Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna Sims 4 poradnik porady

W Sims 4: Psy i koty możesz być weterynarzem! Załóż swoja klinikę weterynaryjną i dowiedz się, jak leczyć psy i koty. Praca weterynarza czeka na odkrycie!

W dodatku Psy i koty możesz założyć własną klinikę weterynaryjną i leczyć tam zwierzaki innych Simów. Na początek musisz zainwestować trochę pieniędzy w odpowiedni lokal, ale potem będziesz otrzymywać wynagrodzenie za każdego klienta.

Jak założyć klinikę weterynaryjną?

Najpierw musisz skorzystać z telefonu i w trzecim menu wybrać opcję Kup klinikę weterynaryjną - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Najpierw musisz skorzystać z telefonu i w trzecim menu wybrać opcję Kup klinikę weterynaryjną.

Teraz musisz wybrać świat i dostępną parcele - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Teraz musisz wybrać świat i dostępną parcele. Aby rozpocząć pracę kliniki musisz spełnić trzy podstawowe wymagania i kupić: Stół diagnostyczny, Podest do rejestracji oraz jakiś Śmietnik.

Po zrealizowaniu trzech warunków klinika weterynaryjna zaczyna działać, ale warto zadbać jeszcze o: Stanowisko chirurgiczne, Stacje do produkcji leków oraz Automat z lekarstwami - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Po zrealizowaniu trzech warunków klinika weterynaryjna zaczyna działać, ale warto zadbać jeszcze o: Stanowisko chirurgiczne, Stacje do produkcji leków oraz Automat z lekarstwami. Urządzenia sprawią, że twoja klinika będzie działać sprawniej - szybciej zbadasz zwierzaki, co przyśpieszy prace i zwiększy zarobki.

Jak leczyć zwierzaki?

Po otwarciu kliniki szybko pojawią się w niej zwierzaki wraz z ich właścicielami - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Po otwarciu kliniki szybko pojawią się w niej zwierzaki wraz z ich właścicielami. Na początek możesz zdecydować czy chcesz przyjąć pacjenta - jeśli się zgodzisz, to zwierzak pójdzie do Stołu diagnostycznego.

W lewym górnym rogu ujrzysz menu Wynik badania - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

W lewym górnym rogu ujrzysz menu Wynik badania. Na początek objawy i diagnoza będą nieznane. Musisz badać zwierzaka - opcje Zmierz temperaturę, Zbadaj pysk, Zbadaj oczy, Obejrzyj skórę/sierść, Słuchaj oddechu, Słuchaj serca - aż dowiesz się, co mu dolega. Możesz wybierać wszystko opcje po kolei, ale warto przyjrzeć się zwierzakowi. Jeśli widzisz na nim np. skaczące pchły, to wybierz opcje Obejrzyj skórę/sierść. Ważny jest też Poziom zestresowania pacjenta, który widzisz przy zdjęciu zwierzaka w lewym górnym rogu. Jeśli pupil będzie za bardzo zestresowany, to nie będziesz mógł przeprowadzić na nim leczenia. Zmniejszanie stresu odbywa się poprzez interakcje "Uspokój pacjenta..." - możesz tutaj samemu uspokajać zwierzaka, ale lepiej podać mu jakiś środek uspokajający (da się je stworzyć przy Stacji do produkcji leków).

Jeżeli na Stole diagnostycznym nie udało się odblokować objaw, to musisz skierować zwierzaka na Stanowisko chirurgiczne - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Jeżeli na Stole diagnostycznym nie udało się odblokować objaw, to musisz skierować zwierzaka na Stanowisko chirurgiczne. Tutaj możesz wykonać kolejne badania w postaci Prześwietlenia. Teraz powinieneś odkryć już wszystkie objawy zwierzaka.

Jeżeli odkryłeś jakieś objawy przy Stole chirurgicznym, to przejdź do zakładki Operacje - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Jeżeli odkryłeś jakieś objawy przy Stole chirurgicznym, to przejdź do zakładki Operacje. Jeśli przy jakiejś opcji widnieje zielona ikonka z kciukiem w górę, to ją wykonaj. W przeciwnym przypadku wróć do Stołu diagnostycznego.

Przy Stole diagnostycznym wybierz opcje Leczenie - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Przy Stole diagnostycznym wybierz opcje Leczenie. Tutaj również zobaczysz ikonki z kciukiem w górę lub w dół. Po wyleczeniu zwierzaka otrzymasz zapłatę.

Gdy wybierzesz opcje powrotu do domu, ujrzysz okno z podsumowaniem pracy twojej kliniki - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Gdy wybierzesz opcje powrotu do domu, ujrzysz okno z podsumowaniem pracy twojej kliniki. Możesz tutaj zobaczyć ogólną ocenę, raport finansowy, oceny klientów oraz raport pracowniczy.

Jak zarządzać kliniką?

W tym podpunkcie dowiesz się jak zatrudnić pracownika, jak zwiększyć zarobki w klinice oraz jak ulepszać klinikę.

