Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Omega Shenron

Czy Goku udało się go pokonać? Tak, dzięki mocy mieszkańców całego wszechświata.

W której serii to było: Dragon Ball GT

Omega Shenron, w pierwotnej wersji określany jako Syn Shenron, a w polskim tłumaczeniu jako Liszynron, to najpotężniejszy ze złych smoków, które pojawiają się w ostatniej sadze Dragon Ball GT. Jego potencjał bojowy budził szacunek, jeszcze zanim udało mu się wchłonąć pozostałe Smocze Kule. Kiedy zaś to uczynił, stał się najpotężniejszą istotą znaną Goku i spółce. Będącą w stanie zniszczyć nie tylko całą Ziemię, ale i wszechświat.

Mimo to, tradycyjnie już, jego potęgę przyćmili scaleni Goku i Vegeta. Gogeta wręcz bawił się z Omega Shenronem, nie zabijając go od razu, choć prawdopodobnie miałby na to czas. Kolejny raz zgubiły go jednak pewność siebie i zlekceważenie potęgi przeciwnika. Kiedy poziom mocy Vegety i Goku zaczął się znacznie różnić, moc scalenia przestała działać. A zmęczeni bohaterowie nie byli w stanie osobno przeciwstawić się Omega Shenronowi.

Gdy wszystko wydawało się już stracone, umierający Goku poprosił o energię mieszkańców wszechświata. Ta pozwoliła mu nie tylko przeżyć, ale i zgromadzić najpotężniejszą Genki Damę w historii Dragon Balla, będącą w stanie bez problemu unicestwić Omega Shenrona i oczyścić Ziemię. Zgodnie z jedną z teorii Goku umarł z wycieńczenia tuż po jej rzuceniu, a na Czarodziejskim Smoku odleciał już jako duch.