Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Porady na start Porady na start, tipsy Horizon Zero Dawn

W tym rozdziale znajdziesz zestawienie najważniejszych porad, które nie są jednoznacznie sygnalizowane w toku rozgrywki, a skorzystanie z nich może ją ułatwić i uczynić znacznie przyjemniejszą.

Zabijaj dzikie zwierzęta

Gra jednoznacznie wskazuje, że głównym zagrożeniem i źródłem niezbędnych surowców są maszyny. Co więcej lokalna fauna zupełnie nie wchodzi nam w drogę i pozostaje niejako uzupełnieniem świata. Po uruchomieniu Fokusa możemy zauważyć jednak, że dzikie zwierzęta są wykrywane prze urządzenie i możemy je oznaczyć. Korzystaj z tego często i jak najczęściej zabijaj dzikie zwierzęta z rybami włącznie.

Dzięki komponentom uzyskanym z nich możesz wytwarzać szereg przedmiotów kluczowych dla rozgrywki. Nie chodzi jedynie o przedmioty jednorazowego użytku takie jak mikstury lecznicze, bo dzięki rzadszym produktom zwierzęcym możemy np. zwiększać udźwig Aloy, a wspomniane produkty są też dobrą kartą przetargową w handlu.

Pamiętaj, że przedmioty które wypadają z zabitych zwierząt są losowe, dlatego warto zabijać każde napotkane zwierze, żeby zwiększyć szansę na zdobycie najcenniejszych składników.

Zwiększaj udźwig do maksymalnej wartości

Punkt niejako połączony z poprzednim, bo najczęściej powiększanie udźwigu jest możliwe jedynie dzięki składnikom pozyskanym z dzikich zwierząt. Każda "kieszeń" może być rozwinięta aż o cztery kolejne poziomy, co odpowiednio zwiększa liczbę przedmiotów, które możemy zabrać ze sobą.

Trzeba przyznać, że nawet na najwyższym poziomie liczba slotów wciąż jest mniejsza niż liczba poszczególnych egzemplarzy komponentów które można zebrać, ale warto zainwestować w to jak najszybciej, żeby zawsze mieć pod ręką najważniejsze składniki służące do wyrobu amunicji i zredukować liczbę przedmiotów, które zostawiamy za sobą z uwagi na ograniczone możliwości plecaka.

Inwestuj w broń

Nie chodzi tu jedynie o większą ilość broni zwiększających różnorodność strategii, które możemy zastosować w grze. Inwestuj w kolejne szczeble uzbrojenia dystansowego. Każda z broni ma trzy klasy wyrażone kolorami - zieloną, niebieską i fioletową. Wraz z każdą kolejną klasą broni, to samo wyposażenie zyskuje dodatkowy typ amunicji, którą możesz zastosować w walce.

Pamiętaj, że w tym samym momencie możesz korzystać z czterech rodzajów uzbrojenia, więc posiadanie dla każdego z nich trzech typów amunicji sprawi, że zawsze znajdziesz wyjście z opresji.

Zwracaj uwagę na znaczniki maszyn

Najważniejszym aspektem walki z maszynami jest jak najdłuższe pozostawanie w ukryciu. Gra nie sugeruje tego jednoznacznie, ale do czasu aż nad głową maszyny nie pojawi się znacznik (żółty lub czerwony), to nie wie ona o naszej obecności. Jeśli ostrzeliwujesz maszynę z ukrycia lub dużego dystansu, a nad nią wciąż nie widać znacznika, to nie musisz obawiać się odwetu z jej strony.

Korzystaj z Fokusa

Pamiętaj, że Fokus który znajdujesz już na początku gry jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia i daje ci niemałą przewagę. Nie jest to narzędzie, które służy jedynie do skanowania starożytnych zapisków, a urządzenie, dzięki któremu zawsze będziesz zawsze o krok przed przeciwnikami.

Dzięki niemu możesz nie tylko czasowo podświetlać słabe punkty maszyn w trakcie walki, ale też namierzać je i ludzkich przeciwników przez ściany. Zauważone maszyny możesz analizować pod kątem ścieżki, którą kroczą czy słabych punktów. Ludzkich przeciwników możesz oznaczyć, żeby widzieć ich położenie nawet po wyłączeniu urządzenia. Dzięki temu zawsze łatwo oszacujesz ewentualne zagrożenie i podejmiesz lepszą decyzję odnośnie skutecznej eksterminacji przeciwników.