Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Cell

  1. Czy Goku udało się go pokonać? Nie.
  2. W której serii to było: Dragon Ball Z

Cell to przeciwnik, który okazał się od Goku silniejszy. Saiyanin walczył z nim w turnieju, a szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. W pewnym momencie Goku zrezygnował jednak z dalszej walki, uznając, że ostatecznie nie jest w stanie wygrać z tak mocnym rywalem. Dobrze wiedział natomiast, że sztuki tej może dokonać Gohan.

Kiedy sprawy zaczęły się układać nie po myśli drużyny Z, a osłabiony Cell napęczniał i zamierzał eksplodować, zabijając siebie i wszystkich Ziemian, Goku zdecydował się poświęcić własne życie. Teleportował się wraz ze złoczyńcą na planetę Kaio, gdzie Cell w końcu wybuchł.

W efekcie tego zdarzenia zginął Goku, wszyscy mieszkańcy wspomnianej planety, jednak nie sam Cell. Jakimś cudem udało mu się bowiem przeżyć, zrekonstruować się i zyskać jeszcze większą moc. Niemniej niedługo potem musiał uznać wyższość wspieranego przez ojca Gohana. Nie żeby poddał się po dobroci – z powierzchni Ziemi zmiotła po potężna Kamehameha. Mimo to pozostaje jednym z nielicznych arcyzłoczyńców Dragon Balla, którzy nigdy nie ulegli Goku.

Podobnie jak Cell stworzona przez doktora Gero została Android 21, pojawiająca się w grze FighterZ jako najpotężniejsza antagonistka. Była uczona jest diabelnie inteligentna, porażająco odważna i nieprawdopodobnie potężna. Z łatwością wygrywa w starciu z Freezą czy Cellem, pożywiając się pokonanymi wrogami zamienionymi w ciasteczka. Ostatecznie minimalnie przegrywa z Goku wspieranym przez drużynę Z.