Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Gambit Królowej (Queen's Gambit) | Solucja Horizon Zero Dawn poradnik, solucja

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Gambit Królowej. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Początek zadania

Zadanie pojawi się w dzienniku po rozmowie z Vanashą na końcu misji - Nagroda za zdrajcę. Kobieta planuje przenieść rodzinę królewską ze Zmierzchu do Południka. Aloy ma pomóc w całym przedsięwzięciu.

Przebieg

W pierwszej kolejności udaj się do miejsca wskazanego znacznikiem zadania - Horizon Zero Dawn: Gambit Królowej (Queens Gambit) | Solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

W pierwszej kolejności udaj się do miejsca wskazanego znacznikiem zadania. Znajdziesz tam Hudiva Trzy Palce z którym musisz porozmawiać. Okazuje się, że na drodze która ma posłużyć za trasę do Południka kręci się Skałokrusz. Musisz pokonać maszynę. Żeby posunąć zadanie naprzód.

Nie będzie to łatwe zadanie biorąc pod uwagę specyfikę przeciwnika - Horizon Zero Dawn: Gambit Królowej (Queens Gambit) | Solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Nie będzie to łatwe zadanie biorąc pod uwagę specyfikę przeciwnika. Maszyna będzie cię ignorować do czasu, aż nie zbliżysz się nadto lub jej nie zaatakujesz. Dobrym rozwiązaniem jest użycie zamrażających strzał na zmianę z rozrywającymi. W ten sposób najpierw spowolnisz maszynę a potem pozbawisz ją kończyn, co sprawi że nie będzie mogła chować się pod ziemię. Ostatecznie skorzystaj ze zwykłych strzał, żeby wywołać eksplozję zbiornika na jej brzuchu. Jeśli ci to pomoże, to możesz ją dodatkowo zamrażać.

Po wygranej walce wróć do Huadiva, a pojawi się dłuższa scenka.

Tuż po niej będziesz musiał zastawić kilka pułapek na zbliżających się kultystów i ich maszyny - Horizon Zero Dawn: Gambit Królowej (Queens Gambit) | Solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Tuż po niej będziesz musiał zastawić kilka pułapek na zbliżających się kultystów i ich maszyny. O ile dwie pierwsze fazy starcia są bardzo łatwe, to wieńczy je pojawienie się skażonego Gromoszczęka. W jego przypadku najważniejsza jest duża podatność na ogień, jak przystało na skażoną maszynę. W pierwszym etapie starcia pomaga ci dwóch strażników, ale szybko giną.

Podatność na ogień ułatwi nieco walkę, ale nie zapominaj, że koniecznie musisz pozbawić przeciwnika wyrzutni dysków. Nieustannie go podpalaj i korzystaj z otwartej przestrzeni.

Zakończenie zadania

Po zakończonej walce udaj się na wybrzeże, żeby kontynuować zadanie. Po długim przerywniku filmowym zadanie jak i wątek zbiegów ze Zmierzchu zostanie zakończony.