Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Starlink Battle for Atlas poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Starlink Battle for Atlas poradnik do gry

Starlink Battle for Atlas poradnik do gry

Star Fox powraca! Poradnik do Starlink Battle for Atlas to porady, które pomogą ci wybrać zestaw startowy i ruszyć na podbój kosmosu. Tipsy dotyczące kupna "zabawek" Starlink oraz opis planet, walki, iglic czy sekretów i znajdźiek, pomogą początkującym graczom Starlink.

Czas wkroczyć w układ Atlas. Poniższy poradnik do Starlink: Battle for Atlas, stanowi kompletny zbiór informacji, które pozwolą ci stanąć do walki z Legionem i poznać wszystkie tajemnice Atlasa. Całość poradnika została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich znajdziesz opis wszystkich mechanik zaimplementowanych w grze oraz odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się w czasie rozgrywki. Dowiesz się stąd jak wygląda eksploracja kolejnych planet oraz jak wygląda mechanika walki. Dowiesz się także jak wykorzystywać figurki dołączone do gry.

Druga część zawiera natomiast charakterystykę wszystkich planet występujących w Atlasie. Znajdziesz tutaj informacje odnośnie miejsc, które możesz odkryć na danej plancie. Znajdziesz też tutaj rozwiązania zagadek jakie pojawiają się w niektórych miejscach.

Starlink: Battle for Atlas to gra akcji produkcji Ubisoftu. Jej akcja toczy się w systemie planetarnym Atlas. Twoim zadaniem jest pokonanie frakcji zwanej Legionem na której czele stoi watażka o imieniu Grax, która oponowała układ. To co wyróżnia grę na tle innych tego typu produkcji jest wykorzystanie figurek, które po podłączeniu do specjalnego kontrolera są przenoszone do gry.

Agnieszka Adamus (www.gry-online.pl)

Oznaczenia zastosowane w poradniku

W poniższym poradniku do Starlink: Battle for Atlas zastosowane zostały następujące oznaczenia kolorystyczne.

 1. Zielonym kolorem oznaczone zostały wszystkie miejsca i istotne obiekty, pojawiające się w poradniku
 2. Brązowym kolorem zaznaczono wszystkie przedmioty, które możesz zdobyć w czasie eksploracji kolejnych planet
 3. Niebieskim kolorem oznaczono przeciwników, z którymi będziesz musiał się mierzyć w czasie rozgrywki

Porady na start

Rozpoczęcie gry nie zawsze jest łatwe. Poniższe porady umożliwią ci łatwiejszy start i pozwolą lepiej zapoznać się z układem Atlas.

 1. Zawsze sprawdzaj wrażliwe strony przeciwnika - Przy pierwszym kontakcie z nowym przeciwnikiem, otrzymasz komunikat z informacjami na jego temat. Do najważniejszych informacji jakie możesz tam znaleźć jest wrażliwość na przeciwnika na poszczególne typy broni. Jest to coś na co musisz zwrócić szczególną uwagę.
 2. Dokładnie sprawdzaj, każdą napotkaną lokację - Planety są pokryte znaczącą ilością różnych lokacji. Podzielone zostały one na kilka typów, według których są one identyfikowane. Przynależność do określonej grupy sprawia, że znajdujesz w nich przedmioty tej samej kategorii. O tym co możesz znaleźć w danej lokalizacji informuje cię krótka notka informacyjna na mapie, która pokazuje się po najechaniu na konkretne miejsce.
 3. Wykorzystuj elementy otoczenia w czasie walki - W czasie walki w okolicy różnego rodzaju lokacji, natrafisz na różnego rodzaju pojemniki ciśnieniowe. Po strzale wykonanych w ich kierunku, eksplodują one zostawiając przy tym plamę ochładzającą lub rozgrzewającą. Dzięki temu oprócz bezpośrednich obrażeń, przeciwnik stojący w powstałej plamie otrzymuje dodatkowe negatywne efekty.
 4. Korzystaj z kombinacji ataków - Dobrym sposobem na zwiększenie siły ataku, jest zastosowanie odpowiednich kombinacji. W początkowej fazie rozgrywki, bardzo dobrze sprawdza się szok termiczny. Atakując przegrzanego przeciwnika zimnem i na odwrót zadasz mu dodatkowe obrażenia. Jest to szczególne skuteczne w walce z Cyklopami.
 5. Dbaj o dobre kontakty z obserwatoriami - Obserwatoria to placówki znajdujące na poszczególnych planetach. Zajmują się one skanowaniem okolicznych terenów. Jeśli nawiążesz z nimi współpracę będziesz mógł korzystać z zebranych przez nich danych, co przełoży się na odkrycie wszystkich zasłoniętych obszarów mapy, znajdujących się na obszarze działania obserwatorium.
 6. Nie staraj się odkryć całej planety za jednym razem - Kiedy wylądujesz na nowej planecie od razu będziesz mieć naniesione na mapę wszystkie dostępne lokacje, które się na niej znajdują. Nie wszystkie z nich są jednak przeznaczone dla poziomu postaci, który posiada twoja postać w danym momencie. O orientacyjnym poziomie postaci jaki będzie wymagany w danej lokacji, dowiesz się najeżdżając na konkretne miejsce na mapie planety.

