Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Pojazdy dostępne w grze - zestawienie Farming Simulator 19 porady, wskazówki

W Farming Simulator 19 do wyboru masz niemal 300 różnych maszyn i narzędzi z których możesz korzystać. W tych rozdziałach poradnika skupimy się na opisie tych najciekawszych, najbardziej złożonych i doradzimy, które z nich osiągają lepsze rezultaty od innych i które warto nabywać (nie zawsze cena jest wyznacznikiem!).

Pamiętaj, że nie zawsze musisz kupować maszyny - możesz nająć je w opcji leasingu, płacąc dzienną opłatę za samo ich posiadanie (1% wartości) oraz za ich użytkowanie (naliczane w czasie rzeczywistym) - Farming Simulator 19: Pojazdy dostępne w grze - zestawienie - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pamiętaj, że nie zawsze musisz kupować maszyny - możesz nająć je w opcji leasingu, płacąc dzienną opłatę za samo ich posiadanie (1% wartości) oraz za ich użytkowanie (naliczane w czasie rzeczywistym).

Przy zakupie narzędzi warto zwrócić uwagę na ich cztery parametry:

  1. Wymaganą moc pojazdu - jeśli podłączysz maszynę, która wymaga ciągnika o mocy większej, niż posiadany, urządzenie będzie działać wolniej lub nie będzie działać wcale. Nie zawsze jednak ten parametr jest aż tak ważny, np. maszyna przygotowująca paszę dla krów. Dopóki jej nie włączysz, zachowuje się jak zwykła przyczepa. Zaś jeśli włączysz ją przy zagrodzie i użyjesz słabszego ciągnika, maszyna nadal wykona efektywnie swoją pracę.
  2. Obszar działania - najczęściej maszyny rolnicze mają określoną szerokość pracy. Logicznym jest, że maszyna, która pracuje na szerokości 15m wykona swoją pracę o połowę szybciej niż maszyna, która pracuje na szerokości 10m. To jednak nie zawsze jest najważniejszy czynnik...
  3. Szybkość działania - poza obszarem działania, czyli szerokością urządzenia równie istotna w kwestii efektywności jest szybkość działania: czyli najwyższa szybkość przy jakiej może pracować urządzenie, jeśli moc ciągnika jest wystarczająca (wziąć pod uwagę należy np. nachylenie terenu, które może wpłynąć na niższą szybkość pracy i wymaganą większą moc niż sugerowana). Nie patrz jednak nigdy na jeden parametr: pomnóż szerokość pracy narzędzia przez szybkość i wtedy porównaj obie maszyny.
Podłączenie naczep: zaczep kulowy (lewo) i sworzniowy (prawo) - Farming Simulator 19: Pojazdy dostępne w grze - zestawienie - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Podłączenie naczep: zaczep kulowy (lewo) i sworzniowy (prawo)
  1. Montaż - różne maszyny posiadają różne rodzaje podłączeń. Wiele maszyn rolniczych posiada połączenie 3-punktowe: jeśli twój ciągnik nie posiada takiego z przodu, nie będziesz mógł tam podpiąć np. dodatkowego zbiornika na nasiona. Podobnie przyglądać możesz się przyczepom: te posiadające zaczepy sworzniowe są najbardziej uniwersalne: połączysz je ze sobą, podłączysz je do ładowacza czy kombajnu.