Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4 Życie Eko: Punkty wpływu - jak zdobyć najszybciej? Porady Sims 4 poradnik porady

Na tej stronie poradnika do Sims 4 Życie eko dowiesz się, jak najszybciej zebrać dużo punktów wpływu, koniecznych do głosowania na lokalne plany działania i przestrzenie społeczne oraz przekonywania NPC-ów do wybranych inicjatyw. Punkty to podstawowa "waluta" zmian w Evergreen Harbor lub w innym świecie, w którym aktywujemy tryb śladu ekologicznego (poza wakacyjnymi i StrangerVille).

8 punktów wpływu! - Sims 4 Życie Eko: Punkty wpływu - jak zdobyć najszybciej? Porady - Sims 4 - poradnik do gry
8 punktów wpływu!

Jak najszybciej zdobyć punkty wpływu?

Najłatwiejsze sposoby na szybkie zdobycie punktów już na samym początku gry:

 1. przywitaj się z Knoxem - pierwszego dnia przyjdzie do twojego domu, by porozmawiać o zielonych inicjatywach - w prezencie dostaniesz 10 punktów;
 2. witaj się z każdym, kogo widzisz - poznanie każdego nowego sima to 4 punkty. Evergreen Harbor jest mocno zaludniona, więc w ciągu kilkunastu minut zbierzesz nawet 100 punktów;
 3. bierz udział w przegłosowanych inicjatywach - każda z inicjatyw wiąże się z nagrodami dla tych, którzy będą z brać w nich udział.

SZYBKIE I PRZYJEMNE GROMADZENIE PUNKTÓW

Wybierając inicjatywy, czytaj ich opisy. Głosuj na projekty nagradzające za aktywności, które lubisz i z reguły przeprowadzasz w Simsach. Np. Zielone ogrodnictwo gwarantuje punkty wpływu za uprawianie grządek - jeśli uprawiasz dużo roślin, przy każdym zbieraniu plonów dostaniesz łącznie nawet 100 punktów.

Lokalne plany działania nagradzają np. za:

 1. majsterkowanie
 2. recykling
 3. aktywność fizyczną
 4. gotowanie
 5. nawadnianie i ćwiczenie miksologii
 6. noszenie papierowej torby na głowie.

Pełną listę planów oraz związanych z nimi nagród znajdziesz na osobnej stronie poradnika, Plany działania, przestrzenie społeczne.

Jak głosować?

 1. Głosy w Evergreen Harbor oddaje się przy tablicy ustawionej w świecie lub przez skrzynkę pocztową. Głosowanie trwa od piątku 8:00 do poniedziałku 18:00 - poza tym terminem nie możliwości oddawania głosów.
 2. Jeden głos kosztuje 10 punktów.
 3. Można oddać jeden głos w ciągu jednego dnia. Dzieci nie mogą głosować.

Poza Evergreen Harbor można ustawić tablicę w trybie meblowania dowolnej publicznej lub prywatnej parceli - kosztuje 325 simoleonów. Ta ustawiona na parceli własnej lub (w przypadku publicznej działki) zbyt oddalonej od miejsca zamieszkania sima umożliwi jednak tylko i wyłącznie zapoznanie się z planami działania i plotkami. Oddanie głosu nie będzie możliwe. Najlepiej głosować zatem przy pomocy skrzynki pocztowej.

Każda próba przekonania innego sima do planu kosztuje 5 punktów - Sims 4 Życie Eko: Punkty wpływu - jak zdobyć najszybciej? Porady - Sims 4 - poradnik do gry

Jak sprawić, by moja inicjatywa wygrała?

Każda próba przekonania innego sima do planu kosztuje 5 punktów. Jeśli ci się uda, sim podejdzie do tablicy i odda głos. Aby wpływ nie poszedł na marne, pamiętaj, by zadbać o zielone paski potrzeb swojego sima. Jeśli będzie zainspirowany albo pewny siebie, ma jeszcze większe szanse na sukces.