Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Góra Kłopotów (Heap of Trouble) | Wolnogóra, solucja Horizon Zero Dawn poradnik, solucja

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Góra kłopotów. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Aktywacja zadania

Zadanie pojawi się w dzienniku po rozmowie z Petrą. Znajdziesz ją na górnym poziomie jednego z domów w Wolnogórze. Kobieta poprosi cię o pomoc w rozprawieniu się z bandytami, którzy nękają osadę. Poza wyeliminowaniem ich musisz odzyskać elementy niezbędne do stworzenia specjalnej broni.

Udaj się do obozu bandytów

Podążając za znacznikiem udaj się w kierunku obozu bandytów. Już po drodze natkniesz się na pomniejsze patrole, które możesz łatwo neutralizować strzałami w głowę zbirów z ukrycia lub wabiąc ich w krzaki by bezszelestnie wykończyć. Przeciwników w lokacji jest sporo, więc wykorzystaj widoczne na obrazku krzaki, żeby atakować ich z ukrycia i eliminować wszystkich, którzy są w zasięgu.

Gdy oczyścisz teren, warto wejść na wyższy punkt strzelecki, co ułatwią widoczne na obrazku mocowania po których możesz się wspinać - Horizon Zero Dawn: Góra Kłopotów (Heap of Trouble) | Wolnogóra, solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Gdy oczyścisz teren, warto wejść na wyższy punkt strzelecki, co ułatwią widoczne na obrazku mocowania po których możesz się wspinać. Zanim jednak na nie wejdziesz, upewnij się, że uciszyłeś bandytę który patroluje wieżę. Z góry nie pozostaje ci nic innego jak wykańczanie bandytów pojedynczym strzałem w głowę. Ewentualnie zeskocz do krzaków po prawej i wywabiaj wrogów pojedynczo. Gdy będziesz pewny, że nie żyje żaden z przeciwników, to możesz rozpocząć poszukiwania baterii.

Odzyskaj baterie i elementy broni

Zdobycie dwóch z nich nie powinno być większym problemem, o ile wyeliminowałeś wcześniej wszystkich bandytów w okolicy - Horizon Zero Dawn: Góra Kłopotów (Heap of Trouble) | Wolnogóra, solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Zdobycie dwóch z nich nie powinno być większym problemem, o ile wyeliminowałeś wcześniej wszystkich bandytów w okolicy. Upewniaj się rozglądając się z uruchomionym Fokusem. Ostatnia bateria leży na dachu wysokiego budynku i żeby do niej dotrzeć będziesz musiał wspiąć się po oznaczonej na obrazku ścianie.

Gdy zejdziesz na dół zobaczysz bandytę, który najwyraźniej cię zauważył - Horizon Zero Dawn: Góra Kłopotów (Heap of Trouble) | Wolnogóra, solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Gdy zejdziesz na dół zobaczysz bandytę, który najwyraźniej cię zauważył. Udaj się na dalszą część wysypiska. Twoim celem jest odzyskanie fragmentów broni. Te zasypano w kupach złomu, a w okolicy kręci się kilka maszyn, które będziesz musiał wyeliminować, żeby zebrać wspomniane przedmioty. Po zebraniu wszystkich elementów wróć do Petry.

Atak bandytów i zakończenie zadania

Kolejny etap zadania to walka z bandytami, którzy nacierają na osadę. Strzeż się strzał i korzystaj z super działa, które przygotowała Petra. Nie musisz przejmować się ilością amunicji, gdyż ta jest nieskończona w ramach trwającego zadania. Jeśli przytrzymasz dłużej spust to więcej bomb zostanie wystrzelonych, ale możesz też oddawać pojedyncze szybkie strzały w kierunku pojedynczych wrogów.

W końcowym etapie starcia musisz przewrócić most, który widzisz po prawej - Horizon Zero Dawn: Góra Kłopotów (Heap of Trouble) | Wolnogóra, solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

W końcowym etapie starcia musisz przewrócić most, który widzisz po prawej. Strzel kilka razy u podstawy mostu a ten zawali się na bandytów. Po wszystkim porozmawiaj z Petrą, a zadanie zostanie zakończone.