Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ultimate Custom Night - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Ultimate Custom Night - poradnik do gry

Ultimate Custom Night - poradnik do gry

Przeżyj noc z Freddym. Poradnik do Ultimate Custom Night nauczy cie, jak przeżyć, przejść grę i nie dostać przy tym zawału. Porady na start pozwolą odnaleźć się w mrocznym światku animatroników, a ich spis pomoże zrozumiec, jak uniknąć śmierci.

To będzie ciężka noc. W Ultimate Custom Night, po raz kolejny zostaniesz zamknięty w biurze opanowanym przez zabójcze animatroniki. Tym razem skala zagrożenia będzie jednak o wiele większa. Będziesz musiał się bowiem zmierzyć się, aż z 50 animatronikami, które przewijały się przez serię Five Nights at Freddy's w ostatnich latach.

Poniższy poradnik do Ultimate Custom Night stanowi zbiór informacji, które pomogą ci przetrwać kolejne noce w towarzystwie animatroników. Znajdziesz tutaj informacje odnoście różnych mechanik rozgrywki takich jak np. kontrola temperatury i poziomu hałasu czy zarządzanie zasilaniem. Znajdziesz tutaj także charakterystykę wszystkich animatronów wraz z ich charakterystyką i poradami jak uniknąć śmierci z ich ręki.

Ultimate Custom Night to gra typu Survival Horror stworzona przez Scotta Cawthona stanowiąca finalną odsłonę serii Five Nights at Freddy's. Tym razem zrezygnowano z kampanii, na rzecz pojedynczych nocy, konfigurowanych przez gracza lub wybranych z listy tematycznych wyzwań. Dodatkowo osiągnięcie odpowiednio wysokich wyników daje dostęp do kolejnych wersji restauracji.

Agnieszka Adamus (www.gry-online.pl)

Porady ogólne

  1. Dokładnie zapoznaj się ze sterowaniem - w grze kontrolujesz jednocześnie wiele elementów. Każdy z nich ma wpływ na przynajmniej jednego animatronika. Pomyłka może więc kosztować cię życie
  2. Nie zaczynaj od zbyt wysokiego poziomu trudności - im większa ilość animatroników i im wyższa jest ich inteligencja, tym trudniej zapanować nad grą. Dlatego pierwsze kilka gier warto rozegrać na niższych poziomach trudności, by dobrze zapoznać się z zasadami gry.
  3. Baw się doborem animatroników - ilość animatroników dostępnych w grze robi wrażenie. Daje to również wiele możliwości konfiguracji gry. Często zmieniaj układ animatroników, aby urozmaicić rozgrywkę.
  4. Nie marnuj energii elektrycznej - do dyspozycji masz określoną ilość energii. Każde użycie monitora, włączenie pozytywki czy zamknięcie drzwi, powoduje wzrost zużycia energii elektrycznej, dlatego tego typu czynności wykonuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Więcej porad na start znajdziesz w osobnym dziale poradnika.

Mechaniki

Ten rozdział poświęcony jest mechanikom rozgrywki. Znajdziesz w nim wiele istotnych informacji, które pomogą ci przetrwać noc w towarzystwie animatroników.

  1. Monitor - z poziomu monitora możesz kontrolować większość parametrów otoczenia oraz mieć podgląd tego co dzieje się poza biurem. W tym rozdziale dowiesz się dokładnie czego możesz się dowiedzieć z monitora
  2. Zasilanie - to zdecydowanie najważniejsza mechanika w grze. Odpowiednie zarządzanie energią pozwoli ci przetrwać noc i nie stracić kontroli nad Pizzerią. W tym rozdziale dowiesz się wszystkiego co ci w tym pomoże.
  3. Hałas i Globalna Pozytyka - część animatroników jest wrażliwa na dźwięk. Może on spowodować, że zaczną one funkcjonować szybciej, co skróci twoje życie. Zapoznanie się z tym rozdziałem pomoże ci kontrolowanie poziomu hałasu w czasie gry.

Animatroniki

W tym rozdziale zostały natomiast zawarte informacje o animatronikach. Dowiesz się z niego informacji na temat zachowania poszczególnych animatroników oraz na co wpływa modyfikacja ich inteligencji.

  1. Lista animatroników - w grze pojawia się 50 animatroników "głównych" które możesz wybrać z poziomu menu, oraz kilka niepojawiających się w menu, które mogą losowo pojawić się w grze. W tym rozdziale znajdziesz ich kompletną listę oraz informacje na temat zasady ich działania.
  2. Inteligencja - animatroniki posiadają modyfikowalną inteligencję. Z tego rozdziału dowiesz się na co ona wpływa i w jaki sposób ją zmodyfikować by przetrwać noc.

Informacje o Ultimate Custom Night - poradnik do gry

Autor : Agnieszka Agnieszka Adamus Adamus

Ostatnia aktualizacja : 9 lipca 2018

Poradnik zawiera : strony: 20, ilustracje: 84 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Ultimate Custom Night - poradnik do gry