Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4 Cztery pory roku: Pory roku, pogoda Sims 4 poradnik porady

Najważniejszą zmianą wprowadzoną przez dodatek The Sims 4: Cztery pory roku jest oczywiście zmieniająca się pogoda. W zależności od pory roku, ujrzysz różne zjawiska atmosferyczne wpływające na nastrój Simów, ich zachowanie oraz możliwe interakcje.

Niniejsza strona porusza następujące tematy:

Czym różnią się pory roku?

W wiosnę i lato ujrzysz tylko wizualne zmiany, ale jesień i zima oferują nowe aktywności - Sims 4 Cztery pory roku: Pory roku, pogoda - Sims 4 - poradnik do gry

W wiosnę i lato ujrzysz tylko wizualne zmiany, ale jesień i zima oferują nowe aktywności. W jesień możesz uporządkować ogród z liści, a w zimę odgarniać śnieg, ulepić bałwana, zrobić aniołka na śniegu czy urządzić bitwę na śnieżki z innym Simem.

Warto wspomnieć, że pory roku przebiegają nieco inaczej w zależności od lokacji, w której przebywasz. Przykładowo - wiosna w Brindleton Bay objawia się ciepłą i bezchmurną pogodą, ale już w Selwadoradzie panuje gorąc i deszcz.

Jak pogoda wpływa na Sima?

Dużo większy wpływ na Simów ma aktualna pogoda - Sims 4 Cztery pory roku: Pory roku, pogoda - Sims 4 - poradnik do gry

Dużo większy wpływ na Simów ma aktualna pogoda. W zależności od warunków atmosferycznych Simowie wpadają w inny nastrój i mogą wykonywać inne aktywności.

 1. Deszcz - Simowie nie lubią być zmoknięci i mogą szybko zachorować, więc pamiętaj o używaniu parasola. Możesz jednak czasami pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i pozwolić Simom tańczyć w deszczu lub rzucać się błotem.
 2. Burza - przebywanie na zewnątrz w trakcie burzy z piorunami nie jest zbyt dobrym pomysłem. Twój Sim może zostać trafiony przez błyskawicę, co doprowadzi do jego śmierci.
 3. Zamieć śnieżna - Simowie przewracają się z powodu silnego wiatru, a poza tym temperatura zostaje znacząco obniżona, co może doprowadzić do śmierci Sima. Kup termostat, aby zmieniać temperaturę w domu i ocieplić Sima.
 4. Skwarnie - fala upałów jest równie niebezpieczna co zamieć śnieżna. Wysokie temperatury powodują złe samopoczucie i mogą nawet doprowadzić do śmierci. Skorzystaj z termostatu, aby obniżyć temperaturę w domu lub skorzystaj z basenu, aby ochłodzić Sima.

Pamiętaj, że korzystanie z termostatu podwyższy rachunki za prąd, więc przed użyciem sprawdź zasobność swojego portfela.

Jak zmienić pogode?

Jeśli aktualna pogoda ci nie pasuje, możesz spróbować ją zmienić - Sims 4 Cztery pory roku: Pory roku, pogoda - Sims 4 - poradnik do gry

Jeśli aktualna pogoda ci nie pasuje, możesz spróbować ją zmienić. W tym celu kup Urządzenie do kontrolowania pogody dr. Maja w zakładce "Zajęcia i umiejętności". Na początek w urządzeniu masz do wyboru następujące opcje:

 1. Bezchmurne niebo
 2. Burza z piorunami
 3. Deszcz
 4. Gorąco
 5. Skwarnie
 6. Zachmurzone niebo
 7. Zamieć śnieżna
 8. Zimno
 9. Śnieg

Pamiętaj jednak aby Sim posiadał wysoki poziom umiejętności majsterkowania, bo jeśli coś nie pójdzie nie tak, to Sim może zostać porażony prądem.

Poza tym, urządzenie do kontrolowania pogody dr. Maja można ulepszać - w tym celu potrzebujesz odpowiedniego poziomu majsterkowania oraz części do ulepszeń (możesz je kupić korzystając z komputera). Niniejsza tabela zawiera nazwę i działanie ulepszenia oraz wymagany poziom majsterkowania:

Nazwa ulepszenia

Działanie

Wymagany poziom majsterkowania

Kondensator wodny

Zwiększa szansę na powodzenie podczas próby wywołania deszczu lub śniegu

2

Ochładzacz atmosfery

Zwiększa szansę na powodzenia podczas interakcji związanych ze śniegiem i zimnem

2

Wyłapywacz wilgoci

Zwiększa szansę na powodzenie podczas prób oczyszczania nieba

2

Wzmocnienie żyroskop

Sprawia, że urządzenie staje się bardziej odporne na uszkodzenia

2

Modyfikator klimatyczny

Odblokowuje możliwość zmieniania pogody podczas trwającej pory roku - odkrywa warunki pogodowe, które są unikalne dla danej pory roku

3

Samonaprawiające się nanoroboty

Urządzenie staje się niezniszczalne

5

Zainstaluj moduł modyfikujący

Pozwala na zmienianie pory roku

8