Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Szybka podróż Poradnik i solucja Horizon Zero Dawn

W poniższym rozdziale znajdziesz szereg istotnych informacji dotyczących działania systemu szybkiej podróży w grze Horizon Zero Dawn. Dowiesz się tutaj m.in. jak korzystać z przyspieszonego podróżowania oraz jakie warunki należy spełnić, żeby było ono możliwe.

Jak korzystać z szybkiej podróży?

W toku rozgrywki niejednokrotnie natkniesz się na ogniska, które twórcy rozmieścili w określonych odstępach na powierzchni całej mapy. Wchodząc z nimi w iterację oznaczasz je jako punkt kontrolny i możesz jednocześnie dokonać zapisu stanu gry. Następnie w dowolnym momencie gry możesz podejść do jednego z już zapalonych ognisk i użyć go, żeby ponowić zapis, dzięki czemu niemal natychmiast możesz wyłączyć aplikację bez utraty postępów w grze.

Rozpalone przez ciebie ogniska oznaczone są na mapie świata zielonym kolorem. W zależności od twoich potrzeb możesz później zaznaczyć rozpalone ognisko na mapie i użyć do niego opcji szybkiej podróży. Czynność tą możesz zainicjować jedynie na mapie ogólnej świata, więc nie doszukuj się ukrytych interakcji z ogniskiem.

Opcja szybkiej podróży może być też użyta na odkrytych osadach.

Kiedy mogę z tego korzystać?

W dowolnym momencie gry, o ile mapa nie jest zablokowana w związku z określonymi działaniami fabularnymi w grze. Jeśli możesz prowadzić swobodną eksplorację, to bez problemu możesz przenosić się do oznaczonych ognisk.

Korzystanie z tej możliwości podlega jednak pewnym ograniczeniom - Horizon Zero Dawn: Szybka podróż - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Korzystanie z tej możliwości podlega jednak pewnym ograniczeniom. W przeciwieństwie do niektórych gier z gatunku, w Horizon Zero Dawn szybka podróż dostępna jest tylko gdy posiadasz stosowny przedmiot, który to umożliwia. Zestawy szybkiej podróży możesz nabyć u kupców za odpowiednią opłatą. Można je też znaleźć w rozmaitych miejscach podczas eksploracji opuszczonych obozów czy ruin.

Gra w żaden sposób nie ogranicza ci do nich dostępu, ale przed użyciem zawsze warto przekalkulować, czy nie lepiej oszczędzić zestawu na zdecydowanie dłuższą podróż.