Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Narzędzia do trawy i siana Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Trawa i siano znajdują głównie zastosowanie w pozyskiwaniu kiszonki na sprzedaż lub w hodowli zwierząt. Trawę możesz zbierać z pola, na którym ją posiałeś, a także z innych obszarów na twojej działce. Siano to po prostu skoszona trawa potraktowana przetrząsaczem.

  1. Zbiór sypkich surowców za pomocą prasy do bel został opisany w odrębnym rozdziale.

Kosiarki

Kosiarki - Farming Simulator 19: Narzędzia do trawy i siana - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Kosiarki

W sklepie znajdziesz 4 modele kosiarek, które z pomocą ciągnika zetną trawę.

  1. New Holland Discbine 313 - omijaj tą kosiarkę: jest bardzo niepraktyczna, gdyż posiada koła (podczas pracy nie jest unoszona do góry). Bardzo utrudnia to jej mobilność i użytkowanie.
  2. KUHN GMD 4411 - kosiarki te możesz podłączyć z przodu i z tyłu po sztuce. Rozkładane są na bok, dlatego będziesz małym kosztem i przy niskim obciążeniu maszyny mógł kosić dwa pasy trawy jednocześnie (z pominięciem jednak pasa pośrodku traktora. Tania alternatywa dla modeli Pottinger.
  3. Pottinged Novacat 301 ED i X8 ED - domyślnie te kosiarki to najlepsza możliwa konfiguracja (spisuje się nawet lepiej niż kosiarka samojezdna). 310 ED zamontuj na przedzie ciągnika, X8 ED na tyle i koś jednocześnie pasy o szerokości 11.5m.

Kosiarka samojezdna

Kosiarka samojezdna - Farming Simulator 19: Narzędzia do trawy i siana - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Kosiarka samojezdna

Dla bardziej wymagających przygotowano kosiarkę samojezdną Krone BiG M 450. Niestety, przegrywa ona z modelami Pottinger Novacat (kosiarkami podłączanymi do traktora). Posiada mniejszą szerokość o 1.5m w porównaniu do ww. modeli i kosztuje fortunę.

  1. Niech nie zmyli cię podana prędkość 40km/h - podczas koszenia pojazd rozpędza się bardzo wolno i w zasadzie nie przekracza 22km/h, które są prędkością pracy Pottingerów.

Przetrząsacze

Przetrząsacze - Farming Simulator 19: Narzędzia do trawy i siana - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Przetrząsacze

Przetrząsacze służą do uzyskiwania siana. Skoś trawę, przejedź po niej przetrząsaczem, a po chwili możesz zbierać z ziemi siano.

  1. Maszyny te mają bardzo małe wymagania - są szybkie i nie potrzebują dużych mocy silnika traktora,
  2. Podczas zbioru siana uważaj: jeśli np. przyczepa samozbierająca zacznie zbiór trawy (której nie dosięgł przetrząsacz), dalsza zawartość przyczepy może okazać się trawą lub nie będzie zbierana.

Zgrabiarki

Zgrabiarki - Farming Simulator 19: Narzędzia do trawy i siana - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Zgrabiarki

Im lepiej zagrabisz trawę lub siano, tym mniej pracy cię czeka. Zgrabiarki różnią się przede wszystkim szerokością działania, co przekłada się na ilość pasów trawy, które będziesz później samodzielnie zbierał. Im większy model zakupisz, tym mniej pasów będzie do zebrania (oczywiście będzie to tyle samo trawy do zebrania). Mogą zostać użyte do zgrabienia: trawy, siana lub słomy.

Strych - Farming Simulator 19: Narzędzia do trawy i siana - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Strych

Warto przypomnieć, że siano możesz wygodnie magazynować na strychach (budynki)

Przyczepy samozbierające

Przyczepy samozbierajace - Farming Simulator 19: Narzędzia do trawy i siana - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Przyczepy samozbierajace

Przyczepy samozbierające służą do zbierania trawy, siana, słomy oraz sieczki porzuconych na ziemi. Jest to alternatywa dla tworzenia bel. Maszyny te są dość drogie, nie za szybkie i cechują się średnią pojemnością. Potrzebują z reguły także mocnego ciągnika do efektywnej pracy. Tańsze modele dobrze sprawdzają się na początku rozgrywki jednak droższe modele kierowane są raczej dla wytrawnych i bogatych graczy.

  1. Ważne: przyczepy samozbierające mogą zostać załadowane od góry. Mogą wtedy zostać użyte do transportu kiszonki, jednak nie mogą zbierać kiszonki z silosu.