W prawym dolnym rogu ekranu widnieje ikonka kasy fiskalnej - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

W prawym dolnym rogu ekranu widnieje ikonka kasy fiskalnej. Kliknij na nią, a następnie przejdź do ikonki Zarządzaj pracownikami. Tutaj możesz zatrudnić pracowników do twojej kliniki - oczywiście musisz im zapewnić odpowiednią pensje, ale dobra obsługa przyśpieszy prace kliniki. Przy każdej dostępnej postaci znajdziesz ich stawkę godzinową oraz umiejętności:

 1. Weterynarz - wpływa na skuteczność badania i leczenia zwierząt.
 2. Majsterkowanie - wpływa na skuteczność czyszczenia i naprawy sprzętu przez pracownika.
 3. Charyzma - wpływa na podejście pracownika do pacjentów i sposób witania się z klientami.
Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na twojego pracownika, możesz zmienić mu przydzielone obowiązki - najlepiej robić to zgodnie z umiejętnościami Sima - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na twojego pracownika, możesz zmienić mu przydzielone obowiązki - najlepiej robić to zgodnie z umiejętnościami Sima. Pracownika, który ma wysoko rozwiniętą umiejętność Weterynarz lepiej przydzielić do leczenia zwierząt niż do sprzątania i naprawy sprzętu. Możesz tutaj również opłacić szkolenie pracownika, co zwiększy jego umiejętności. Poza tym możesz go zwolnić lub awansować na wyższy poziom kariery, a także pochwalić lub krytykować, co wpływa na stosunki między wami (pochwała ulepszy humor pracownika, a krytyka sprawi, że przez chwilę będzie lepiej pracował, ale ucierpi na tym jego zadowolenie z pracy).

W menu zarządzania kliniką (to również znajduje się pod ikonką kasy fiskalnej) możesz ustawić marżę, reklamy, jakość zaopatrzenia oraz zmienić stroje twoich pracowników - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

W menu zarządzania kliniką (to również znajduje się pod ikonką kasy fiskalnej) możesz ustawić marżę, reklamy, jakość zaopatrzenia oraz zmienić stroje twoich pracowników.

 1. Marża - określa zyski z badań i terapii. Wartości możesz zmieniać od 75% do 200%. Jeśli ustawisz wysokie marże, to musisz zadbać o najwyższą jakość obsługi. W przeciwnym razie będziesz otrzymywał negatywne opinie od klientów.
 2. Reklamy - przyciągają klientów do kliniki. Możesz zakupić Złoty pakiet kosztujący 240 Simleonów na dzień lub Platynowy pakiet kosztujący 480 Simleonów na dzień. Jest to kosztowne, ale znacząco zwiększa ilość pacjentów.
 3. Jakość zaopatrzenia - wpływa na skuteczność stosowanych terapii. Wysoka jakość przekłada się na wzrost zadowolenia klientów, ale również na wyższe koszty. Jakość zaopatrzenia możesz zmienić dopiero po wykupieniu bonusu weterynaryjnego Odblokowanie jakości zaopatrzenia weterynaryjnego (więcej o bonusach przeczytasz poniżej).
Bonusy weterynaryjne to specjalne zdolności ulepszające klinikę (znajdziesz je po kliknięciu na ikonkę kasy fiskalnej) - Sims 4 Psy i koty: Klinika weterynaryjna - Sims 4 - poradnik do gry

Bonusy weterynaryjne to specjalne zdolności ulepszające klinikę (znajdziesz je po kliknięciu na ikonkę kasy fiskalnej). Do ich zakupu potrzebujesz punktów bonusowych, które zdobywasz poprzez skuteczne leczenie zwierzaków oraz przez pozytywne podejście do klientów. Oto dostępne bonusy:

 1. Dodatkowy weterynarz nr 1 - dzięki temu możesz zatrudnić kolejnego weterynarza (na początku możesz mieć tylko jednego pracownika). Koszt: 350 punktów bonusowych.
 2. Godziny szczytu w klinice weterynaryjnej - na pewien czas zwiększa liczbę pacjentów przychodzących do twojej kliniki (można wykupywać wielokrotnie). Koszt: 500 punktów bonusowych.
 3. Odblokowanie jakości zaopatrzenia weterynaryjnego - odblokowuje możliwość ustalenia jakości zaopatrzenia weterynaryjnego. Koszt: 500 punktów bonusowych.
 4. Cierpliwi pacjenci - pomaga zaimponować właścicielom zwierzaków, dzięki szybkiej obsłudze i sprawia, że mniej się frustrują. Koszt: 600 punktów bonusowych.
 5. Dodatkowy weterynarz nr 2 - odblokowuje możliwość zatrudnienia kolejnego pracownika. Koszt: 900 punktów bonusowych.
 6. Inspirująca przemowa - odblokowuje interakcje "Inspirująca przemowa", która motywuje pracowników i zwiększa ich wydajność. Koszt: 900 punktów bonusowych.
 7. Niższe koszty szkolenia pracowników - obniża koszty szkoleń, na które możesz wysłać pracowników. Koszt: 1500 punktów bonusowych.
 8. Dobre zarządzanie - zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia w klinice weterynaryjnej niekorzystnych wydarzeń pod nieobecność twojego sima. Koszt: 4500 punktów bonusowych.
 9. Obniżony stres u zwierzaków - zmniejsza stres u zwierzaków poddawanych zabiegom weterynaryjnym. Koszt: 5000 punktów bonusowych.
 10. Weterynaryjny kitel - odblokowuje dodatkowy kitel laboratoryjny dla twoich simów. Koszt: 5000 punktów bonusowych.