Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Krowy - hodowla Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Krowy to rodzaj hodowli znany także z poprzednich części, i nie różniący się niczym w Farming Simulator 19. Dostarczaj zwierzętom paszy mieszanej lub najprościej - trawy - by zapewnić sobie reprodukcję zwierząt, produkcję nawozów i co najważniejsze, mleka (które utrzymuje z reguły wysokie ceny na rynku). Dostępne zagrody:

  1. Mniejsze - 100 000$ (50 krów),
  2. Większa - 300 000$ (200 krów).

Utrzymanie krów

Krowy są bardzo wymagające w hodowli - Farming Simulator 19: Krowy - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Krowy są bardzo wymagające w hodowli

Do utrzymania krów wystarczy trawa lub siano oraz woda. Jeśli chcesz jednak zmaksymalizować zyski z ich hodowli, potrzebujesz specjalnej paszy mieszanej. Składają się na nią:

  1. Trawa,
  2. Siano,
  3. Kiszonka.
Maszyny do przygotowywania paszy mieszanej - Farming Simulator 19: Krowy - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Maszyny do przygotowywania paszy mieszanej

Ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji. Składniki te przygotowujesz w specjalnej maszynie do przygotowywania paszy mieszanej. Po prostu wrzuć do niej od góry bele lub składniki w formie sypkiej i, po podpięciu do ciągnika, wymieszaj. Potem możesz zaserwować taki pokarm krowom i cieszyć się wysoką wydajnością.

Warto zapewnić krowom również wyściółkę w postaci słomy, będą wtedy dostarczać obornik. Możesz używać go jako naturalny nawóz na swoim polu lub czekać, aż przybędzie go sporo, by później sprzedać go w Biogazowni (którą musisz uprzednio zakupić, by móc sprzedać w niej nawozy naturalne).

  1. Wskazówka: wszystkie potrzebne składniki do paszy mieszanej możesz zakupić w sklepie w postaci bel. Najlepiej wtedy od razu przygotować karmę mieszaną pod sklepem, a zaoszczędzisz kłopotu z transportem bel.
  2. Słomę w postaci sypkiej możesz po prostu przesypać przez ogrodzenie. Jeśli słoma jest w belach, musisz użyć specjalnych maszyn z zakładki Zwierzęta, które rozdrobnią ją i wyścielą zagrodę.

Produkcja: mleko

Mleko możesz zebrać tylko specjalnymi cysternami - Farming Simulator 19: Krowy - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Mleko możesz zebrać tylko specjalnymi cysternami

Krowy produkują przede wszystkim mleko. Możesz je transportować w specjalnych cysternach do przewozu mleka. Ponadto, krowy produkują oba rodzaje nawozów: gnojowicę i obornik (gdy dostarczysz im słomę). Możesz je użyć jako nawóz na swoich polach lub sprzedać w Biogazowni.

Podsumowanie i opłacalność hodowli krów

Krowy to bardzo wymagający biznes: bardzo szybko zużywają one wszystko, co im dostarczasz. Pokarm możesz nabyć w Sklepie, by ułatwić sobie pracę na początku. Zwróć uwagę, że pasza mieszana jest tylko opcją: dostarczenie im trawy oraz siana / kiszonki, również zapewni ci 100% efektywności produkcji.

10 krów ma czas reprodukcji na poziomie 120h. Dziennie krowy produkują szacunkowo:

  1. 2200l obornika,
  2. 1500l gnojowicy,
  3. 1600l mleka.