Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Goku Black i Zamasu

  1. Czy Goku udało się ich pokonać? Nie.
  2. W której serii to było: Dragon Ball Super

Wątek Blacka i Zamasu to jedna z najbardziej zaskakujących opowieści w całym Dragon Ballu. Co mniej uważnym widzom trudno było się zapewne połapać we wszystkich liniach czasowych i alternatywnych rzeczywistościach. I przede wszystkim zaakceptować fakt, że obaj wrogowie drużyny Z są tą samą postacią. Tyle że z dwóch różnych uniwersów.

Zamasu nie dysponuje tak wielką mocą jak Black, ale udało mu się uczynić swoje ciało nieśmiertelnym, przez co nawet dla znacznie silniejszych Goku i Vegety stanowi nie lada wyzwanie. Future Trunks był w stanie się mu przeciwstawić dopiero w odkrytej przez siebie formie SSJ Ikari. Black Goku, czyli Zamasu, który przejął ciało głównego bohatera, jest w stanie osiągnąć poziom SSR (Supersaiyanin Rose), odpowiednik Super Saiyanina Blue. Dzięki boskiej mocy wydaje się jeszcze silniejszy niż próbujący go powstrzymać bohaterowie.

Zarówno Vegeta, jak i Goku ponoszą porażkę – żadnemu z nich nie udaje się pokonać potężnych przeciwników. Dokonuje tego dopiero Future Trunks. Choć i wówczas scaleni Zamasu i Black nie umierają tak do końca. Konieczna staje się wtedy ucieczka i zniszczenie przez Zeno z przyszłości całego wszechświata.