Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Ciągnik - czym się sugerować przy zakupie? Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Nie zawsze najdroższe ciągniki muszą być najlepsze; sprawdź dlaczego... - Farming Simulator 19: Ciągnik - czym się sugerować przy zakupie? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Nie zawsze najdroższe ciągniki muszą być najlepsze; sprawdź dlaczego...

Gdy kupujesz traktor w Farming Simulator 19, nie wystarczy sugerować się jedynie jego ceną i mocą. Poniżej kilka uwag, na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie nowego ciągnika.

  1. Poza mocą silnika, którą oferuje ciągnik w wersji domyślnej, zwróć także uwagę na możliwości jego rozwoju. Możliwe, że teraz nie potrzebujesz tej mocy, ale w przyszłości możesz potrzebować mocniejszego silnika - szkoda byłoby wydawać pieniądze na nowy ciągnik... Przykładowo, pierwszy ciągnik klasy średniej: Case IH 7200 Pro Series oferuje moc na poziomie 170 koni mechanicznych. Możesz ją jednak rozwinąć poprzez ulepszenie silnika do 261 hp, co daje wynik na poziomie ciągnika ciężkiego.
  2. Zwróć uwagę na prędkość: nie zawsze warto przepłacać za posiadanie szybkiego traktora, jeśli ma on pracować tylko przy sianiu i kultywacji. Większość maszyn i tak posiada ograniczoną prędkość działania, więc poza transportem dóbr w naczepach z reguły nie wykorzystasz tej prędkości. Warto wiedzieć: dowolna modyfikacja silnika na inny niż seryjny zwiększa prędkość maksymalną dowolnego traktora o 3km/h).
  3. Gąsienice i skrętność: nie każdy traktor posiada taki sam promień skrętu kół. Te, które posiadają duży skręt bez problemu obrócą się na polu do obróbki kolejnego jego pasa bez używania biegu wstecznego. Dodatkowo niektóre ciągniki, jak mały traktor: Linder Lintrac 90 oraz wszystkie traktory marki JCB posiadają tylne koła skrętne, dzięki czemu promień zawracania jest znacznie większy. Szczególnym przypadkiem są najdroższe pojazdy gąsienicowe - te w zasadzie mogą obrócić się w miejscu.
  4. Uchwyt przedni: z przodu ciągnika z reguły można zamontować dodatkowe urządzenia podczas pracy na polu (np. rozpylacz nawozu czy dodatkowy zbiornik z nasionami). Jeśli zamierzasz używać takich urządzeń, upewnij się, że twój ciągnik takowy posiada. Dodatkowo z przodu zauważysz żółty, okrągły element - jest to przeniesienie napędu. Niektóre urządzenia, np. piła do ciecia drzew do ciągnika, używają mocy napędowej silnika. Jeśli chcesz podłączyć takie urządzenie z przodu, aby w pełni funkcjonowało, musi posiadać ten element. Wiele ciągników (szczególnie z klasy ciężkiej) posiada z przodu seryjny obciążnik.
  5. Konsola ładowacza (Fron Load Attacher): to także jest opcja nieprzeznaczona dla każdego ciągnika, choć w wielu można je zamontować za jedyne 1500$. Dzięki nim możesz w traktorze zamontować ładowacz czołowy, do którego przypniesz różne końcówki: łopatę, widły do bal / palet czy chwytania drzew.