Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Maszyny do obróbki pola Farming Simulator 19 porady, wskazówki

W tym rozdziale opisane zostaną maszyny używane na polu do jego obróbki: przygotowania do zasiewu, nawożenia oraz siania i sadzenia. W Farming Simulator 19 przygotowano kilka nowych maszyn, jak brony czy głębosze, a także całą masę maszyn w każdej z pozostałych kategorii.

Pługi

Pługi to narzędzia służące do przerzucania ziemi, celem poprawy jakości gleby. Takie rycie wewnątrz ziemi powoduje, że maszyny te posiadają bardzo duże wymagania co do mocy ciągników i bardzo niską prędkość działania. Niektóre rośliny wymagają orki przed każdym sadzeniem (np. ziemniaki), inne - co trzeci zbiór (o ile taka opcja jest aktywna w ustawieniach gry) [do tego zadania lepiej użyć głęboszów]. Dodatkowo, pługi mogą zostać użyte do tworzenia nowych pól, po aktywacji takiej opcji podczas pracy z nimi.

Pługi - Farming Simulator 19: Maszyny do obróbki pola - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Pługi

Im większy pług, tym szybciej wykonana robota. Na początku gry warto zwrócić uwagę na pług AGRO POH 5. Jest on montowany do ciągnika tak, że znajduje się w powietrzu - ułatwia to manipulowanie nim, skręcanie i zawracanie.

Głębosze

Głębosze to nowe maszyny wprowadzone w Farming Simulator 19. Ich działanie jest zbliżone do pługu - możesz ich użyć do okresowej orki - ale nie pozwalają na sadzenie np. ziemniaków ani na tworzenie nowych pól. Poruszają się znacznie szybciej niż małe pługi i mają mniejsze wymagania mocy traktora. Dodatkowo możesz podpiąć do nich inne narzędzia, np. siewnik i używać ich zamiast kultywatorów.

Głębosze - Farming Simulator 19: Maszyny do obróbki pola - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Głębosze

Na początek warto wybrać jeden z głęboszów Agrisem Combiplow lub KUHN DC 401. Posiadają one z tyłu dodatkowy zaczep 3-punktowy, dzięki czemu możesz podpiąć do nich siewniki / sadzarki.

Kultywatory

Kultywator to podstawowe narzędzie na każdej farmie. Przed siewem, musisz użyć tej maszyny na polu, by przygotować ziemię. Orka także pozwala przygotować ziemię - kultywatory jednak są znacznie lżejsze i szybsze, często posiadają opcje siania/sadzenia i/lub nawożenia gleby jednocześnie.

Kultywatory - Farming Simulator 19: Maszyny do obróbki pola - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Kultywatory

Kultywatory znajdziesz w kilku kategoriach, jako że często połączone są one z maszynami, które są w stanie wykonywać także inne funkcje. Nie polecam większości maszyn z zakładki Kultywatory w sklepie: wymagają z reguły sporej mocy, są jednofunkcyjne oraz poruszają się z prędkością maksymalnie 15 km/h.

Kultywatory przy zbiornikach na gnojówkę - Farming Simulator 19: Maszyny do obróbki pola - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Kultywatory przy zbiornikach na gnojówkę

Dwa dodatkowe kultywatory znajdziesz w kategorii Zbiorniki gnojówki. Są one przystosowane do działania wraz ze zbiornikami na nawóz płynny (gnojówkę / kompost). Jednakże, mogą bez nich wykonywać pracę jako kultywatory. Jest to dobry zakup, gdy zamierzasz w niedalekiej przyszłości korzystać z nawozów płynnych. Zauważ, że kultywatory te pracują z prędkością 17 km/h.

Siewniki - Farming Simulator 19: Maszyny do obróbki pola - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Siewniki

Kultywatory znajdziesz także w kategorii Siewniki. Część siewników jednocześnie kultywuje, sieje i nawozi glebę, a na dodatek pracują z dużą szybkością - nawet 18 km/h.

  1. zwróć uwagę, że jeśli nie chcesz siać z użyciem siewnika, a jedynie kultywować i opcjonalnie nawozić ziemię - możesz tak zrobić. Po prostu nie aktywuj siewnika przed rozpoczęciem pracy.
  2. Jeśli pracę ma wykonać pracownik, wystarczy że wyładujesz nasiona z siewnika, a możesz kultywować pole i zasiać później np. kukurydzę sadzarką (upewnij się, że w opcjach nie masz ustawionej opcji automatycznego zakupu nasion przez pracownika).

Brony

Brony działają dokładnie tak samo jak kultywatory. Z reguły jednak nie posiadają siewników ani rozpylaczy nawozu, za to często posiadają mniejsze wymagania co do mocy ciągnika i dość niską cenę oraz wyższą prędkośc pracy niż maszyny z zakładki Kultywatory (brony pracują z szybkością 17 km/h, kultywatory - 15 km/h).

Brony - Farming Simulator 19: Maszyny do obróbki pola - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Brony

Wszystkie brony są podobne: różnią się ceną i szerokością pracy oraz wymaganiami co do mocy ciągnika. Zwróć jednak uwagę na model Amazone Catros 6002-2, do którego możesz zakupić jako ulepszenie, rurki do rozpylania nawozu płynnego (kompost / gnojowica). Wymagane jest oczywiście podpięcie kultywatora pod zbiornik z nawozem, aby tą funkcję spełniał.

Brony mechaniczne - Farming Simulator 19: Maszyny do obróbki pola - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Brony mechaniczne

Dwa dodatkowe małe modele znajdziesz również w kategorii Brony mechaniczne. Ich szerokość i dodatkowe mocowanie 3-punktowe z tyłu pozwalają na podpięcie do nich np. do małych siewników.

Siewniki

Siewnik, jak nazwa wskazuje, pozwala na sianie nasion. Możesz ich użyć do siania: trawy, rzodkiewki oleistej, pszenicy, jęczmienia, owsa, rzepaku i soi. Siewnik może działać tylko na zoranym lub kultywowanym polu. Przed użyciem napełnij narzędzie z palety z nasionami zakupionej w sklepie.

Zostało jeszcze 65% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie