Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Jiren

  1. Czy Goku udało się go pokonać? Tak, ale przy pomocy C-17 i Freezy.
  2. W której serii to było: Dragon Ball Super

Historia Jirena nie należy do najbardziej oryginalnych. Przez część fandomu był on nazywany uszczypliwie „wielkim szarym klocem”. I trudno nie przyznać krytykom racji, przynajmniej po części – najmocniejszy zawodnik 11. wszechświata miał być przede wszystkim silny. I tyle.

Jako że zarówno pod względem dramaturgicznym, jak i audiowizualnym (motyw Ultimate Battle – jeżeli jeszcze tego nie słuchaliście, po prostu musicie to zrobić) Turniej Mocy z Dragon Balla Super stał na niezwykle wysokim poziomie, pozwalając przeżyć podobne napięcie jak podczas oglądania walki z Freezą, nawet fabularne niedostatki Jirena nie przeszkodziły jego starciu z drużyną 7. wszechświata stać się jednym z najbardziej emocjonujących momentów w całym Dragon Ballu.

Goku nie pokonał Jirena sam – pomogli mu w tym Freeza i C-17. A zwycięzcą turnieju ostatecznie okazał się ten ostatni. Mimo to chwila, w której Saiyanin osiąga po raz pierwszy wymasterowany Ultra Instynkt (MUI), potrafi wywołać ciarki na plecach.