Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Świnie - hodowla Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Świnie to jedne z bardziej wymagających zwierząt w Farming Simulator 19. Aby na nich sensownie zarobić, musisz utrzymać wysoki poziom ich reprodukcji - sprzedawanie namnożonych sztuk świń to jedyny sposób, by odzyskać swoje pieniądze.

Panel informacji o hodowli świń - Farming Simulator 19: Świnie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Panel informacji o hodowli świń

Jednakże - świnie produkują także gnojowicę i obornik. Jeśli chcesz więc pozyskać jedynie darmowy nawóz, załatw im trochę słomy (na obornik) i karm je czymkolwiek. Do hodowli świń potrzebujesz chlew w jednej z wersji:

  1. mniejsza - 90 000$, pojemność: 100 świń;
  2. większa - 250 000$, pojemność: 300 świń.

Warto wybudować zagrodę w pobliżu silosu.

Utrzymanie świń

Słomę możesz wysypać bezpośrednio z przyczepy samozbierającej, w oznaczonym miejscu na rogu zagrody - Farming Simulator 19: Świnie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Słomę możesz wysypać bezpośrednio z przyczepy samozbierającej, w oznaczonym miejscu na rogu zagrody

Aby utrzymać świnie na wysokim poziomie reprodukcji i otrzymywać z nich zysk, musisz uprawiać różne rośliny i samemu rozdzielać karmę mieszaną dla świń. Składają się na nią:

  1. 50% efektywności: kukurydza,
  2. 25% - pszenica lub owies,
  3. 20% - soja, słonecznik, lub rzepak,
  4. 5% - buraki cukrowe lub ziemniaki.

Jak widać z powyższego: kukurydza jest niemal obowiązkowym składnikiem diety. Pszenica i jęczmień zapewniają zarazem słomę. Soja, słonecznik i rzepak oraz buraki i ziemniaki mogą zostać pominięte we wstępnej fazie, o ile hodowla świń nie jest twoją główną lub jedyną hodowlą.

Worek z paszą dla świń, dostępny w sklepie - Farming Simulator 19: Świnie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Worek z paszą dla świń, dostępny w sklepie

Jeśli zależy ci na maksymalizacji zysków przy najmniejszym nakładzie pracy, możesz zakupić w sklepie gotową paszę dla świń - zapewnia ona 100% efektywności produkcji. Najlepiej przesyp worki z palet zakupione w sklepie prosto do wywrotki.

Produkcja: nawozy i reprodukcja

Z jednego zbioru ziemniaków zdobędziesz karmy na wiele dni lub nawet tygodni; jednak nie oczekuj wysokiej efektywności reprodukcji zwierząt - Farming Simulator 19: Świnie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Z jednego zbioru ziemniaków zdobędziesz karmy na wiele dni lub nawet tygodni; jednak nie oczekuj wysokiej efektywności reprodukcji zwierząt

12 świń zapewnia reprodukcję w czasie 12 godzin. Tak więc zakupując 12 świń, otrzymasz dwie na dobę, czyli zysk na poziomie 3000$/dziennie, co można pomnożyć przez wielokrotność. Pamiętaj jednak, że te liczby są trudne do uzyskania ze względu na dużą ilość pracy przy tych zwierzętach, a czasem i część pieniędzy tracisz na karmę ze sklepu.

Rozrzutnik obornika musisz napełnić samodzielnie - Farming Simulator 19: Świnie - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Rozrzutnik obornika musisz napełnić samodzielnie

Pozyskiwane nawozy: gnojowicę i obornik, możesz również sprzedać. Wspomniane 12 świń zapewni ci dziennie: 550l gnojowicy (500$/1000l) oraz 700l obornika (400$/1000l), które możesz sprzedać w Biogazowni. Uwaga: możesz korzystać z usług Biogazowni dopiero, gdy zakupisz działkę, na której się znajduje! Ceny sprzedaży w Biogazowni są stałe.

Podsumowanie i opłacalność hodowli świń

  1. Świnie są mało opłacalnym biznesem. Dla zapewnienia wysokiej efektywności potrzeba dużo pracy. Posiadają one najwyższy wskaźnik reprodukcji, jednak cena za sztukę jest taka sama, jak za owce. Jedynym plusem jest fakt produkcji darmowych nawozów.
  2. Warto w początkowych fazach gry hodować świnie tylko dla gnojowicy, karmiąc je "byle czym". Pamiętaj bowiem, że do produkcji obornika wymagana jest również słoma, zaś do obu rodzajów nawozów, potrzebujesz odrębnych maszyn. Rozrzutnik gnojowicy ma dodatkowo ten plus, że możesz wykorzystać go do rozrzutu kompostownika w przyszłości.
  3. Zauważ jednak, że słomy otrzymujesz ogromne ilości przy każdym zbiorze: warto więc wykorzystać opcję dostarczania świniom słomy, by otrzymywać obornik i sprzedać go, gdy zbiornik się napełni - jeśli jednak nie posiadasz Biogazownię, pomiń ten krok.