Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Nowe pola - jak kupić? Farming Simulator 19 porady, wskazówki

W Farming Simulator 19 nie zakupujesz pojedynczych pól uprawnych. Zakupujesz całą działkę, na której pole się znajduje. Masz możliwość modyfikacji wielkości pola (lub nawet utworzenia go w pustym miejscu). Tym razem gra nieco ułatwia nam zadanie, jeśli chodzi o wybór pola pod uprawy. Wiele z nich ma nieregularne kształty i nieduże lub "zbyt kwadratowe" rozmiary - takich nie chcemy.

  1. Pole na początek należy wybierać takie, aby było dłuższe niż szersze: tempo prac jest wtedy znacznie szybsze, bowiem każdy z pojazdów (szczególnie toporny kombajn) mają dużo mniej zawracania. Później pojazdy są znacznie bardziej zwrotne (gąsienice), przez co argument ten staje się mniej istotny.
  2. Jeśli chcesz sadzić wiele rzeczy, a nie masz wiele pieniędzy na zakup dużej ilości pól, warto wybierać pola, które zlokalizowane są w niedużych odległościach od siebie jako kolejne do zakupu. Ułatwia to pracę na polach tymi samymi maszynami bez konieczności ich transportu. Później pola, które sąsiadują ze sobą możesz również połączyć.
  3. Zwróć także uwagę na odległości od magazynów / silosów lub punktów sprzedaży plonów oraz odległość od sklepu - nie masz możliwości teleportacji, więc wszystko musisz transportować samodzielnie.
  4. Zwróć uwagę na kilka czynników przy zakupie działki: jak bardzo jest zalesiona (jeśli będziesz chciał powiększyć powierzchnię pod uprawy, będziesz musiał wykarczować las) oraz czy nie posiada innych przeszkód w okolicy (np. kamieni, aby maszyny mogły swobodnie zawracać), czy jest równa - maszyny jeżdżąc pod górę stają się powolniejsze, jeśli nie mają wiele mocy (a zjeżdżając w dół podczas pracy wcale nie muszą być szybsze!), oraz jeśli kupujesz swoje pierwsze pole - czy masz miejsce na budowę infrastruktury: silosy, wiaty itd.
  5. Możesz zakupić jedno duże pole i podzielić je na mniejsze.
Aby dokonać zakupu właściwego danej działki, przejdź do widoku mapy - Farming Simulator 19: Nowe pola - jak kupić? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Aby dokonać zakupu właściwego danej działki, przejdź do widoku mapy. Przełącz się na podgląd działek (X / lewa gałka) i wybierz jedną z nich. W dolnej części ekranu ukaże się informacja o cenie.

Wskazówka: Warto udać się osobiście na pole przed jego zakupem - sprawdź, jak wygląda pole, opcjonalnie: ile wymaga pracy (niektóre są już nawiezione, zorane lub nawet obsiane), oraz ile masz dodatkowego miejsca wolnego.