Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4 Cztery pory roku: Kalendarz Sims 4 poradnik porady

Kalendarz w The Sims 4: Cztery pory roku to jedna z największych nowości wprowadzonych przez dodatek. Kalendarz to przede wszystkim podział na pory roku - wiosnę, lato, jesień i zimę. Każda pora roku trwa domyślnie siedem dni (wartość możesz zmienić w ustawieniach) - to pozwala ci podejrzeć jaka pora trwa obecnie i jaka jest przewidywana pogoda na kolejne dni.

Jak włączyć kalendarz? Jego ikona znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu, tuż obok ikony telefonu.

A jak działa kalendarz? Niniejsza strona przedstawia jego funkcje:

Święta

W kalendarzu możesz sprawdzić wszystkie nadchodzące święta - Sims 4 Cztery pory roku: Kalendarz - Sims 4 - poradnik do gry

W kalendarzu możesz sprawdzić wszystkie nadchodzące święta. Cztery z nich są niezmienne i zawsze występują w tych samych dniach. Można je określić jako główne, bo występuje w nich najwięcej możliwych aktywności:

  1. Dzień Miłości
  2. Święto Zbiorów
  3. Zimowa Fiesta
  4. Sylwester

Kliknięcie na dane święto pokazuje jakie aktywności należy w nim wykonywać. Może to być "Wystawny posiłek" czy "Romantyczny nastrój". Wykonywanie aktywności związanych ze świętem jest nagradzane punktami satysfakcji, za które możesz kupić różnorodne eliksiry i cechy. Więcej o wspomnianych świętach możesz przeczytać na stronie "Święta".

Oprócz tego w kalendarzu mogą pojawić się losowe święta. Przykładowe święta losowe:

  1. Dzień Rabatów - za każdy obiekt w trybie budowania zapłacisz 10% mniej.
  2. Dzień Psikusa - dzień, w którym punktowane są złośliwości typu "Zaproś na nieistniejące przyjęcie".
  3. Dzień Nowej Umiejętności - w tym dniu Simowie szybciej rozwijają swoje umiejętności.
  4. Telewizyjna premiera sezonu - w tym dniu musisz obejrzeć premierę nowego sezonu. W tym celu kliknij na telewizor i wybierz opcję "Oglądaj premierę".
  5. Loteria - w tym dniu możesz kupić los na loterię przy pomocy komputera albo telefonu. Podczas losowania nagród masz szansę na zdobycie dodatkowych przedmiotów.

Harmonogram dnia

Kalendarz pozwala również na sprawdzenie harmonogramu dnia wszystkich członków rodziny. Kliknięcie na dany dzień wyświetli informacje o tym w jakich godzinach Simowie pracują, chodzą do szkoły lub spędzają czas na dodatkowych zajęciach. Poza tym, kalendarz informuje o dniu urodzin danego członka rodziny.

Dodawanie nowego święta lub wydarzenia

Ostatnia funkcją kalendarza jest tworzenie własnych świąt lub wydarzeń - dzięki temu możesz wypełnić kalendarz różnorodnymi aktywnościami. Pamiętaj jednak, że w danym dniu może być tylko jedno święto lub wydarzenie.

W trybie dodawania święta możesz wybrać jego nazwę, ustalić czy jest to dzień wolny i wybrać motyw dekoracji - Sims 4 Cztery pory roku: Kalendarz - Sims 4 - poradnik do gry

W trybie dodawania święta możesz wybrać jego nazwę, ustalić czy jest to dzień wolny i wybrać motyw dekoracji. Najważniejszy jest jednak dobór tradycji, czyli wybór aktywności, które mają być wykonywane w te święta (możesz wybrać maksymalnie 5 tradycji). Do wyboru masz kilkadziesiąt różnych tradycji, więc możesz stworzyć wymarzone i idealnie dobrane święta.

Oprócz tego możesz zaplanować wydarzenie - np - Sims 4 Cztery pory roku: Kalendarz - Sims 4 - poradnik do gry

Oprócz tego możesz zaplanować wydarzenie - np. przyjęcie domowe, uroczystą kolację, wesele czy imprezę taneczną. Wspomniane wydarzenia były dostępne już wcześniej, ale dodatek Cztery pory roku pozwala je zaplanować z maksymalnym dwutygodniowym wyprzedzeniem.