Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4 Życie Eko: Ślad ekologiczny - jak osiągnąć zielony i przemysłowy? Porady Sims 4 poradnik porady

Zielony, przemysłowy ślad ekologiczny - jak osiągnąć? Czym jest ślad ekologiczny w Sims 4 Życie eko?

Na tej stronie poradnika do Sims 4 Życie Eko dowiesz się, czym jest ślad ekologiczny oraz jak osiągnąć zielony i przemysłowy ślad ekologiczny.

Ślad ekologiczny to stan środowiska, w jakim znajduje się dana dzielnica. Ślady dostępne w Sims 4 Życie Eko:

 1. Zielony - wszędzie rosną kwiaty i drzewa, simy są szczęśliwsze, na niebie migocze łuna; to wariant stawiający na samowystarczalność i oszczędność;
 2. Przemysłowy - dzielnicę spowija smog, simy będą kaszleć i czuć napięcie, a więc niektóre czynności będą utrudnione; ślad przemysłowy nastawiony jest na zarabianie simoleonów;
 3. Neutralny - to stan, w którym dana okolica wygląda tak, jak zwykle do tej pory.

Oto wskazówki, jak doprowadzić do zielonego i przemysłowego śladu w swojej okolicy:

Ślad przemysłowy wiąże się niestety z większą ilością śmieci. - Sims 4 Życie Eko: Ślad ekologiczny - jak osiągnąć zielony i przemysłowy? Porady - Sims 4 - poradnik do gry
Ślad przemysłowy wiąże się niestety z większą ilością śmieci.

Jak aktywować tryb śladu ekologicznego w innych światach?

Należy wejść w opcje, następnie w zakładkę Życie eko, a następnie zaznaczyć opcję Włącz element rozgrywki: ślad ekologiczny. Ślad ekologiczny danej parceli można sprawdzić, klikając w ikonkę stopy na samej górze, po środku ekranu w trybie zarządzania światem.

Jak sprawdzić postępy w zmianie śladu?

Wystarczy przejść do zarządzania światem i wcisnąć ikonkę stopy na górze ekranu, obok nazwy okolicy. Nad każdą parcelą wyświetli się informacja, jaki ślad ekologiczny obecnie posiada.

Ślad ekologiczny zielony - jak osiągnąć?

Aby osiągnąć zielony ślad ekologiczny można osiągnąć w kilku prostych krokach, proces wymaga jednak odrobinę cierpliwości - nie wszystkie zmiany dokonują się od razu.

 1. Przemeblowanie domu - przedmioty w trybie budowania i meblowania mają przypisany ślad ekologiczny. Meblując i dostosowując swój dom, zwracaj uwagę, by wybierać przedmioty, tapety, podłogi itd. z jak najwyższym współczynnikiem zielonego śladu. W trybie budowania szczególnie istotne okaże się to przy wyborze ścian i podłóg oraz dachu. W trybie meblowania ważny będzie wybór wyposażenia łazienki i kuchni oraz maszyn ekologicznych do przetwarzania energii - np. kolektor rosy, panele słoneczne czy turbiny wiatrowe.
 2. Przemeblowanie parcel publicznych - nie jest to konieczne, ale przyspieszy proces. Przemeblowując je, warto pamiętać o wskazówkach z wcześniejszego podpunktu.
 3. Przegłosowanie lokalnych planów działania oraz przestrzeni społecznych - te związane z zielenią i samowystarczalnością będą zwiększać ślad zielony.
 4. Drzewa i rośliny! - im więcej ich będzie, tym zieleńszy ślad.

Ślad ekologiczny przemysłowy - jak osiągnąć?

Jest to proces identyczny do tego, przez który przechodzimy, wprowadzając ślad zielony - również wymaga cierpliwości. Aby osiągnąć ślad ekologiczny przemysłowy warto wprowadzić zmiany w następujących aspektach:

 1. Przemeblowanie domu - konkretne elementy trybu budowania i meblowania posiadają własny czynnik śladu ekologicznego przemysłowego. Podłogi, ściany, elementy wyposażenia - szukaj tych z czynnikiem przemysłowym. Im wyższy, tym lepszy. W kwestii nowych ekologicznych maszyn postaw na te bazujące na paliwie, np. agregaty.
 2. Przemeblowanie parcel publicznych - przyspieszy industrializację okolicy. Przebuduj je tak samo, jak własny dom.
 3. Przegłosowanie lokalnych planów działania oraz przestrzeni społecznych - wybierając inicjatywy, skup się na tych, które stawiają na technikę i zarobki.
 4. Minimum zieleni - usuwaj trawę i drzewa - im mniej naturalnego podłoża i otoczenia, tym lepiej.

RAKIETĄ DO PRZEMYSŁU

Aby dodatkowo zwiększyć wskaźnik, warto zaopatrzyć sima w rakietę i posyłać go regularnie w kosmos.

Agregat ma bardzo wysoki ślad ekologiczny przemysłowy. - Sims 4 Życie Eko: Ślad ekologiczny - jak osiągnąć zielony i przemysłowy? Porady - Sims 4 - poradnik do gry
Agregat ma bardzo wysoki ślad ekologiczny przemysłowy.