Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Topole - jak sadzić, ścinka, opłacalność Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Topole w Farming Simulator 19 możesz zasadzić na dowolnym polu, nie jest wymagana jego wcześniejsza obróbka (orka/kultywacja). Użyjesz do tego tej samej sadzarki, którą możesz sadzić drzewa- Damcon PL-75 (w zakładce Narzędzia->Sprzęt leśniczy); przy czym do jej napełnienia nie musisz używać wózka widłowego: zakup paletę z sadzonkami topoli i napełnij sadzarkę tak, jak każdy siewnik - podjedź i naciśnij klawisz napełniania.

Sadzarka Damcon PL-75 z topolami - Farming Simulator 19: Topole - jak sadzić, ścinka, opłacalność - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Sadzarka Damcon PL-75 z topolami

Sadzenie odbywa się jednorazowo - ścięte drzewka samoczynnie odrastają; warto zwrócić uwagę, że czas wyrastania topoli jest nieco dłuższy niż dla większości roślin uprawnych (ok. 2x).

Silosokombajn z hederem do zbioru topoli - Farming Simulator 19: Topole - jak sadzić, ścinka, opłacalność - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Silosokombajn z hederem do zbioru topoli

Gdy topole wyrosną, czas je ściąć. Wykorzystasz do tego Silosokombajn z hederem do topoli, który zetnie górne części drzewek i przerobi je na sieczkę. Jako, że kombajn nie posiada własnego zbiornika, możesz podpiąć pod niego małą przyczepkę z tyłu (np. HDK) lub poruszać się ciągnikiem z naczepą obok pracującego (z pracownikiem) kombajnu.

Możesz również wykorzystać dużą przyczepę do transportu trzciny cukrowej (znajdziesz ją w zakładce Technologia uprawy trzciny), jednak pracownicy mogą mieć problemy z zawracaniem i zostawiać spore obszary nieściętych topoli (jednak wtedy hektarowe pole niemal nie wymaga twojej ingerencji w pracę pra - Farming Simulator 19: Topole - jak sadzić, ścinka, opłacalność - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Możesz również wykorzystać dużą przyczepę do transportu trzciny cukrowej (znajdziesz ją w zakładce Technologia uprawy trzciny), jednak pracownicy mogą mieć problemy z zawracaniem i zostawiać spore obszary nieściętych topoli (jednak wtedy hektarowe pole niemal nie wymaga twojej ingerencji w pracę pracownika).

Uzyskane w ten sposób zrębki drzewa możesz przechowywać swobodnie na ziemi i załadować je później z użyciem systemu pasów bądź łopaty: jest to istotne, bowiem ilości zrębków z hektara potrafią wynieść nawet 80 000l (optymalna cena sprzedaży na poziomie średnim to 180$; +30% na poziomie Łatwym; -50% na poziomie Trudnym).

Aby sprzedać zrębki udaj się do punktu skupu, którym w tym przypadku jest tartak - Farming Simulator 19: Topole - jak sadzić, ścinka, opłacalność - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Aby sprzedać zrębki udaj się do punktu skupu, którym w tym przypadku jest tartak. Ważne: zrębków nie sprzedajesz w strefie skupu drewna, oznaczonym żółtym polem, a na tyłach obiektu. Znajdziesz tam kupkę zrębków do której musisz wsypać swój zbiór, i dopiero po zakończeniu opróżniania naczepy w tym miejscu otrzymasz pieniążki.