Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy Farming Simulator 19 porady, wskazówki

W Farming Simulator 19 znajdziesz duży wybór przyczep i naczep, do różnych zastosowań i o określonych cechach. W tym rozdziale przybliżę na co warto zwrócić uwagę, gdzie zostały ukryte inne ciekawe przyczepki, a które z nich możesz łączyć.

Sposoby łączenia

Zaczep kulowy - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Zaczep kulowy
Zaczep sworzniowy - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Zaczep sworzniowy

Przyczepy posiadają dwa sposoby łączenia: poprzez dyszel ze sworzniem lub poprzez zaczep kulowy. Na czym polega różnica? Pierwszy typ możesz podłączyć do niemal każdej maszyny, która posiada z tyłu opcję montażu, jak kombajny, niektóre ładowacze itp. Te z zaczepem kulowym podłączysz tylko do niektórych pojazdów: traktorów czy pickupów.

Większość maszyn wyposażona jest w zaczep sworzniowy - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Większość maszyn wyposażona jest w zaczep sworzniowy

Dodatkowo, w wielu przypadkach przyczepy ze sworzniem posiadają z tyłu miejsce na podłączenie kolejnej przyczepki. Przyczepki szerokiego zastosowania z zaczepami sworzniowymi:

  1. Przyczepy SEK 802, HW 80, TDK i HDK;
  2. Przyczepy do transportu trzciny,
  3. Przyczepy przeładunkowe.
Naczepa niskopodłogowa - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Naczepa niskopodłogowa

Inny typ, to naczepy. Te podłączysz do ciężarówek (ciągników siodłowych) lub do innych pojazdów, po użyciu "przejściówki" - specjalnego wózka Krampe Dolly 10 L, który znajdziesz we własnej kategorii w sklepie Wózki.

Przyczepy uniwersalne

Niektóre z przyczep posiadają szczególne zastosowania - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Niektóre z przyczep posiadają szczególne zastosowania

Większość przyczep i naczep z kategorii w Sklepie Przyczepy posiada szerokie zastosowanie i mogą być użyte do transportu wszystkiego: od zbóż, poprzez nasiona, nawozy po karmę dla świń i zrębki. Niektóre droższe modele służą jednak tylko do transportu określonych dóbr: zawsze patrz na ikony w dolnej części ekranu, gdzie znajdziesz informacje, co może znaleźć się w przyczepie. Z reguły te specjalistyczne przyczepki mają dużo większą pojemność, ale znacznie niższą cenę, w porównaniu do uniwersalnych modeli.

Przyczepy - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Przyczepy

Przyczepy takie jak TKD/HKD 302, oraz HW i TDK możesz łączyć ze sobą. Posiadają one bowiem z tyłu zaczep sworzniowy. Taki "pociąg" może mieć nieograniczoną długość.

Wozy przeładunkowe

Wozy przeładunkowe - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Wozy przeładunkowe

Wozy przeładunkowe mogą współpracować jedynie ze zbożami, nasionami i nawozem sypkim. Wszystko, co do nich wsypiesz, może zostać w wygodny sposób rozładowane poprzez specjalną rurę, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku kombajnów zbożowych.

  1. Niektóre kombajny dobrze współpracują z wozami przeładunkowymi, które mogą ciągnąć za sobą i opróżniać do nich swój zbiornik.
  2. Tańsze modele wozów przeładunkowych świenie spiszą się jako zbiorniki na nasiona i nawóz w miejscach znacznie oddalonych od sklepu - szybko i bezproblemowo wyładujesz ich zawartość do siewników i sadzarek.

Przyczepy specjalne

Przyczepy specjalne służą do transportu konkretnych towarów. Znajdziesz je w różnych kategoriach sklepu.

Przyczepy samoładujące - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Przyczepy samoładujące

Przyczepy samoładujące mogą samodzielnie zbierać trawę, siano i słomę z ziemi, ale mogą również służyć jako zwykłe przyczepy. Bez problemu załadujesz do nich również sieczkę i kiszonkę. Kilka podobnych przyczep (lecz bez funkcji samoładowania) znajdziesz także w kategorii Przyczepy.

Przyczepy do transportu trzciny - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Przyczepy do transportu trzciny

Wiele ciekawych przyczep ukryto w kategorii Technologia uprawy trzciny. Mają one jednak dużo szersze zastosowanie: poza trzciną mogą transportować siano, słomę, trawę, kiszonkę, sieczkę oraz zrębki. Dodatkowo mniejsze modele, jak Massey Ferguson MF 3012 i tańsze, posiadają z tyłu zaczep sworzniowy - mogą więc zostać połączone ze sobą.

Przyczepa niskopodłogowa - Farming Simulator 19: Przyczepy i naczepy - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Przyczepa niskopodłogowa

Warto posiadać jedna z takich przyczep w swojej bazie. Możesz jej użyć do transportu ciężkiego i powolnego sprzętu ze sklepu, lub nawet hederów do ciągników czy choćby palet / beli.

  1. Wszystko co umieścisz na tej przyczepie uzyskuje zwiększoną stabilność - nie obawiaj się, że zgubisz zawartość (choć jest to możliwe).
  2. Naczepa może zostać rozłączona na dwie części, dlatego zjedziesz na nią każdym, nawet nisko osadzonym pojazdem.