Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Wyposażenie Poradnik i solucja Horizon Zero Dawn

W poniższym rozdziale znajdziesz szereg wskazówek związanych ze zdobywaniem, tworzeniem i rodzajami wyposażenia. Poszczególne zagadnienia omówiono w osobnych sekcjach.

Rodzaje wyposażenia

Element wyposażenia w grze nie jest szczególnie rozbudowany pod kątem rozmaitych kategorii, ale za to twórcy przygotowali sporo rodzajów określonego wyposażenia. Najważniejszymi z nich są oczywiście bronie dystansowe i pancerze, ale warto nieco uwagi poświęcić miksturom i amunicji.

Gra nie nakłada żadnych ograniczeń związanych ze statystykami Aloy. Możemy używać wszystkiego co zdobędziemy. - Horizon Zero Dawn: Wyposażenie - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja
Gra nie nakłada żadnych ograniczeń związanych ze statystykami Aloy. Możemy używać wszystkiego co zdobędziemy.

Przedmioty w grze dzielą się na trzy klasy: niepospolite (zielone), rzadkie (niebieskie) i bardzo rzadkie (fioletowe). Dostęp do większości bardzo rzadkich egzemplarzy broni jest możliwy tylko po spełnieniu określonych warunków, najczęściej zrealizowaniu zadań. Warto podkreślić, że każdy z Inaczej wygląda dostęp do pancerzy, które możesz zakupić u dowolnego z kupców, ale transakcje wymagają rzadkich surowców pozyskiwanych z wraków silnych maszyn, co najczęściej będzie stanowić największą przeszkodę.

Ważnym elementem uzbrojenia i pancerza są modyfikacje. Te znajdziesz w różnych sytuacjach, ale musisz wiedzieć, że podlegają one takiej samej klasyfikacji kolorystycznej, co wcześniej wymienione elementy wyposażenia. Im rzadsza modyfikacja tym wyższy współczynnik procentowy wzmocnienia które oferuje. Warto mieć na uwadze, że poszczególne wstawki przeznaczone są do wykorzystania jedynie z określonym rodzajem wyposażenia, a raz użyta modyfikacja nie podlega ponownemu użyciu. To ostatnie niweluje umiejętność Druciarka, ale nie warto inwestować w nią w pierwszych godzinach gry.

Tworzenie wyposażenia

W toku rozgrywki jedną z najważniejszych czynności jest tworzenie wyposażenia. Mikstury i modyfikację wyposażenia możesz przeprowadzić z poziomu menu głównego gry, ale dla amunicji twórcy przewidzieli dodatkową możliwość wytwarzania jej w czasie rzeczywistym za pośrednictwem specjalnego menu.

Musisz pamiętać, że poszczególne rodzaje amunicji stają się możliwe do wytworzenia dopiero gdy Aloy zdobędzie broń, za pomocą której da się ją wykorzystać. Jest to jeden z powodów dla którego należy cały czas dążyć do maksymalnego ulepszenia ekwipunku. Możesz mieć jedynie cztery sztuki broni w pamięci podręcznej, a dzięki unikalności wyposażenia możesz korzystać nawet z trzech rodzajów amunicji dla każdej z nich.

Bardzo ważne jest też powiększanie pojemności poszczególnych pojemników ma wyposażenie. Priorytetem jest torba na surowce, ale równie ważna jest duża ilość amunicji oraz mikstur. Do powiększania zasobników będziesz potrzebował wielu rzadkich surowców, które możesz zdobyć jedynie podczas polowania na dzikie zwierzęta. Nie trać żadnej okazji, żeby zdobyć nieco mięsa czy skór.