Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Co uprawiać na początku gry? Farming Simulator 19 porady, wskazówki

W Farming Simulator 19 możesz uprawiać 13 rodzajów roślin. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, które z roślin warto uprawiać na początek; szczególnie jeśli zamierzasz zająć się także hodowlą. Jeśli nie jesteś dobrze zaznajomiony z wymaganiami zwierząt, warto zajrzeć do rozdziału Hodowle umieszczonego w tym poradniku.

Trzcina to jedna z najwydajniejszych upraw - wymaga jednak sporo pracy - Farming Simulator 19: Co uprawiać na początku gry? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Trzcina to jedna z najwydajniejszych upraw - wymaga jednak sporo pracy

Jednym z najlepszych źródeł dochodu na początku gry (szczególnie na małych działkach) jest trzcina cukrowa. Zaopatrz się w specjalną sadzarkę, tani kombajn podpinany do ciągnika oraz pojemną naczepę, a wygenerujesz świetny zysk na początek, przy małym nakładzie inwestycyjnym.

Poza tym: na początek dobrym rodzajem upraw jest soja, podobnie rzepak. Powodem tego są:

  • Optymalna ilość zbiorów (nie potrzebujesz wielu dużych naczep na początku gry - ani do zbioru roślin z pola ani do przewiezienia ich do skupu) oraz dobre ceny sprzedaży,
  • Możliwość magazynowania ich w silosach,
  • Wykorzystanie podstawowych maszyn: jeśli zechcesz uprawiać i zbierać inne rośliny, możesz zrobić to używajac niemal tych samych urządzeń.
Specjalne nakładki umożliwią bardzo szybkie zbieranie nasion słonecznika - Farming Simulator 19: Co uprawiać na początku gry? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Specjalne nakładki umożliwią bardzo szybkie zbieranie nasion słonecznika

Dobrym pomysłem jest również uprawa słonecznika - uprawiasz go podobnie jak "standardowe zboża", musisz jednak nabyć sadzarkę oraz heder do kombajnu: może to być ten do kukurydzy, lub specjalny heder do słonecznika: kombajn porusza się wtedy z prędkością 15km/h.

Jeśli zamierzasz zająć się hodowlą zwierząt, dobrymi pomysłami ogółem są: uprawa trawy (jeśli możesz sobie na to pozwolić - nie zawsze warto obsiać całe pole jedynie trawą) oraz kukurydzy.

Odkładanie słomy na potem z reguły może się nie sprawdzić... - Farming Simulator 19: Co uprawiać na początku gry? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Odkładanie słomy "na potem" z reguły może się nie sprawdzić...

Zboża takie jak pszenica, jęczmień i owies generują spore zyski lecz dopiero, gdy zbierasz słomę - jest to monotonna i pracochłonna robota. Rośliny okopowe generują bardzo duże zbiory: trudno obejść się bez dobrych maszyn, pojemnych naczep i opcjonalnego systemu pasów. Do bawełny, trzciny cukrowej oraz hodowli topoli na zrębki potrzebujesz zaś bardzo wyspecjalizowanych maszyn, które nie znajdują zastosowania praktycznie nigdzie indziej, a obie rośliny nie mają innego zastosowania niż ich sprzedaż w punkcie skupu.