Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Co zrobić z wyjątkowymi skarbami w Horizon Zero Dawn? Poradnik i solucja Horizon Zero Dawn

W poniższym rozdziale znajdziesz szereg informacji związanych z kolekcjami specjalnych przedmiotów, które znajdziesz w toku rozgrywki.

Jak znaleźć specjalne przedmioty?

W toku rozgrywki niejednokrotnie natkniesz się na specyficzne przedmioty, których nie możesz wykorzystać do rozwoju postaci and w walce. Przedmioty te znajdziesz w dedykowanej zakładce menu ekwipunku. O ile początkowo na niektóre z nich możesz trafić zupełnie przypadkiem, to po misji Łono Góry pojawi się możliwość kupienia map, które wskażą ci położenie poszczególnych elementów kolekcji.

Mapy możesz kupić u dowolnego kupca spoza Obręczy. Wystarczy, ze po misji Łono Góry udasz się za jej terytorium, a błyskawicznie natkniesz się na jednego z kupców, którzy je oferują. O ile mapy wskazują przybliżone położenie przedmiotów, to nierzadko są one skrzętnie ukryte. Ich dokładne położenie możesz sprawdzić w rozdziałach dedykowanych poszczególnym skarbom.

Kiedy mogę sprzedać przedmioty?

Skarby posegregowane są w określone zestawy. Wymiana skarbów możliwa jest po zebraniu kompletnego zestawu dla poszczególnego zestawu np. wszystkie metalowe kwiaty z zestawu I.

Nie mniej jednak sprzedaż możliwa jest dopiero po dotarciu do Południka, gdyż tam znajdują się osoby zainteresowane wymianą. Jest to możliwe dopiero po wykonaniu misji Poszukująca u bram, której solucję znajdziesz w niniejszym poradniku.

Co otrzymam za poszczególne kolekcje?

W zależności od kupca i złożoności kolekcji możesz liczyć na rozmaite nagrody za skolekcjonowane przedmioty. Sprzedaży podlegają jedynie Banuckie figurki, metalowe kwiaty i starożytne naczynia. Widokówki są częścią kolekcji, ale nie możesz ich spieniężyć.

Skrzynki, które otrzymasz zawierają przeważnie okruchy metalu w większej ilości. Do tego bardzo często zawierają pojemniki, które po otwarciu oferują losową modyfikację.

Jak znajdę odpowiednich kupców?

Na mapie Południka możesz zaobserwować ikonki kupców, które różnią się jednym elementem w porównaniu do tych, które oglądałeś do tej pory - Horizon Zero Dawn: Co zrobić z wyjątkowymi skarbami w Horizon Zero Dawn? - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Na mapie Południka możesz zaobserwować ikonki kupców, które różnią się jednym elementem w porównaniu do tych, które oglądałeś do tej pory. Szukaj ikon kupca, w które wbudowana jest gwiazda. Po najechaniu na nią celownikiem mapy wyświetli się informacja odnośnie towarów, które przyjmuje określony kupiec. Potem wystarczy pozostawić na nim znacznika, a bardzo szybko do niego trafisz.

Skupem Metalowych kwiatów zajmuje się Kudiv. Starożytne naczynia kupi od ciebie Studious Palas, a banuckie figurki możesz sprzedać Cantarah.