Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4 Miejskie życie: Wynajmowanie pokoi Sims 4 poradnik porady

Nowością w dodatku jest możliwość wprowadzania się do mieszkań i wynajmowanie pokoi. Wystarczy wybrać mieszkanie oraz pokój który chcemy wynająć i możemy się wprowadzić. W przeciwieństwie jednak do klasycznego domu, w mieszkaniu panuje szereg innych zasad. Poniżej znajdziesz ich opis:

1 - Sims 4 Miejskie życie: Wynajmowanie pokoi - Sims 4 - poradnik do gry
  1. Tygodniowy czynsz i kaucja - każde mieszkanie ma określony czynsz, który jest pobierany po tygodniu mieszkania. Ponadto, aby wynająć dane lokum, musisz zapłacić określoną zaliczkę.
  2. Cechy parceli - pokoje w mieszkaniu mają określone cechy, które wpływają na twoich simów. Niektóre mieszkania mogą mieć hałasujących sąsiadów, być nawiedzane przez duchy itp.
2 - Sims 4 Miejskie życie: Wynajmowanie pokoi - Sims 4 - poradnik do gry
  1. Głośni sąsiedzi - jak w życiu, czasem trudno zgrać się z planami sąsiadów. Gdy inne simy są za głośno, możesz zareagować i np. pukać do ich drzwi i prosić o ściszenie muzyki.
  2. Wspólny obszar - to obszar, w którym spotykają się wszyscy rezydencji danego mieszkania. Znajdziesz tutaj tablicę informacyjną (daje informacje jakie festiwale będą mieć miejsce), windę, skrzynkę pocztową i kosz na odpady.
3 - Sims 4 Miejskie życie: Wynajmowanie pokoi - Sims 4 - poradnik do gry
  1. Właściciele - każde mieszkanie ma właścicieli, z którymi możesz utrzymywać przyjazne relacje. Dzięki temu np. będą za darmo naprawiać usterki w twoim mieszkaniu.
  2. Przerwy w płaceniu czynszu - jeśli będziesz zwlekał z opłatą, właściciel odetnie np. prąd/wodę, by skłonić cię do zapłaty. Czynsz można opłacać przez komputer, telefon czy skrzynkę pocztową.
4 - Sims 4 Miejskie życie: Wynajmowanie pokoi - Sims 4 - poradnik do gry
  1. Szkodniki - w twoim mieszkaniu może zaląc się robactwo lub mogą pojawić się szczury. Wpłynie to negatywnie na nastrój simów - możesz samodzielnie starać się zaradzić i postawić na eksterminacje niechcianych gości lub zadzwonić do właściciela w tej sprawie.
  2. Klucz do mieszkania - gdy zbudujesz dobre relacje z innymi simami, możesz podarować im klucz do swojego mieszkania. Dzięki temu, simy będą cię odwiedzać i od razu wchodzić do środka. W każdej chwili możesz poprosić o zwrot klucza.