Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Buu

  1. Czy Goku udało się go pokonać? Tak, dzięki energii Vegety i całej ludzkości
  2. W której serii to było: Dragon Ball Z

Goku walczył z różnymi formami Buu wielokrotnie. Kiedy osiągnął SSJ3, udało mu się nawet uzyskać przewagę w starciu z demonem. Podobnie działo się wówczas, gdy scalił się z Vegetą, stawiając czoła Super Buu. Ostatecznie jednak żadna z tych metod nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a arcyzłoczyńca zniszczył całą Ziemię.

I to była jedna z tych nielicznych chwil w Dragon Ballu, anime – bądź co bądź – dość przewidywalnym, kiedy naprawdę można było zwątpić w sukces bohatera. Plot twistów w tej sadze nie brakowało, a ostateczną walkę z Buu stoczył Goku na planecie bogów.

Główny bohater Dragon Balla wygrał ten pojedynek, unicestwiając wroga potężną Genki Damą. Nie udałoby mu się to jednak, gdyby nie energia mieszkańców odtworzonej Ziemi, pomoc Satana i poświęcenie Vegety. Nic dziwnego, że Goku poprosił zaświatowego sędziego, Enmę Daio, by ten pozwolił Buu odrodzić się jako istocie o czystym sercu.

Janemba to bohater jednej z najpopularniejszych „kinówek”. Z tym nieco przypominającym Buu przeciwnikiem Goku i Vegeta walczyli w piekle. Bitwa stała na najwyższym dragonballowym poziomie, chwilami pod względem wizualnym przewyższając nawet to, co widzieliśmy w anime. Koniec końców, wroga udało się pokonać scalonym Goku i Vegecie, sam Janemba stał się jednak postacią tak lubianą, że pojawił się nawet wśród grywalnych postaci w FighterZ.