Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 3 marca 2023, 18:35

autor: Aleksandra Wolna

Edward Norton. Gwiazdy, z którymi nikt nie chce pracować

Trudna współpraca to zmora każdej branży, nie tylko filmowej, jednak bycie osobą publiczną sprawia, że osobiste sprawy znacznie szybciej wychodzą na światło dzienne. Z kim najtrudniej współpracować?

Edward Norton

  1. Najbardziej znany film: Podziemny krąg
  2. Przewinienie: mania kontroli
  3. Czy dalej gra: tak

W ostatnich latach o gwieździe Podziemnego kręgu słyszy się coraz mniej, w związku z czym zaczęto się zastanawiać, czy to kwestia bycia problematycznym współpracownikiem, czy też chęć zrobienia sobie przerwy od kariery. Większość osób skłania się jednak ku pierwszej opcji – niewielu chce z nim pracować.

Problemy z Nortonem miały się zacząć już na wczesnym etapie jego kariery. Przed premierą jego najbardziej przełomowego filmu, Lęku pierwotnego, aktor zobowiązał się wobec wytwórni Paramount do zagrania w trzech ich filmach. Sukces filmu jednak poskutkował dostaniem przez aktora niesamowitej liczby propozycji, co spowodowało, że raz za razem odrzucał role proponowane przez Paramount i nie potrafił się wywiązać z zawartej umowy. Ostatecznie udało mu się wynegocjować zmniejszenie liczby filmów z trzech do jednego, jednak coraz bardziej zaczęła dawać o sobie znać jego maniakalna potrzeba kontroli.

Zgodnie z opiniami wielu osób Edward Norton miał notoryczne problemy z ekipami filmowymi. Zdarzało się, że musiał mieć wszystko pod kontrolą do tego stopnia, że próbował negocjować z producentami cały zamysł filmu, co jednocześnie powodowało opóźnienia. Ludzie zgodnie twierdzili, że nie czuli się komfortowo w pracy z nim. W 2008 roku zastąpiono go w roli Hulka Markiem Ruffalo i wydaje się, że ostatecznie przypieczętowało to jego łatkę jako „problematycznego”, a opinia ta ciągnie się za aktorem do dziś.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej