Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Trzcina cukrowa - uprawa, porady Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Aby uprawiać trzcinę cukrową, która jest nową rośliną uprawną w Farming Simulator 19, potrzebujesz całego zestawu specjalnych maszyn: wszystkie je znajdziesz w zakładce Technologia uprawy trzciny w zakładce Narzędzia w Sklepie.

Sadzarki do trzciny - Farming Simulator 19: Trzcina cukrowa - uprawa, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Sadzarki do trzciny

Aby rozpocząć zabawę, potrzebujesz odpowiedniej sadzarki. Dostępne są trzy modele: Gessner Single / Two Row Billet Planer oraz TT8022 Drive-less. Różnice to pojemność, i w przypadku najdroższego modelu, szerokość sadzenia zwiększona dwukrotnie.

Paleta uzupełniająca sadzarkę trzciny cukrowej - Farming Simulator 19: Trzcina cukrowa - uprawa, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Paleta uzupełniająca sadzarkę trzciny cukrowej

Podepnij sadzarkę pod ciągnik i napełnij ze specjalnej palety zakupionej w Sklepie. Ważne: pole do sadzenia trzciny cukrowej nie wymaga wstępnej obróbki: kultywacji lub orki. Możesz siać ją na polu świeżo po zbiorze innej rośliny, a nawet bezpośrednio na niej (np. gdy uschnie).

Najprostsze rozwiązanie może okazać się jednocześnie najlepsze: do małego kombajnu podłączanego do ciągnika możesz podpiąć od razu przyczepkę do zbioru trzciny - Farming Simulator 19: Trzcina cukrowa - uprawa, porady - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Najprostsze rozwiązanie może okazać się jednocześnie najlepsze: do małego kombajnu podłączanego do ciągnika możesz podpiąć od razu przyczepkę do zbioru trzciny

Gdy chodzi o kombajny, w tym przypadku posiadasz niewielki wybór:

  1. samobieżny kombajn CaseIH Austoft 8800 Multi-Row (349 000$)- możesz do niego podpiąć małą naczepkę, jeśli zamontujesz hak. Ze względu jednak na duże zbiory trzciny, wymaga pomocy ciągnika z naczepką jeżdżącego obok niego.
  2. Kombajn dołączany do ciągnika: Lizard SWT 7 (45 000$) - zdecydowanie tańsze, ale i nie gorsze rozwiązanie. Standardowo podpinasz kombajn z przodu ciągnika, a z tyłu niemal dowolną naczepę. Umożliwia to w zasadzie samodzielną pracę zatrudnionym pracownikom. Maszyna ta jest 2x wolniejsza, z powodu mniejszej o połowę powierzchni zbierania trzciny.

Zdecydowanie lepszą opcją jest kombajn dołączany Lizard (lub np. dwa).

  1. Trzcina cukrowa nie usycha. Możesz ją zasiać gdziekolwiek z nastawieniem na późniejszy zbiór.
  2. Trzcina odrasta samodzielnie - nie musisz jej sadzić po raz kolejny (chyba że po okresowej orce).
  3. Trzcina tak jak zboża, wymaga orki (lub użycia głębosza) co 3-ci zbiór.
  4. Sadzarkę możesz napełnić trzciną z poprzedniego zbioru, podobnie jak ziemniaki.
  5. Zbiór trzciny z 1ha przekracza 150 000l; co przy średnich cenach rynkowych (poziom średni) daje zyski na poziomie nawet 40 000$.