz gromadzenie jej w swoim kombajnie. W przeciwnym razie duże zwały słomy mogą zablokować pracę kolejnego urządzenia, które będzie na tym polu pracowało.

Teleportacja / resetowanie pojazdów

 1. Możesz używać teleportacji: jeśli twój pojazd lub urządzenie przewróci się, możesz z poziomu mapy wybrać przycisk Reset. Pojazd pojawi się przy sklepie. Uważaj jednak - resetując pojazd pozbywasz się całej jego zawartości, czy to naczepa, czy siewnik; nawet w przypadku ciągnika lub kombajnu stracisz paliwo.
Wiata - Farming Simulator 19: Porady na start - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Wiata
 1. Warto budować zadaszenia - pomogą ci lepiej zorganizować miejsce na pozostawione maszyny oraz materiały / surowce i plony. Uważaj jednak: jeśli stawiasz budynki na nierównym terenie, zapłacisz znacznie więcej pieniędzy.

Mądrze dobieraj ciągnik do pracy

 1. Pilnuj, którego ciągnika używasz do jakich zadań. Jeśli przydzielisz słabszą maszynę do wymagającej pracy, będzie ona mniej efektywna. Do transportu czy opryskiwania z reguły nie potrzebujesz szybkich maszyn, a istotniejsze mogą być takie elementy, jak pojemność baku czy zwrotność pojazdu.

Magazynowanie zbiorów

 1. Początkowo swoje zbiory możesz magazynować w "publicznych" silosach (przy torach kolejowych) bez ponoszenia opłat, lub nawet na ziemi. Nie wszystkie jednak elementy będziesz mógł wtedy podnieść bez używania łyżek i systemów pasów (dla roślin okopowych). Możesz tak składować wszystko: plony upraw, nawet zbóż, czy choćby zapasowe nawozy lub nasiona.