Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Owce - hodowla Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Panel informacji o hodowli owiec - Farming Simulator 19: Owce - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Panel informacji o hodowli owiec

Owce to także jedne z łatwiejszych hodowli, których możesz podjąć się w Farming Simulator 19. Powodem tego są małe wymagania zwierząt: dostarcz im trochę trawy lub siana (siano możesz zakupić w postaci beli w sklepie) oraz wodę. Temat pozyskiwania trawy i siana opisaliśmy dokładniej w rozdziale Trawa, siano i kiszonka. Owce reprodukują się w średnim tempie oraz produkują wełnę na sprzedaż. Nim rozpoczniesz zabawę z owcami, musisz zakupić pastwisko:

1. Mniejsze - 65 000$, pomieści 60 owiec;

2. Większe - 180 000$, pomieści 250 owiec.

Utrzymanie owiec

Napełnij poidła dla zwierząt z cysterny z wodą - Farming Simulator 19: Owce - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Napełnij poidła dla zwierząt z cysterny z wodą

Do transportu wody możesz użyć dowolnej cysterny (także tych na mleko: wszelkie cysterny znajdziesz w zakładce sklepu Zwierzęta). By napełnić zbiornik wystarczy, że odnajdziesz dowolny obszar wody i wjedziesz do niego cysterną: wtedy możesz ją uzupełnić. Wodą napełnij pojniki przy ogrodzeniu.

Owce karmią się sianem i/lub trawą; oba składniki zapewniają 100% efektywności - Farming Simulator 19: Owce - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Owce karmią się sianem i/lub trawą; oba składniki zapewniają 100% efektywności

Trawę lub siano - zebrane przyczepą samozbierającą lub w formie bel - pozostaw także w karmniku przy ogrodzeniu (lecz nie tym samym, w którym pozostawiłeś wodę). Warto wiedzieć, że transportując bele, zostaną one automatycznie rozładowane.

Jeśli chodzi o same owce: zakupisz je stając przed ogrodzeniem. Pamiętaj, że w tym wypadku zapłacisz dodatkowe 100$ za każdą sztukę. Jeśli nie chcesz ponosić tej opłaty, zaopatrz się w naczepę do transportu zwierząt, i zakup je w Handlarza zwierzętami, którego zlokalizujesz na mapie. Ta sama opłata występuje przy sprzedaży zwierząt.

  1. Pamiętaj, że tu również musisz dbać o czystość wokół zagrody, uprzątając siano / trawę z użyciem dowolnej łopaty, choćby tej zaczepionej do ładowacza czołowego ciągnika.
  2. Owce nie wymagają wyściółki w postaci słomy.

Produkcja: wełna

Musisz własnoręcznie zładować palety z wełną, by przewieźć je do punktu skupu - Farming Simulator 19: Owce - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Musisz własnoręcznie zładować palety z wełną, by przewieźć je do punktu skupu

Czas produkcji wełny jest dość nieregularny i ze względu na obniżenie się jakości produkcji z czasem, trudno wyznaczyć jest precyzyjną ilość uzyskiwanego produktu w czasie. Można jednak przyjąć bezpieczną wartość: przy posiadaniu 10 owiec; czas reprodukcji: 96h - zmniejsza się o połowę dla każdych 10 kolejnych owiec. Początkowo produkcja jest na niższym poziomie, przyspiesza z czasem. Ilość produkowanej wełny po kilku dniach osiągnie poziom przekraczający nawet 1000l na dobę.

  • Wskazówka: jeśli korzystasz z bel przy hodowli owiec, możesz jednocześnie wykorzystać widły do bel do załadunku palet. Możesz również wykorzystać przyczepę do transportu bel do bezpiecznego przewiezienia palet z wełną.

Podsumowanie i opłacalność hodowli owiec

Owce są więc opłacalnym biznesem, który generuje wysokie zyski z produkcji wełny i nie wymagają wiele pracy. Nie wymagają częstego karmienia, warto jednak trzymać cysternę z wodą w pobliżu i regularnie uzupełniać z niej zasoby wody.

  1. Jedna pełna paleta wełny to 1000l;
  2. na średnim poziomie trudności można przyjąć uśredniony zysk: 1000$ za każde 10 owiec na dobę.
  3. przy 30 owcach otrzymasz 1 owcę dziennie, czyli dodatkowe 1000$