Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Dominacja Poradnik i solucja Horizon Zero Dawn

Dominacja to podstawowa umiejętność Aloy - dowiedz się, co wspólnego z dominacją mają kotły PSI, KSI, SIGMA, RO i ZETA.

W poniższym rozdziale znajdziesz szereg wskazówek związanych z przejmowaniem kontroli nad poszczególnymi maszynami. Poszczególne zagadnienia omówiono w osobnych sekcjach.

Jak zdominować maszynę?

W toku rozgrywki Aloy zdobywa narzędzie, które umożliwia jej przejmowanie kontroli nad napotkanymi maszynami. Cały proces wygląda podobnie jak w przypadku maszyn, które służą za wierzchowce, ale jest kilka istotnych różnic w mechanice rozgrywki.

Aby zdominować maszynę musisz zbliżyć się do niej niepostrzeżenie na odległość kontaktową, a następnie wykorzystać włócznię do nadpisania danych. Jeśli maszyna cię zauważy, to nadal czynność jest możliwa, ale gdy uzna cię za potencjalne zagrożenie, to dominacja stanie się niedostępna.

W takim przypadku musisz unieruchomić maszynę za pomocą wyrzutni lin lub silnego ciosu, aby móc ją zdominować. Możesz wykorzystać też porażenie, aczkolwiek pamiętaj, że osłabiasz tym samym siły witalne maszyny, co wpłynie na jej przydatność.

Po co mi dominacja bojowych maszyn?

Maszyna bojowa którą zdominowałeś nie będzie bezpośrednio za tobą podążać czy słuchać twoich rozkazów. Nie mniej jednak, jeśli w niedalekim dystansie zostaniesz zaatakowany przez inną maszynę, to zdominowany stwór stanie w twojej obronie z wykorzystaniem całego arsenału którym dysponuje.

Warto mieć na uwadze, że przejęta maszyna może zainicjować atak na inne maszyny czy wrogów, co jest jednoznaczne ze zdradzeniem im twojej pozycji.

W początkowych etapach rozgrywki maszyna będzie twoim sojusznikiem przez ograniczony czas, ale wraz z rozwojem umiejętności związanych z dominacją możesz wydłużyć ten czas do maksimum. Oczywiście jeśli przeniesiesz się na daleki dystans to maszyna powróci do dawnych zwyczajów i stanie się wobec ciebie wroga. Ten sam efekt możesz wywołać jeśli postanowisz zaatakować przejętą maszynę.

Dlaczego nie mogę zdominować niektórych maszyn?

Wszystkie informacje związane z dominację maszyny znajdziesz na jej stronie w katalogu maszyn. - Horizon Zero Dawn: Dominacja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja
Wszystkie informacje związane z dominację maszyny znajdziesz na jej stronie w katalogu maszyn.

Maszyny w Horizon Zero Dawn przypisane są do określonych kodów, które w grze nazwane są Kotłami. Aby móc dominować maszynę musisz najpierw rozwiązać zagadki Kotła związanego z daną grupą maszyn i nadpisać jego rdzeń. W ten sposób zdobędziesz informacje o tym jak możesz przejąć nad nią kontrolę.

W grze dostępne jest pięć kotłów - PSI, KSI, RO, SIGMA i ZETA. Po ukończeniu misji Łono Góry masz dostęp do danych Kotła PSI. Pozostałe Kotły musisz ukończyć na własną rękę. Ich położenie i opis przejścia znajdziesz w dedykowanych rozdziałach poradnika.