Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Śmierć z przestworzy (Death from the Skies) | Solucja Horizon Zero Dawn poradnik, solucja

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Śmierć z przestworzy. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Aktywuj misję

Zadanie pojawi się w dzienniku po rozmowie z mężczyzną o imieniu Hakurt. Znajdziesz go w pobliżu mostu na północ od Żyrafa Słoneczne Stopnie. W czasie rozmowy dowiesz się, że osada Smolny Klif jest atakowana przez Jastrząbłyski. Udaj się tam, żeby zbadać sprawę.

Zanim udasz się do osady musisz wiedzieć, ze w przypadku tej misji twórcy zastosowali zabieg, który mogłeś zaobserwować w przypadku np. samouczków broni. Do chwili gdy nie zaznaczysz zadania jako aktywne, możesz wielokrotnie odwiedzić osadę Smolny Klif i nie zobaczysz tam nawet jednego Jastrząbłyska.

Aktywuj zadanie w dzienniku i udaj się do osady. Zanim jednak tam pójdziesz, przygotuj zapas ognistych strzał i środków leczniczych.

Atak Jastrząbłysków

Po wejściu do osady zostaniesz zaatakowany przez kilkanaście Jastrzabłysków - Horizon Zero Dawn: Śmierć z przestworzy (Death from the Skies) | Solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Po wejściu do osady zostaniesz zaatakowany przez kilkanaście Jastrzabłysków. W walce pomogą ci nieznacznie mieszkańcy osady, ale jak ma to zazwyczaj miejsce, główny ciężar starcia spadnie na ciebie. Wyeliminuj wszystkie maszyny korzystając z płonących strzał. Rób też masę uników, żeby omijać lodowe pociski, które z pewnością zostaną skierowane w twoją stronę.

Wraz z zakończeniem starcia zadanie zostanie zaktualizowane - Horizon Zero Dawn: Śmierć z przestworzy (Death from the Skies) | Solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Wraz z zakończeniem starcia zadanie zostanie zaktualizowane. Udaj się do Ralerta, przywódcy wioski, by dowiedzieć się więcej o ataku. W czasie rozmowy Aloy zobowiąże się do zbadania sprawy. Po jej zakończeniu uruchom Fokus, a szybko trafisz na ślad nieznanego źródła sygnału. Udaj się w kierunku z którego dochodzi.

Tajemnicze urządzenia

Przy urządzeniu znajdziesz Shahavada - Horizon Zero Dawn: Śmierć z przestworzy (Death from the Skies) | Solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Przy urządzeniu znajdziesz Shahavada. Porozmawiaj z nim, a dowiesz się skąd uzyskał urządzenie. Twoim kolejnym celem jest odnalezienie warsztatu, w którym stworzono nadajnik. Podążaj za znacznikiem zadania. Gdy będziesz blisko celu musisz wejść na górską ścieżkę, a następnie wspiąć się do miejsca, w którym jest warsztat.

Po drodze miniesz widoczne na obrazku obozowisko - Horizon Zero Dawn: Śmierć z przestworzy (Death from the Skies) | Solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Po drodze miniesz widoczne na obrazku obozowisko.

Dojdź do końca ścieżki i wskocz na ścianę widoczną na obrazku - Horizon Zero Dawn: Śmierć z przestworzy (Death from the Skies) | Solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Dojdź do końca ścieżki i wskocz na ścianę widoczną na obrazku. Poruszaj się po niej przy pomocy uchwytów, aż dotrzesz do miejsca z którego możesz wrócić na pewny grunt. Tam znajdziesz kilka maszyn - Czujki, Lodowego nadymacza i Długonogi. Zachowaj ostrożność i postaraj się wyeliminować je odpowiednio szybko, żeby nie zdążyły się zgrupować.

Warsztat

Gdy zbliżysz się do miejsca oznaczonego znacznikiem okaże się, że pilnuje go Burzoptak. Musisz go pokonać, żeby posunąć zadanie naprzód. Celuj w słabe punkty i rób dużo uników.

Tuż obok miejsca w którym cię atakuje znajdziesz widoczny na obrazku rów - Horizon Zero Dawn: Śmierć z przestworzy (Death from the Skies) | Solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Tuż obok miejsca w którym cię atakuje znajdziesz widoczny na obrazku rów. Gdy do niego wskoczysz, maszyna bardzo szybko traci cię z pola widzenia i zaczyna ignorować. Możesz wykorzystać to, żeby zastosować taktykę polegającą na nałożeniu kilku strzał, wejściu na górę i ostrzelaniu maszyny, by potem ponownie skoczyć do rowu. Jesteś w nim niemal nieosiągalny dla maszyny, a możesz obijać ją, jeśli jakaś jej część będzie z niego widoczna.

Zakończenie zadania

Po zakończonej walce wyłącz wszystkie trzy nadajniki, które znajdziesz w miejscu docelowym. Aby je szybko odnaleźć uruchom Fokus.

Następnie podejdź do stołu w pobliżu Warsztatu i przyjrzyj się notatkom, które tam znajdziesz. Gdy to uczynisz nie pozostaje nic innego jak wrócić do przywódcy osady i poinformować go o wszystkim. Po rozmowie z Ralertem misja zostanie zakończona.