Mechaniki

W tej części poradnika znajdziesz wszystkie informacje odnośnie mechanik rozgrywki w Starlink. Dowiesz się stąd np. w jaki sposób odrywać nowe gatunki oraz jak modyfikować swoje uzbrojenie. Do najważniejszych stron w ty dziale należą:

 1. Figurki - do gry wymagane jest posiadanie specjalnych figurek, które podłączone do stacji dokującej są przepisywane na wyposażenie posiadane w grze. Ten rozdział poświęcony jest opisowi tego systemu
 2. Budowa osad - na każdej z planet możesz postawić własne osady, które pozwolą ci eksploatować ją według własnego uznania. Ten rozdział zapozna cię tajnikami budowania osad.
 3. Wpływy na planetach - aby móc budować osady będziesz potrzebował wpływów. W tym rozdziale dowiesz się jak je zdobyć w najbardziej efektywny sposób
 4. Ulepszenie Equinoxa - twój macierzysty statek posiada szereg ulepszeń, które odblokowują nowe zdolności i funkcje. Rozdział ten zawiera informacje na temat dostępnych w Starlink ulpeszeń

Walka

Ten dział poświęcony jest walce, która stanowi główny trzon rozgrywki w Starlink. Dowiesz się stąd między innymi jak dobrać statki czy jakie obrażenia jesteś w stanie zadać.

 1. Dobór statków - każdy statek posiada uniwersalne właściwości, które wpływają na jego zachowanie. W tym rozdziale znajdziesz krótki opis każdego ze statków, wraz z jego zastosowaniem.
 2. Typy obrażeń - w czsie gry masz do dyspozycji szereg różnych broni. Każda z nich zadaje inne rodzaje obrażeń. Ten rozdział poświęcony jest typom obrażeń jakie możesz zadać oraz ich potencjalnym kombinacjom.

Planety

Tutaj znajdziesz dokładną charakterystykę niektórych planet znajdujących się w Atlasie. Zapoznasz się tu więc z informacjami i poradami dotyczącymi fauny i flory na danej planecie, jak również o ciekawych miejscach, które możesz odkryć. Dzięki tej sekcji poradnika do Starlink dowiesz się również, gdzie odnaleźć iglice oraz ruiny.

Kirite

 1. Co muszę wiedzieć o Kirite? Porady.
 2. Iglice na Kirite.
 3. Ruiny na Kirite

Haven

 1. Co muszę wiedzieć o Haven?
 2. Iglice na Haven
 3. Ruiny na Haven

Sonatus

 1. Co muszę wiedzieć o Sonatus?
 2. Iglice na Sonatus

Informacje o Starlink Battle for Atlas poradnik do gry

Autor : Agnieszka aadamus Adamus

Poradnik zawiera : strony: 60, ilustracje: 202 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 21 października 2018, odwiedź Poradnik do gry

Planety i ich sekrety

Ostatnia aktualizacja : 21 października 2018, odwiedź Planety i ich sekrety

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Starlink Battle for Atlas poradnik do gry

Starlink: Battle for Atlas - screen - 2019-02-14 - 391912Starlink: Battle for Atlas - screen - 2019-02-14 - 391911Starlink: Battle for Atlas - screen - 2019-02-14 - 391910Starlink: Battle for Atlas - screen - 2019-02-14 - 391909Starlink: Battle for Atlas - screen - 2018-12-21 - 389428Starlink: Battle for Atlas - screen - 2018-12-21 - 389427Starlink: Battle for Atlas - screen - 2018-12-21 - 389426Starlink: Battle for Atlas - screen - 2018-12-21 - 389425Starlink: Battle for Atlas - screen - 2018-12-21 - 389424